تاریخ انتشار: 17-12-1395, 17:19 کد خبر: 644 نسخه چاپی: چاپ
جانشین سپاه نینوا گلستان:

درآمد خانوارهای گلستانی کمتر از متوسط کشوری است/ کار در عرصه منابع طبیعی یک ماموریت مهم است

جانشین فرمانده سپاه نینوا استان گلستان گفت: استان‌های دیگر در حال توسعه است در صورتی که برخی از مسئولین استانی و شهرستانی ما درگیر دعواهای سیاسی هستند، درآمد خانوار استانی ما کمتر از متوسط کشوری و جوانان ما بیکار هستند.

به گزارش طوبی گلستان؛ حسین کریمی اول ظهر امروز در گردهمایی منابع طبیعی، بسیج سازندگی، همیاران طبیعت و جوامع محلی اظهار داشت: سپاه و بسیج این آمادگی را دارد که برای پروژه‌های بزرگ منابع طبیعی از قرارگاه خاتم الانبیاء کمک خواهیم گرفت.

جانشین فرمانده سپاه نینوا استان گلستان افزود: متاسفانه استان گلستان کمترین قرارداد توسعه‌ای با قرارگاه خاتم را دارد و تنها قرارداد سد نرماب است.

وی تصریح کرد: استان‌های دیگر در حال توسعه است در صورتی که برخی از مسئولین استانی و شهرستانی ما درگیر دعواهای سیاسی هستند، درآمد خانوار استانی ما کمتر از متوسط کشوری، جوانان ما بیکار هستند و این نتیجه این است که مسئولین ما کار نمیکنند و بر سر قدرت در مسائل سیاسی دعوا دارند.

وی اظهار داشت: البته مردم ما هم باید به فکر باشند، عرصه، عرصه خدمت است و عرصه کار در استان فراوان است.

کریمی اول ادامه داد: گنبدکاووس قطع و یقین در مسیر ریزدگردها است و باید در گنبدکاووس به خصوص در غرب شهر کمربند سبز ایجاد شود تا تنفسی به شهر دهد.

جانشین فرمانده سپاه نینوا استان گلستان اظهار کرد: امروز دشمن به واسطه آمادگی و توانمندی ما جرات تعرض و جنگ ندارد اما در عرصه‌های دیگر شاید بتواند کار کند، ناکارآمدی منابع طبیعی و محیط زیست و چالش کشیدن آن سبب به چالش کشیده شدن نظام خواهد شد، بنابراین به عنوان مسئول نباید اجازه تعرض به این منابع را دهیم.

وی اضافه کرد: اگر امروز در جنوب با ریزگرد مواجه هستیم فکر نکنید ما در استان گلستان با این مشکل مواجه نخواهیم شد، در بخش 7 منشاء ریزگرد وجود دارد که اگر مسئولین تدبیر نکنند در یکی، دو سال آینده با این فاجعه مواجه خواهیم شد.

وی گفت: سپاه این آمادگی را دارد که برای پیشگیری از این مقوله با منابع طبیعی و محیط زیست همکاری کند.

کریمی اول اظهار داشت: ما به عنوان سپاه و بسیج همه امکانات و نیروی انسانی را در خدمت دولت قرار می‌دهیم زیرا دولت را نظام اسلامی می‌دانیم و جریانات سیاسی را جدا می‌دانیم، دولت چه راست یا چپ یا رادیکال مهم نیست، عمل دولت به نظام و انقلاب اسلامی برمی‌گردد و دشمن می‌خواهد ما را ناکارآمد نشان دهد.

جانشین فرمانده سپاه نینوا استان گلستان ادامه داد: چون حکومت ما دینی است دشمن درصدد نشان دادن ناکارآمدی نظام است و ما با همه توان برای کارآمد نشان دادن در هر حوزه‌ای که نیاز باشد حاضر به کمک هستیم اما انتقاد خود را به دولت خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: به قول فرمایشات رهبر معظم انقلاب، فرهنگ هم همانند اقتصاد است و اگر ما تولید فرهنگی نکنیم دشمن این کار را برای ما خواهد کرد و در عرصه منابع طبیعی نیز به همین شکل خواهد بود، در طرح صیانت از جنگل حدود 80 نفر از جوانان استان را به کار گرفتیم.

کریمی اول افزود: ما کار در عرصه منابع طبیعی را به عنوان ماموریت نگاه می‌کنیم و امر ولایی میدانیم زیرا منابع طبیعی یک زیرساخت برنامه‌ریزی شده برای توسعه کشور است و اگر از جنگل و منابع طبیعی حفاظت نکنیم روزی خواهد رسید که چوبی در کشور نباشد و برای علوفه وابسته به کشورهای غربی شویم.

انتهای پیام/تسنیم

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع نه + دو ؟ (به عدد)- برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*