صفحه اصلي > اخبار ویژه / اخبار / اخبار استان / علما و مفاخر / گفتگو > استان گلستان نیازمند وحدتی بیش از پیش است

استان گلستان نیازمند وحدتی بیش از پیش است


18-10-1395, 11:07. نويسنده: terme021

به گزارش طوبی گلستان؛ حاج آخوند ابوبکر خوجم لی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: برگزاری دیدار ها های متنوع و اردوهای زیارتی و سیاحتی بین علمای تشیع و اهل سنت می تواند محسنات زیادی در ایجاد اتحاد وهم دلی داشته باشد.

خوجم لی با اشاره به حدیث نبوی ادامه داد: پیامبر اکرم (ص) فرمود: "الارواح جنود مجندة، فما تعارف منها ائتلف وما تناکر منها اختلف"( ارواح صف های به هم پیوسته هستند، آنهائی که با هم سنخیت دارند با یکدیگر مانوس می شوند و الفت می گیرند، و آنهائی که سنخیتی ندارند با هم اختلاف می ورزند).

وی تصریح کرد: ارواح مومنین یک لشکر واحد هستند، هر مقداری که در بین آنها آشنایی، انس و الفت زیادتر شود هم دلی هم بیشتر می شود و هر مقداری که بین مومنین عدم شناخت و دوری باشد با عث ایجاد اختلاف و دشمنی پیش خواهد آمد.

امام جمعه اهل سنت شهرستان نگین شهر خاطر نشان کرد: یکی از مواردی که میتواند دلهای ما را در کنار هم قرار دهد دید و بازدید و برگزاری سفرهای زیارتی و سیاحتی در بین علمای اهل سنت و تشییع است.

وی با برشمردن برکات این دیدار ها افزود: این دیدار ها به بهانه های مختلف باعث می شود از خصوصیت اخلاقی و اجتماعی یکدیگر مطلع بشویم و وجود مشترکات فراوانی که در بین مذهب ما است باعث نزدیکی هر چه بهتر این دو مذهب بشود.

مدرس حوزه علمیه محمدیه نگین شهر در خصوص وحدت ایجاد شده استان گلستان گفت: بنده الان نزدیک به 30 سال است که در مجمع تقریب مذاهب همکاری دارم، هر زمانی با عده ای از علماء و فضلاء حضور پیدا کنیم، از استان گلستان به عنوان نماد الگوی وحدت در کشور یاد می کنند.

وی ادامه داد: این وحدت استان گلستان آنقدر بین مردم و مسئولین جا افتاده است که از استان گلستان به عنوان نگینی بر انگشتر یاد میکنند، و از آن به عنوان نماد وحدت و الگوی وحدت در کشور معرفی میکنند.

انتهای پیام/


بازگشت