صفحه اصلي > اخبار ویژه / اخبار / اخبار استان / اخبار فرهنگی و مذهبی > هر چه از الگوهای اقتصادی غربی استفاده کنیم ، وضع مان بدتر خواهد شد

هر چه از الگوهای اقتصادی غربی استفاده کنیم ، وضع مان بدتر خواهد شد


31-06-1397, 09:29. نويسنده: terme021

به گزارش طوبی گلستان؛ حجه الاسلام و المسلمین خسروپناه ، در آخرین شب از مراسم چهل سال سوگواره بصیرت عاشورایی در گرگان اظهار کرد: بنی امیه در طول سالهای حکومت خود ، ساختارهای گوناگون سیاسی ، فرهنگی ، مذهبی و اقتصادی مبتنی بر فساد را پایه گذاری کردند . ساختارهای اقتصادی فاسد ، شکم های مردم آن زمان را از حرام انباشته می کرد .

رئیس موسسه حکمت و فلسفه ایران گفت: اینکه در روز واقعه عاشورا ، حاضران در لشگر مقابل امام حسین(ع) حاضر به شنیدن کلام امام معصوم نشدند به این دلیل بود که شکم های آنان از حرام پر شده بود و بر قلبهای شان مهر باطل زده شده بود .

وی بیان کرد: فقط یک امت آلوده به فاسد ، مردم تابع حکومت فاسد و فساد گستر به همراه یک ساختار فاسد سیاسی حاضر می شوند که در مقابل یک امام معصوم بایستند و با چنان وضعی او ، خانواده و یارانش را به شهادت برسانند و به اسارت ببرند .

حجت الاسلام خسروپناه افزود: ما الان در یک دنیایی زندگی می کنیم که شیطان بزرگ آمریکا  ، به دنبال سیطره دادن ساختارهای فاسد اقتصادی سیاسی و فرهنگی مد نظر خودش بر سراسر دنیاست .

وی با اشاره به ساختار فاسد آمریکا گفت:ساختار اقتصادی فساد آمریکا ، به ایجاد و تعمیق فاصله طبقاتی و گسترش فقر منجر می شود . در خود کشور آمریکا 45 میلیون نفر کارتن خواب وجود دارد و متاسفانه برخی از مسئولین ما بدنبال آمریکا برای بهبود وضعیت اقتصاد کشور هستند .

وی توضیح داد :ما هر چه در اقتصاد از الگوهای آمریکایی و غربی استفاده کنیم ، وضع مان بدتر خواهد شد . باید الگوی اقتصادی ما از دین مبین اسلام استخراج شود . امروز در غرب ، مدلهای فئودالیسم و برده داری مدرن حاکم است .

رئیس موسسه حکمت و فلسفه ایران ادامه داد: امروز ، بدترین ساختارهای فرهنگی بر دنیا حاکم است. نظام خانواده از بین رفته است . بحران هویت و بحران خانواده در کل دنیا به شدت به وجود آمده است بخصوص در آمریکا و اروپا .

وی با توجه به زمینه سازی ظهور توسط مردم تصریح کرد: ما دنبال جامعه ای برای زمینه سازی ظهور آقا امام زمان (عج) هستیم و الحمدالله این ظرفیت در ملت ایران هست . اقتدار علمی ، فرهنگی ، نظامی موجود در ایران اسلامی ، نشان دهنده وجود این ظرفیت و آمادگی است .

وی ادامه داد: الحمدالله نسل سوم انقلاب ما انقلابی تر از نسل دوم هستند و ما ایمان داریم که نسل چهارم انقلاب مان ، از نسل سوم هم انقلابی تر خواهند بود .

حجت الاسلام خسروپناه با اشاره به موفقیتهای کسب شده توسط جوانان ایرانی بیان کرد:اکثر جوانان و دانشمندان ما در که در صنعت های گوناگون ماهواره ، هسته ای ، نانو ، دارو و ... کار کرده اند و موفقیت و افتخار آفریده اند از نسل سوم انقلاب هستند .

وی گفت: هر جایی که ما بدنبال ولی فقیه و در راه و مسیر او بوده ایم و بدنبال حفظ استقلال و عزت مان بوده ایم ، موفقیت و پیشتازی داشته ایم و اقتدار کسب کرده ایم .

وی با اشاره به آسیبهای اطمینان به دشمن افزود: نباید دلمان به وعده و وعید دشمنان خوش باشد . کشور لیبی به وعده های دشمنان دلخوش شد و در مقابل آنان تسلیم شد ، بحران زده و متلاشی شد و دچار اختلافات شدید گردید ولی هند مقاومت کرد و در زمینه های گوناگون خود را به عزت و اقتدار بین المللی رساند .

رئیس موسسه حکمت و فلسفه ایران گفت: تنها راه مبارزه و رسیدن به پیروزی ، تسلیم نشدن در مقابل فرهنگها و ساختارهای فاسد دشمنان در زمینه های گوناگون است و مجالس اهل بیت بهترین بستر تعالی فرهنگی جامعه است .

انتهای پیام/


بازگشت