تاریخ انتشار: 22-10-1395, 14:22 کد خبر: 320 نسخه چاپی: چاپ
امام جمعه اهل سنت آق قلا؛

روحانیت باید در تقویت روشنگری مسائل روز بکوشد/وحدت یکی از آموزه های دینی ما است

امام جمعه اهل سنت آق قلا گفت: روحانیت باید در جهت شناساندن انحرافات فکری که به نام اسلام تحویل مردم داده می‌شود روشنگری کنند.

به گزارش طوبی گلستان؛ حاج آخوند عبدالحی میرزا علی صبح امروز در دیدار با کارکنان بسیج طلاب اظهار کرد: امروزه خانواده یکی از پیچیده ترین نهادهای اجتماعی با مشکلات عدیده ای مواجه بوده و روحانیون در تمام ادیان نقش موثری در ارتقاء رشد معنوی انسانها به سوی کمال دارند .

 آخوند میرزا علی در ادامه با اشاره به ویژگی مهم نقش روحانیت افزود: مخصوصاً در اسلام علاوه بر قداست معنوی ،روحانیت نقش پر رنگ تر در رفع معضلات اجتماعی و برنامه های زندگی خانواده و مهارتهای زندگی در کسب رفتارها اخلاقیات و معنویات و از همه مهمتر نوع نگرش به سوی جهان بینی و معاد و.... نقش ایفاء می کنند.

وی در ادامه سخنان خود گفت: انتظار ما از روحانیت معزز این است که به فکر ارتقاء سلامت روح و روان افراد جامعه برای سالم زیستن و سالم زندگی کردن بوده و همچنین نشاط را وارد زندگی خانواده ها نموده و براي حل اختلافات خانواده ها بكوشند.

امام جمعه اهل سنت آق قلا تاکید کرد: خدمت دیگری روحانیت که در این خدمت بسیار هم حساس عمل می‌کند و باید هم حساس عمل بکند، روشنگری برای مردم باشد، در جهت شناساندن انحرافات فکری که به نام اسلام تحویل مردم داده می‌شود روشنگری کنند ، روحانیون در بیدار کردن مردم نسبت به افکار انحرافی، نقش بسیارمؤثری دارند.

وی با بیان اینکه وحدت ضامن پیروزی امت اسلامی است، گفت: اگر امت وحدت داشته باشد در برابر دنیای استکبار پیروز است و این وحدت از آموزه های امت اسلامی است.

آخوند میزا علی  با بیان این مطلب که رستگاری جامعه امروزی را در پایبند بودن به توصیه های مقام معظم رهبری را راهکار تقویت وحدت در کشور دانست و گفت: ایشان در امر وحدت بسیار جدی بوده لذا در این برهه از زمان باید با بصیرت و هوشیاری به مقابله با تبلیغات سوء دشمن و فرقه های تفرقه افکن پرداخت.

وی تاکید کرد: اگر به توصیه های رهبر انقلاب جامع عمل بپوشانیم وحدت روز به روز مستحکم تر و پیوندها عمیق تر می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع چهار + چهار؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*