صفحه اصلي > اخبار ویژه / اخبار / اخبار استان > اعزام علمای اهل سنت مراوه تپه به اردوی زیارتی مهر درخشان رضوی

اعزام علمای اهل سنت مراوه تپه به اردوی زیارتی مهر درخشان رضوی


14-10-1395, 15:09. نويسنده: terme021

به گزارش طوبی گلستان؛ صبح امروز تعدادی از علمای و چهره های شاخص اهل سنت شهرستان مراوه تپه در اردوی زیارتی مرقد مطهر علی ابن موسی الرضا(ع) طی برنامه طرح مهر درخشان رضوی عازم مشهد مقدس شده اند.

حجة الاسلام والمسلمین حسینعلی امیرشاهی رئیس اداره تبلیغات اسلامی مراوه تپه در جمع زائرین امام هشتم (ع) اظهار کرد:  در شرايطي که دشمنان اسلام تمام تلاش را براي مبارزه و مقابله با  اسلام به کار بسته و آشکارا اعلام مي کنند «جهان اسلام در قرن بيست و يکم يکي از مهمترين ميدان هاي زورآزمايي سياست خارجي آمريکاست».

وی ادامه داد: وحدت ميان مسلمانان و اتحاد بين فرق اسلامي امري لازم و ضرروي است هر چند ممکن است اهميت اين امر در شهرهاي مرکزي ايران و مناطق شيعه نشين محسوس نباشد اما در مناطق مرزي ايران و نقاطي که شيعيان و اهل تسنن در کنار يکديگر زندگي مي کنند، اتحاد بين مسلمين و پرهيز از اختلافات ضرورت و اهميت اين امر به خوبي قابل درک است.

امیر شاهی با اشاره به این مطلب که نباید دشمن از اختلافات ناچیز ما سوء استفاده کند تاکید کرد: شيعه و سنی، قرن‌های طولانی است كه در مسائل گوناگون اختلاف نظر دارند و اين امر، گاه از سوي فتنه انگيزان مايۀ گسست‌ها، بلكه نزاع‌های فراوان در تاريخ شده است، و بي‌گمان، يكی از عللِ ضعف مسلمانان در حال حاضر در برابر هجمۀ استعمار غرب، همين امر بوده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مراوه تپه با تاکید بر اینکه وحدت ما بیش از پیش مورد نیاز جامعه ما است خاطر نشان کرد: شیعه و سنی هر دو مسلمان و در اعتقادات، احکام، اخلاق و ... دارای مشترکات زیادی هستند، البته اختلاف هایی هم دارند که انکارشدنی نیست، اما این اختلاف ها نباید منجر به خصومت و دشمنی شود و به اساس اتحاد و برادری اسلامی ضربه وارد سازد.

اعزام علمای اهل سنت مراوه تپه به اردوی زیارتی مهر درخشان رضوی

اعزام علمای اهل سنت مراوه تپه به اردوی زیارتی مهر درخشان رضوی

اعزام علمای اهل سنت مراوه تپه به اردوی زیارتی مهر درخشان رضوی

 

انتهای پیام/


بازگشت