تاریخ انتشار: 9-11-1395, 09:32 کد خبر: 423 نسخه چاپی: چاپ
امام جمعه بخش چنارلی:

وجود وحدت باعث عظمت اسلام می شود/ استان گلستان پایتخت و نماد وحدت در کشور است

امام جمعه و مدرس حوزه علمیه چنارلی گفت: اسلام زمانی به بزرگی و عظمت دست پیدا می کند که ما بتوانیم وحدت خود را بیش از پیش تقویت ببخشیم.

آخوند اسماعیل قدیری امام جمعه و مدرس حوزه علمیه بخش چنارلی در گفتگو با خبرنگار طوبی گلستان اظهار کرد؛ وحدت مقوله ای است که در دین مبین اسلام به آن تاکید فراوانی شده است، و راههای رسیدن به وحدت خیلی زیاد است، یکی از آن راه ها همدلی و در کنار هم بودن است.

امام جمعه چنار لی ارتباط نزدیک علماء را یکی دیگر از راههای وحدت دانست و تاکید کرد: هر چه علمای اهل سنت و تشییع رفت و آمدشان، نشست و برخاستشان و دیدارشان بیشتر باشد اتحادشان محکم تر خواهد شد، این دیدار ها باعث شناخت بیشتر یکدیگر و فرهنگ یکدیگر خواهد بود.

آخوند قدیری در ادامه با اشاره به مشترکات فراوان شیعه و سنی افزود: اهل سنت و تشییع با توجه به مشترکات فراوانی که دارند هیچ دلیلی برای اختلاف در فروعیات وجود ندارد، با تمسک به اصول دین خواهیم دید که هیچ اختلافی در بین ما نیست.

مدرس حوزه علمیه چنارلی تاکید کرد: اسلام زمانی به بزرگی و عظمت دست پیدا می کند که ما بتوانیم وحدت خود را بیش از پیش تقویت ببخشیم.

وی با بیان این مطلب که استان گلستان پایتخت و نماد وحدت در کشور است افزود: الحمدالله امروزه با هوشیاری علمای اهل سنت و تشییع ما توانستیم به اتحاد و همدلی بزرگی دست پیدا کنیم، در حال حاضرهم شاهد این هستیم که استان گلستان نماد و پایتخت وحدت در کشور در حال درخشش است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع نه + دو ؟ (به عدد)- برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*