تاریخ انتشار: 28-10-1395, 10:42 کد خبر: 356 نسخه چاپی: چاپ
حجة الاسلام ریاحی؛

حوزه های علمیه سکولار هیچ فایده ای برای اسلام ندارند/صیانت از اسلام و انقلاب وظیفه ذاتی حوزه های علمیه است

مسئول سازمان بسیج طلاب استان گفت: بی توجهی حوزه های علمیه در خصوص مسائل جهانی نه تنها فایده ای برای اسلام ندارد بلکه این افراد یا جاهل هستند یا معاند دشمن.

به گزارش طوبی گلستان؛ حجة الاسلام والمسلمین علیرضا ریاحی صبح امروز در جمع طلاب حوزه علمیه شهر نوکنده با بیان وظایف حوزه های علمیه در جامعه امروزی اظهار کرد؛  وظیفه اصلی حوزه های علمیه تبلیغ دین در عرصه جهانی است.

حجة الاسلام ریاحی با بیان این مطلب که شهدای روحانی ما در دفاع از اسلام رشادتهای زیادی را از خود به جای گذاشته اند تصریح کرد: فعالیت شهداء در مقابل دشمنان مخصوصاً استعمار و انگلیس بیان گر این مطلب است که علماء نگاه ویژه ای به جایگاه حفظ دین دشته اند.

مسئول سازمان بسیج طلاب تاکید کرد: تاریخ به خودش ندیده که حکومتی پایه گذاری شود و پایه و اساسش اسلام و رأس حکومت بدست مرجع و ولایت فقیه باشد.

وی دفاع از انقلاب را یکی دیگر از وظایف مهم حوزه های علمیه دانست و خاطر نشان کرد: غرض و علت حضور ما در حوزه های علمیه دفاع از انقلاب و اسلام است، تربیت طلاب در این مکان مقدس باید به گونه ای باشد که در کنار تحصیل و تهذیب برای دفاع از انقلاب پیش قدم شوند.

ریاحی گفت: این روحیه انقلابی گری در حوزه های علمیه نه تنها نباید تضعیف شود بلکه هر روزه در صدد تقویت آن باید تلاش کنیم.

این مقام مسئول در ادامه افزود: حوزه های علمیه و طلاب سکولار هیچ فایده ای برای نظام واسلام ندارند، بی توجهی حوزه های علمیه در خصوص مسائل جهانی نه تنها فایده ای برای اسلام ندارد بلکه این افراد یا جاهل هستند یا معاند دشمن.

حجة الاسلام ریاحی بیان کرد: حفظ و صیانت ما از اسلام وظیفه ذاتی ماست، کسانی که فکر میکنند فقط به فکر تحصیل باشند ولی به فکر نظام نباشند سخت در اشتباهند، تنها چیزی که میتواند در مقابل دشمنان ایستادگی کند این انقلاب است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*