تاریخ انتشار: 27-12-1395, 10:52 کد خبر: 693 نسخه چاپی: چاپ
حجة الاسلام محسن طاهری؛

برخی ها در صدصد تضعیف جایگاه نظام اسلامی هستند/ نقش رسانه ها در انتخابات پیش رو بسیار حیاتی است

تعدادی از خبرنگاران و مدیران ادارت کل گلستان با حضور بر سر مزار شهدای گمنام با آرمان‌های شهدا تجدید میثاق کردند.

به گزارش طوبی گلستان؛ در آخرین پنجشنبه سال ۹۵ تعدادی از خبرنگاران و مدیران کل استان گلستان بر سر مزار شهدای گمنام واقع در تپه نورالشهدا حاضر شدند تا باری دیگر با آرمان‌های این شهدای والامقام تجدید میثاق کنند.

مسئول حوزه علمیه امام صادق (ع) گرگان سخنران این مراسم بود. حجت‌الاسلام محسن طاهری گفت: حضور چشمگیر نیروهای متدین و انقلابی در عرصه رسانه قابل‌ستایش بوده چراکه ارزش آن کمتر از ارزش شهدا و رزمندگان دفاع مقدس نخواهد بود.

وی افزود: ما باید وظایف خودمان نسبت به شهدا را به‌خوبی ایفا کنیم، چراکه این انتظاری است که شهدا نسبت به ما دارند.

حجت‌الاسلام طاهری اظهار کرد: ازآنجایی‌که امروز در عرصه‌ای بسیار خطرناک و حساسی قرار داریم خبرنگاران می‌توانند در مسائل فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گفتمان سازی و پیگیری منویات مقام معظم رهبری نقش بسیار مهمی ایفا کنند.

مسئول حوزه علمیه امام صادق (ع) شهرستان گرگان گفت: آسیب‌هایی موجود در فضای مجازی همه ما را تهدید می‌کند بنابراین هر شخصی که وارد این عرصه می‌شود باید از قبل خودش را برای مقابله با این آسیب‌ها آماده کند.

حجت‌الاسلام طاهری ضمن تأکید بر این نکته که رسانه‌ها نباید جناحی عمل کنند، گفت: باید تلاش کنیم در برخورد با موضوعات مختلف احساسی عمل نکنیم و عملکردمان در راستای تأثیرگذاری باشد نه بر اساس خواسته نفس.

وی تصریح کرد: برخی خبرها ممکن است نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تضعیف کرده و ارزش‌های ما را زیر سؤال ببرد، ازاین‌رو باید در این زمینه نظارت جدی انجام شود.

حجت‌الاسلام طاهری بابیان اینکه معیارهای اصلی اصحاب رسانه باید بر اساس معیارهای اسلامی باشد، اظهار کرد: اعمالی که ما انجام می‌دهیم برخاسته از نفس‌ درونی ما است و باید فعالیت رسانه‌ای ما موردمحاسبه نفس قرار گیرد.

وی با اشاره به برگزاری دو انتخابات مهم در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۶ گفت: باید در دو انتخابات بزرگی که پیش‌رو داریم حضور گسترده‌ای داشته باشیم زیرا نگاه دوستان و دشمنان انقلاب اسلامی به این انتخابات دوخته‌شده است و نقش رسانه در این زمینه بسیار پررنگ و حساس است.

مداحی فرزند شهید مدافع حرم افشین زورقی در جمع حاضران در مراسم و عطرافشانی قبورهشت شهید گمنام تپه نورالشهدا پایان بخش مراسم «رسانه در مهمانی لاله ها» بود.

انتهای پیام/مهر

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع پنج + پنج ؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*