صفحه اصلي > اخبار ویژه / اخبار / اخبار استان / علمی > افزایش ۸۴ درصدی بازدید از مناطق گردشگری استان گلستان

افزایش ۸۴ درصدی بازدید از مناطق گردشگری استان گلستان


16-01-1397, 09:13. نويسنده: terme021

به گزارش طوبی گلستان؛ ابراهیم کریمی شامگاه چهارشنبه در مراسم اختتامیه جشن نوروزگاه در شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: در ایام نوروز حدود 12 میلیون گردشگر از مراکز دیدنی و تاریخی استان گلستان بازدید کردند که  84 درصد افزایش نسبت به پارسال داشته است.

وی تاکید کرد: در این مدت علاوه بر بازدید 12 میلیون گردشگر از مراکز دیدنی و تاریخی گلستان، یک میلیون و 600 هزار نفر در استان گلستان اقامت کردند که  رشد 60 درصدی را نسبت به پارسال داشته است.

مدیرکل  میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان با اشاره به برگزاری 14 جشن نوروزگاه در گلستان گفت: این نوروزگاه‌ها در همه شهرستان‌های استان برپا شد و فرصتی را ایجاد کرد تا گردشگران در این مکان‌ها حضور پیدا کرده و با سنت و آیین مردم استان آشنا شدند.

کریمی افزود: تفرجگاه‌های علی آبادکتول، بندرترکمن و گالیکش پذیرای بیشترین گردشگر بوده و استان گلستان جز استان‌های برتر کشور در پذیرش گردشگر در کشور بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی،  صنایع دستی و گردشگری استان گلستان خاطرنشان کرد: امسال علاوه بر نوروزگاه در روستاهای استان گلستان 33 جشنواره در روستاهای گلستان اجرا شد که این هم فرصتی مناسب برای جذب گردشگران و ماندگاری آنها در این ایام ایجاد کرد.

کریمی افزود: امسال شرایطی در استان گلستان فراهم شد تا ماندگاری مسافر در استان بیشترشود و این تا حدودی فراهم شد اما برای اجرای کامل آن باید زیرساخت‌های لازم را برای توسعه گردشگری استان فراهم کنیم./تسنیم

انتهای پیام/ 


بازگشت