تاریخ انتشار: 18-12-1395, 15:19 کد خبر: 647 نسخه چاپی: چاپ
حجة الاسلام ولی نژاد:

مردم تشنه معارف الهی هستند/ روحانیت در زمینه تبلیغ طوری عمل کند که هیچ چیزی نتواند مانع کار او بشود

مدیر کل سازمان تبلیغات استان گلستان با بیان اینکه روحانیت در زمینه هدایت مردم نقش مهمی دارد گفت: روحانیت در زمینه تبلیغ طوری عمل کند که هیچ چیزی نتواند مانع کار او بشود.

به گزارش طوبی گلستان؛ حجة الاسلام والمسلمین نورالله ولی نژاد در جمع بسیجیان اظهار کرد: طرح شهید طهماسبی در جامعه امروزی بسیار کار خوب و پسندیده ای است، خداوند کسانی که در این راه گام بر میدارند انشاء الله ثوابش را عطاء بفرماید.

حجة الاسلام با ابراز تاسف تصریح کرد: ما در بحث مسجد اساساً یک فاصله ای بین وضع موجود و وضعیت مطلوب داریم، اگر بخواهیم مسجد را تعریف کنیم باید مسجد را با تمام مفهوم شناخت آن، نه اینکه با آجر و دیوار آن بشناسیم، مسجدی مسجد است که در صدد رشد و شکوفایی مردم گام بردارد.

حجة الاسلام ولی نژاد ادامه داد: ملاک ما در ساخت و اداره مساجد و شیک بودن و نو بودن مساجد نیست، مسجدی آباد است که بهترین خروجی را در زمینه تعلیم و تربیت داشته باشد.

وی مکمل مساجد را روحانیت دانست و خاطر نشان کرد: یکی از مولفه های مهم و تعیین کننده در مساجد روحانی است، مسجد بدون روحانی یک چیز بی معنا و هیچ گونه موفقیتی نخواهد داشت.

مدیر کل سازمان تبلیغات استان گلستان تصریح کرد: روحانی با امتش معنا می شود و مسجد با روحانیت، اگر روحانی بدون امت باشد هیچ معنا و تاثیر ندارد، پس روحانی یک وظیفه مهم تاثیر گذار در مساجد است.

این مقام مسول بیان کرد: روحانی بسیاری از وظایف تبلیغ را دارا است، روحانی به ما هو روحانی شخصیتی است که عهده دار و راهنمای مردم است، روحانی میتواند موفق باشد که هیچ چیزی نتواند جلوی فعالیتش را بگیرد.

ولی نژاد با اشاره به عملکرد روحانیت متذکر شد: روحانی در مساجد باید طوری به مردم اصول و قواعد دین را معرفی کند که وقتی کسی از مسجد بیرون آمده دیگر تفکر قبلی در ذهن او باقی نماند، زندگی و سبک رفتارش الهی بشود.
مدیر کل سازمان تبلیغات استان در پایان افزود: استان گلستان با توجه به ظرفیت ها موجود اهل سنت و شیعه برای تعلیم و تربیت مردم باید اهتمام بیشتری قائل بشوند، و در انتشار نشر و معارف الهی کمر همت ببندند، مردم تشنه معارف الهی هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع هفت + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*