صفحه اصلي > اخبار ویژه / اخبار / اخبار استان / اخبار فرهنگی و مذهبی > نیروی انتظامی شهدای زیادی در راه امنیت کشور تقدیم کرده / دشمن به دنبال بی‌اعتمادی مردم نسبت به مسئولان است

نیروی انتظامی شهدای زیادی در راه امنیت کشور تقدیم کرده / دشمن به دنبال بی‌اعتمادی مردم نسبت به مسئولان است


14-07-1397, 10:23. نويسنده: terme021

به گزارش طوبی گلستان؛ حجت‌الاسلام قاسم لیوانی در خطبه‌های نماز جمعه گرگان با اشاره به سالروز شهادت امام سجاد (ع) ، اظهارکرد: نقش مهم این امام بزرگوار و حضرت زینب(س) در تبلیغ و تبیین قیام امام حسین(ع) بسیار برجسته است که با سخنرانی‌های خود در شام و کوفه و در راه بازگشت به مدینه توانستند حکومت ظالم اموی را رسوا کنند.

وی به خدمات و نقش نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: پرسنل این نیرو تلاش های زیادی را در راستای امنیت کشور ، از مبارزه باسوداگران مرگ تا قداره‌کشان و سلب‌کنندگان آسایش مردم و سارقان انجام داده اند که جان و مال مردم را نشانه گرفته‌اند .

امام جمعه موقت گرگان تصریح کرد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با نثار شهدای زیادی از دوران دفاع مقدس تاکنون از امنیت کشور دفاع کرده تا مردم در آرامش باشند.

وی با انتقاد از عده‌ای که با سوءاستفاده از شرایط و موقعیتی که دارند با دلال بازی و احتکار دل ملت و خانواده‌های شهدا را جریحه‌دار می‌کنند و به دنبال ضربه زدن به انقلاب هستند ، گفت: آنها توجه کنند که چه خون‌هایی داده شده و دست از این کارها بردارند ، ما مدیون امام خمینی(ره) ، شهداء ، جانباز و رزمندگان هستیم که برای این انقلاب از جان خود گذشتند و وظیفه قدردانی و حفاظت از انقلاب را داریم چرا که خانواده‌های زیادی از عزیزان خود گذشته‌اند تا درخت انقلاب آبیاری شود.

خطیب جمعه این هفته گرگان با اشاره به اینکه برخی از افراد با استفاده از موقعیتشان با سوء‌استفاده به دنبال ضربه زدن به انقلاب هستند خاطرنشان کرد: آنها به جای گوش به فرمان امام و رهبرشان گوش به فرمان ترامپ و دشمنان قسم خورده انقلاب هستند و نمی‌داند که این دشمنان 40 سال است به دنبال ریشه‌کن کردن انقلاب ما هستند .

وی ادامه داد: دشمنان هر روز با برنامه‌های مختلف از جمله شعار بیکاری، کسادی بازار مردم را به خیابان می‌کشند و پس از آن عوامل‌شان را به داخل مردم می‌فرستند و شعار براندازی می‌دهند و این نقاب از چهره آنها پیش مردم برمی‌دارد و نشان می‌دهد که آنها چه توطئه‌هایی برای انقلاب و مردم ما دارند.

لیوانی اظهارکرد: دشمن با راه‌اندازی التهاب در بازار دلار و سکه به دنبال بی‌اعتمادی مردم نسبت به مسئولان است در حالی‌ که مسئولان با برنامه به دنبال برطرف کردن مشکلات مردم و ایجاد امنیت در جامعه است و تلاش می‌کنند همه چیز را برای مردم تامین کنند هر چند در کشور همه چیز هست و مردم با برنامه‌ریزی سعی کنند از خرید زیاد و هجوم آوردن برای خرید خودداری کنند تا آرامش در بازار باقی بماند و همه چیز به خوبی پیش برود.

امام جمعه کلاله:

کسانی که توان رفع مشکلات مردم را ندارند کناره گیری کنند/ حمله موشکی سپاه هوشمندانه بود
حجت الاسلام والمسلمین رضا کشیری در ادامه موضوع بحث خطبه های نماز جمعه، پیرامون وظایف والدین و فرزندان نسبت به یکدیگر گفت: تشویق، پاسخگویی مناسب به پرسشها و آموزش قرآن در کنار ایجاد فرصت برای کشف و رشد تواناییهای فرزندان، باید مدنظر اولیاء باشد. 

وی با اشاره به هفته گرامیداشت نیروی انتظامی افزود: باید قدردان امنیت و استقلال کشور که حاصل خون جوانان رشید و شجاع کشور است، باشیم.

امام جمعه کلاله به حمله موشکی سپاه به مرکز تجمع تکفیری ها اشاره کرد و تصریح کرد: باید به جنایت تکفیری ها در اهواز پاسخ داده می شد؛ مردم ایران از این اقدام به موقع و هوشمندانه سپاه پاسداران در به هلاکت رساندن برخی از داعشی ها خوشحال شدند.

حجت الاسلام والمسلمین کشیری با پرداختن به تجمع صد هزار نفری دیروز در حضور مقام معظم رهبری، گفت: امروز، مردم دغدغه و مشکلات زیادی دارند و کسانی که توانایی رفع این مشکلات را ندارند، کناره گیری کنند.

وی ادامه داد: رهبری در سخنان خویش سه نکته مهم عظمت، اقتدار و شکست ناپذیری ایران اسلامی است را مورد تاکید قرار دادند که با وجود این ملت غیور و رهبری عالیقدر، شجاع، مدیر و مدبر به دست آمده است.

امام جمعه گنبد کاووس:

نباید جوانان را در مقابل رسانه های دشمن تنها بگذاریم/در حمله موشکی سپاه گوش آمریکا کشیده شد

حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه های نماز جمعه امروز با اشاره به این مطلب اذعان کرد: سخنان رهبر انقلاب در این اجتماع بازتاب گسترده ای در رسانه های خارجی داشت و اینکه مقام معظم رهبری فرمودند" با درهم شکستن تحریم ها آمریکا یک بار دیگر از ایران سیلی خواهد خورد" تیتر بسیاری از رسانه ها قرار گرفت.

وی افزود: یک روز به یادماندنی تاریخی را دوباره بسیجیان رقم زدند و برای ملت و کشور ایران که همیشه در اوج عظمت بوده و همه دنیا را تحت تاثیر خود قرار می دهد ، این عظمت تاریخی ثبت شد.

در حمله موشکی سپاه گوش آمریکا کشیده شد

ترابی با اشاره به حمله موشکی سپاه به مقر تروریست ها که در ظاهر گوشمالی برای داعش است اما به دلیل عدم هماهنگی ایران با آمریکا آنکه گویش کشیده می شود آمریکا و استکبار است.

وی ادامه داد: رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح نیز عنوان کرد "برای زدن دشمنانمان از کسی اجازه نمی گیریم"و مدتی هم هست که آمریکا به خاطر همین نگرانی هایی که دارد ناوهای خود را از خلیج فارس بیرون برده است.

انتقاد ازعدم تحلیل و شفاف سازی دلیل نوسانات دلار برای مردم

امام جمعه گنبدکاووس گفت: باید نوسانات قیمت دلار را تحلیل کرد؛ آن صعود و این سقوط برای چیست که در این رابطه از رسانه ها به ویژه به رسانه ملی انتقاد داریم که چرا تحلیل این روند قیمت دلار برای عموم انجام نشد و اینکه شبکه های اجتماعی به ویژه تلگرام چه نقشی در این روند دارد.

وی همچنین خواستار شفاف سازی شد و افزود: 500 هزار دلار به بانکی در ترکیه از ایران انتقال داده شده است که قصد داشتند از آنجا به اسرائیل منتقل کنند، باید اینها برای مردم شفاف و آشکار شود.

نباید جوانان را در مقابل رسانه های دشمن تنها بگذاریم

ترابی به تاسی از سخنان رهبرانقلاب در جمع بسیجیان بر توجه بیشتر بر جوانان و نقش آنان تاکید کرد و گفت: انقلاب ما با جوانان آغاز شده است ، پیروزی انقلاب و جنگ را جوانان رقم زدند و پیروزی در میادین بزرگتر با نقش جوانان بود و امروز نیز صفوف پرجمعیت ایستادگی از آن جوانان است.

وی تصریح کرد: باید این پذیرفته شود و دولت این را بپذیرد تا با دست گره گشای جوانان بسیاری از موانع مرتفع شود .

ترابی در ادامه با ابراز تاسف از تاثیر گذاری رسانه های دشمن گفت: نباید آیندگانمان را در مقابل این رسانه ها و برخی روشنفکر نماها که نسخه وابستگی اتکا به دشمن را می پیچنند، تنها بگذاریم.

حجت الاسلام ترابی اظهار کرد: شکست ناپذیری ملت ایران خود یک شاخصه مهم است و با هر یک فتنه هایی که در مسیر خود داشته می توان ملتی را زمین زد که بالاترین شاهکار انقلاب است که مقابل همه آنها ایستاده است و بزرگترین توطئه ها را دیده ایم اما هنوز ایستاده ایم.

وی تصریح کرد: این شجره طیبه ای است که بخاطر بالندگی که دارد چشم دشمنان را جلب می کند .

عقیم ماندن تلاش عده ای برای بر هم زدن رابطه ایران و عراق

امام جمعه گنبد با اشاره به اتفاقات عراق و تلاش عده ای با پراکندن شایعاتی برای بهم زدن رابطه ایران و عراق که در منطقه ما هم بودند اذعان کرد: افرادی که تحت تاثیر ماهواره به دنبال این حواشی بودند که نتیجه ائتلاف در عراق ، این تلاش ها را بی نتیجه گذاشت .

وی همچنین به دست برتر رزمندگان یمنی علی رغم نبود امکانات و تسلیحات اشاره کرد که توانستند اقتدار خود را نشان دهند و این برگ برنده ای برای منطقه و ما است.

انتظار حرکت انقلابی از این مجلس نبود!

حجت الاسلامی ترابی با اشاره به تصویب قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان گفت: واقعا از این مجلس غیرانقلابی، انتظار این اقدام انقلابی نبود و تصویب این قانون مایه افتخار است.

وی با عنوان این تعبیر که آدم تنبل وقتی راه نمیرود خدا زیرش آتش میکند تا حرکت کند اضافه کرد: اگر بنا باشد در هیئت دولت بازنشستگان کنار بروند جز وزیر ارتباطات نخواهد ماند شاید اجرای این قانون در این سطح ممکن نباشد اما در سطح ادارات یک تحول خوب در حال رخ دادن است.

ترابی با یادآوری تاکید مقام معظم رهبری بر استفاده بیشتر از جوانان، تصویب و اجرای این قانون را قدمی در این راستا عنوان کرد: در محکومیت های مالی افراد بی بضاعت به ویژه مهریه، نباید آبروی فرد به خطر بیفتد

امام جمعه گنبدکاووس در بخش دیگری از سخنانش، گلایه آیت الله مکارم شیرازی از قوه قضائیه در مورد کسانی که محکومیت مالی به ویژه در رابطه با مهریه دارند و توان مالی ندارند را بازگو کرد و گفت: طبق روایات مذاهب شیعه و سنی انسان مفلس در امان خداست. نباید انسان های آبرومند به کمترین چیزی آبرویشان به خطر بیفتد.

حجت الاسلام محمود ترابی در پایان ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی بر اجرای شاخصه های نیروی انقلابی در نیروی انتظامی نیز تاکید کرد.

انتهای پیام/


بازگشت