صفحه اصلي > اخبار ویژه / اخبار / اخبار استان / سیاسی / حوادث / علمی > دیدارهای شبانه قیم‎های استان در گرگان و تهران/ چه کسانی به دنبال استاندار شدن یک غیربومی در گلستان هستند؟

دیدارهای شبانه قیم‎های استان در گرگان و تهران/ چه کسانی به دنبال استاندار شدن یک غیربومی در گلستان هستند؟


18-07-1396, 10:29. نويسنده: terme021

به گزارش طوبی گلستان؛ این گروه مجموعه ای پیچیده و چند لایه هستند که با جوهره اصلی مسائل اقتصادی و کسب قدرت و گاها با رنگ و لعاب های دینی در سایه برخی بزرگان استان فعالیت و زیست می کنند و عمدتا با لابی و رایزنی های کشوری و استانی به دنبال ایفای نقش موثر در انتصاب ها هستند و در گذشته نیز توانسته اند با همین رویکرد تعداد زیادی از مدیران ارشد استان در سطوح و ادارات گوناگون را بگمارند و از این انتصابات به زر و زور خود بیفزایند!

این گروه شامل افراد گوناگونی با گرایشات اصلاح طلبی و حامی دولت تدبیر و امید است که برخی از نمایندگان مجلس (گلستانی و سمنانی)، یک شخص توهین کننده به رهبری در سال ۸۸ در یک جلسه رسمی که از آن به مشایی گلستان یاد می کنند، دلال برخی باندها و کارتلهای اقتصادی استانی و ملی، تعدادی از چهره های سابقه دار امنیتی، برخی از صاحبان رسانه های زرد و... در آن نقش محوری دارند.

این جریان که به معنای واقعی کلمه تداعی کننده حلقه زر و روز و تزویر هستند اخیرا با تلاش های شبانه روزی به دنبال استاندار شدن یک گزینه غیربومی هستند تا علاوه بر حفظ وضع موجود، مسیر رسیدن آنان به منافع اقتصادی و سیاسی شان هموارتر از گذشته شود.

در همین راستا شنیده شده در روزهای اخیر، این گزینه غیربومی با هماهنگی این گروه به گلستان آمده و به دیدار برخی از بزرگان استان رفته و با تعدادی از نمایندهای استان هم در تهران دیدار داشته است.

بنظر می رسد که با این رایزنی و دیدارها و پیگیری مشایی گلستان و سفارشات بزرگان استان ؛ کفه ترازوی تصاحب کرسی استانداری گلستان به نفع این گزینه و ایضا پرتر شدن جیب اربابان  زر  و  زور سنگین شده باشد.

در میان این هیاهوهای عجیب تشنگان قدرت و ثروت، این مردم استان و مشکلات عدیده شان در زمینه های گوناگون هستند که محلی از اعراب و جایی در معادلات پر زرق و برق اربابان زر و زور و تزویر ندارند./گلستان ما

انتهاي پيام/


بازگشت