صفحه اصلي > اخبار ویژه / اخبار / اخبار استان / علمی > اسنپ و تاچ سی یا آژانس؟! وقتی شرکت های اینترنتی داد رانندگان را در آورده اند

اسنپ و تاچ سی یا آژانس؟! وقتی شرکت های اینترنتی داد رانندگان را در آورده اند


9-03-1397, 09:52. نويسنده: terme021

به گزارش طوبی گلستان؛ رانندگان تاکسی و آژانس داران شهرگرگان عصر روز گذشته سه شنبه 8 خرداد ماه در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر گرگان حضور یافتند تا نسبت به آنچه اعتراض به فعالیت تاکسی های اینترنتی نام دارد اعتراض کنند .

آنها به گفته خودشان قرار بود بروند جلوی استانداری تحصن کنند اما گفتند که مانند برخی شهرها چون کرمان و بابل نیستند که بروند دفتر فلان شرکت را تعطیل کنند و ببندند و آمدند تا به صورت منطقی در صحن شورای شهر گرگان مشکل آنها بررسی شود .

عمده مشکلاتی که در این زمینه توسط نمایندگان اژانس داران و رانندگان تاکسی مطرح شد موارد زیر بود :

** شرکتهای اسنپ و تاچ سی بدون داشتن مجوز چطور در سطح شهر گرگان کار می کنند ؟

** این شرکتها چه پول بادآورده ای دارند و قرار است در آینده چکار کنند که کرایه مسیری که 12500 تومان است را 4 هزار تومان می گیرند ؟

** چرا اسنپ در قوانین خود نوشته که پاسخگوی تخلفات احتمالی راننده است نه اسنپ ؟

** چرا ماشین های گرانقیمت فقط برای مقدار کمی پول باید دراین شرکت کار کنند ، آیا آنها واقعا احتیاج به این پول دارند ؟

** به فرزند یکی از همشهریان که در جلسه بود توسط راننده اسنپ تجاوز شد ، چه کسی جوابگوست ؟

** چرا این شرکتها پروانه فعالیت صنفی خود را درون اتاق کار خود نصب نمی کنند تا بقیه ببینند ؟

** اگر قرار به استفاده از نرم افزار و اپلیکیشن باشد ما خودمان این نرم افزار( ایزی وی )  را داریم چرا باید از شهری دیگر برای ما چنین نرم افزاری بیاورند؟

اسنپ و تاچ سی برای فعالیت در گرگان باید مجوز داشته باشند

در ادامه محمد ابراهیم جرجانی رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شهر گرگان با استماع گزارش رانندگان تاکسی و آژانس داران اظهار کرد : درست است که تکنولوژی و پیشرفت برای بشریت رفاه بوجود آورده اما باید فکری هم برای رانندگان تاکسی و آژانس دارانی که سالهاست در شهر کار می کنند و از این راه معیشت شان تامین می شود هم بود .

جرجانی افزود : دغدغه هایی که درباره شرکت های اسنپ و تاچ سی مطرح شد ، جدی است و باید این شرکت ها توضیح بدهند که مجوز خود را از کجا گرفته اند و سوبسید هزینه های خود را از کجا تهیه می کنند و واقعا آینده این شرکت و نحوه فعالیت در آینده چطور خواهد بود ؟

این عضو شورای اسلامی شهر گرگان در ادامه تاکید کرد :  در روزهای اخیر فعالیت اسنپ در شهر رونق گرفته و مخالفین و موافقینی دارد و برخی مردم نیز از فعالیت آن راضی اند اما باید نحوه فعالیت این شرکت ور فتار آنها شکل قانونی به خود بگیرد .

شایان ذکر است از فعالیت شرکت های اینترنتی(اسنپ و تاچ سی) در شهر گرگان چندی نمی گذرد ولی به خاطر پایین بودن هزینه ها و سرعت در سرویس دهی توانسته مشتریان زیادی را جذب کند.

عبداللهی فر معاون سازمان حمل و نقل عمومی شهرداری گرگان در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شهر گرگان که برای حل مشکل رانندگان تاکسی و آژانس داران برگزار شد ، اظهار کرد : مدتی است که تاکسی های اینترنتی دغدغه شهر گرگان شده است ، امری که برابر ماده 9 قانون حمل و نقل عمومی شهری و ماده 32 رسیدگی به تخلفات رانندگی ، هر گونه فعالیت در حوزه حمل و نقل در محیط شهر منوط به اجازه شهرداری است .

وی افزود : دو امر مهم نظارت و ساماندهی حمل و نقل عمومی در حیطه اختیارات شهرداری است و هر کسی که می خواهد در محیط شهر فعالیت کند باید از ما مجوز بگیرد .

عبداللهی فر افزود : هیچکدام از تاکسی های اینترنتی برای فعالیت پیش ما نیامدند و درخواست مجوز فعالیت نکردند و فعالیت آنها در شهر با توجه به جوابی که دادگستری به ما داد ممنوع است .

معاون برنامه ریزی سازمان حمل و نقل و مسافربری شهرداری گرگان با اشاره به فعالیت 120 آژانس دار با 4 تا 5 هزار نفر سابقه کاری که معیشت خود را از این راه تامین می کنند ، گفت : ما مخالف تکنولوژی و هوشمند سازی نیستیم و رانندگان هم باچنین امری مخالفتی ندارند ولی با استناد به به قانون ماده 9 و 32 که اشاره شد که مواد قانونی وزارت کشور است از اسنپ و تاچ سی شکایت کردیم .

 انتهای پیام /


بازگشت