تاریخ انتشار: 18-10-1395, 23:05 کد خبر: 296 نسخه چاپی: چاپ
گله مندی پدر شهید از وضعیت جامعه امروزی؛

وجود جنگ تحمیلی باعث شجاعت مردم شد/ روحانیت در معاصر ما بیشترین رنج ها را تحمل میکنند

پدر شهید حمید رضا اسلامی گفت: سربازان رژیم شاه می دانستند که وجود روحانیت است که به مردم آگاهی می بخشد، به همین خاطر به فیضیه حمله کرده و در این درگیری بسیاری از روحانیون ما را به شهادت رسانده اند.

به گزارش طوبی گلستان؛ حجت الاسلام والمسلمین شیخ علی اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما با گرامی داشت یاد و خاطر شهیدان طلبه و روحانی مخصوصاً شهید روحانی، حمید رضا اسلامی اظهار کرد: شهید حمید رضا اسلامی یک فرد متمایزی بود و افکار متفاوتی نسبت به بقیه داشت.

پدر شهید اسلامی با بیان این مطلب که راه و روش این شهید فقط برای خدا بود افزود: این شهید عاشق خدا، امام زمان و امام خمینی(ره) بود، ایشان 18 سال و 6 ماه سن داشته بود که حدود 5 سال در حوزه های علمیه مختلفی از گرگان مشغول به تحصیل شده بود.

وی ادامه داد؛ این شهید روحانی بعد سپری کردن دوره های نظامی در بخش بهارستان ساری به کردستان اعزام شد، در کردستان هم به مدت شش ماه بی سیم چی بود.

پدر شهید اسلامی گفت: بعد از شش ماه عملیات به حوزه علمیه برگشت و مشغول به تحصیل شده بود، ابتدای عملیات کربلای پنج بود که این شهید دوباره به جبهه عازم شد.

حجة الاسلام اسلامی یادآور شد: 11 روز بعد از شرکت در عملیات کربلای پنج جنازه پاک این شهید را به منزل ما آورده بودند، و این شهید توانست به بزرگترین آرزوی خود برسد.

اسلامی وجود جنگ تحمیلی را یکی از منشاء ایجاد شجاعت در دلهای مردم دانست و خاطر نشان کرد: در زمان انقلاب وقتی در مدرسه علمیه فیضه مشغول به تحصیل بودیم از صدای گلوله ها همه مردم وحشت داشته اند، ولی الان شاهد این هستیم که برای شهادت همه آماده هستند.

وی ادامه داد: وجود این جنگ تحمیلی بر علیه ایران باعث این شد که نتها مردم ایران مغلوب نشده اند بلکه بیش از پیش مردم ما شجاعت کسب کرده اند.

پدر شهید اسلامی با اشاره به زحمات روحانیت در زمانهای مختلف تاکید کرد: روحانیت هم در زمان انقلاب وبعد از آن حتی در زمانهای حاضر بیشترین رنج ها را به خود دیده اند.

حجة الاسلام اسلامی یادآور شد: بنده بعد حمله به حوزه فیضیه در یکی از حجره های این حوزه پنهان شده بودیم در آن زمان وقتی با لگد به حجره ما کوبیدند، شیشه های در شکسته شد و صورتم خونی شده بود، در آن زمان با شلیک گلوله وحشت را در دل طلاب حوزه علمیه فیضیه گذاشته بودند.

اسلامی افزود: سربازان رژیم شاه میدانستند که وجود روحانیت است که به مردم آگاهی می بخشد، به همین خاطر به این حوزه مقدس حمله کرده و در این درگیری بسیاری از روحانیون ما را به شهادت رسانده اند.

پدر شهید اسلامی با گلایه از برخی مردم جامعه امروزی متذکر شد: امروزه هم شاهد این هستیم برخی ها در کوچه و بازار بدترین جسارت ها را به یک روحانی تحمیل می کنند، اینها همگی نقشه های دشمن است تا بخواهند روحانی را بی ارزش جلوه دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*