تاریخ انتشار: 21-12-1395, 15:21 کد خبر: 659 نسخه چاپی: چاپ
در سایه عدم نظارت دستگاه های متولی؛

جولان پوشاک چینی و هندی در نمایشگاه بهاره/ برندهای چشم بادامی و مهاراجه در نمایشگاه ایرانی!

در حالی رهبر معظم انقلاب بارها بر حمایت از کالای ایرانی تاکید دارند که در سایه عدم نظارت دستگاه های متولی کالاهای خارجی و بی کیفیت در نمایشگاه بهاره استان عرضه شد.

به گزارش طوبی گلستان؛ به نقل از عصرهامون، هر ساله با نزدیک شدن به آغاز سال جدید بازار پوشاک و لوازم خانه رونق دو چندان می گیرد و مردم برای تهیه اقلام مورد نیاز خود به نقاط مختلف شهر مراجعه می کنند؛ در این بین برای تسهیل دسترسی خانوارها به اجناس مختلف و قیمت کمتر نمایشگاه های بهاره در اکثر شهرهای کشور برپا می شود.

هر چند قرار است 85 درصد اجناس عرضه شده در این نمایشگاه ها ایرانی باشد با این حال در سایه عدم نظارت دستگاه های متولی بازار سودجویان در نمایشگاه بهاره سیستان و بلوچستان رونق بیشتری داشت به طوری که کالاهای چینی ، هندی و پاکستانی از ریز و درشت در بین اجناس نمایشگاه دیده می شدند. 
علی ای حال نمایشگاه هایی که تحت عنوان بهاره و قانونی راه اندازی شده بودند تا حمایتی از تولید کننده ایرانی داشته باشند تبدیل به دکانی برای عرضه اجناس خارجی و بعضا بنجل شده بود.
با این وجود علی رغم بازار گرم نمایشگاه بهاره آن سوی شهر شاهد سردی بازار تولیدات داخلی بودیم. حال جای سوال دارد که برگزاری چنین نمایشگاه‌های که برای عرضه محصولات داخلی و حمایت از تولید داخل برپا می‌شوند چرا توان رقابت را از تولیدکنندگان داخلی سلب می‌کنند و به محیطی برای عرضه محصولات خارجی تبدیل می شوند.
علی اصغر یوسف نژاد عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درگفتگو با خانه ملت در خصوص فروش کالاهای بی کیفیت و خارجی در نمایشگاه های بهاره،گفته بود که: متاسفانه نمایشگاه بهاره به دلیل عدم نظارت و برنامه ریزی برگزاری محلی برای فروش اجناس بی کیفیت و نامناسب شده است و هیچ کمکی به وضعیت تولید و فروش نمی کند.
وی با تاکید براینکه برپای نمایشگاه های بهاره به منظور کمک به تولید و فروش اجناس تولید داخلی می باشد، از اینکه در این نمایشگاه ها اجناس باکیفیت پایین و حتی خارجی به فروش می رسد،ابزار تاسف کرد و خواستار توجه جدی به نوع کالاهای عرضه شده در این نمایشگاه ها شد.
عضوهیات رئیسه مجلس خواستار ساماندهی برگزاری نمایشگاه های بهاره و جلوگیری از فروش اجناس بی کیفیت در این مکان ها شد و افزود: باید قبل از برپایی این نمایشگاه ها اجناس و کالاهای که قرار است عرضه شود، بررسی و کیفیت و سلامت آنها مورد آزمایش قرار بگیرد،نه اینکه اجناس بی کیفیت و غیر بهداشتی به مردم فروخته شود.
علی ای حال چند سالی است که  رهبر معظم انقلاب استفاده از کالای ایرانی و مصرف تولیدات داخلی را تاکید می کنند به طوری که سال 95 را سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری کردند اما عرضه اقلام خارجی در نمایشگاه بهاره سیستان و بلوچستان نشان از ضعف مسئولین در زمینه اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل بود در حالی که می توان با نظارت بیشتر و با یک کار فرهنگی، علاوه بر ترغیب مردم به عنوان مصرف کنندگان برای استفاده از کالاهای تولید داخلی، فروشندگان را نیز از فروش کالاهای خارجی منصرف کرد.
انتهای پیام/
ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + سه؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*