تاریخ انتشار: 18-10-1395, 08:41 کد خبر: 287 نسخه چاپی: چاپ
حجت الاسلام والمسلمین حقی خبر داد :

اجرای حکم تخریب 10 بنای غیرمجاز در روستای زیارت + عکس

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان از تخریب 10 مورد ساخت وساز غیرمجاز به مساحت تقریبی 6 هزار و 300 مترمربع در روستای زیارت گرگان خبرداد.

به گزارش طوبی گلستان به نقل از گلستان ما ؛ حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی حقی گفت: در اجرای قانون حفظ اراضی زراعی ، باغها و پیشگیری از وقوع جرم و تغییر کاربری غیرمجاز، 10 مورد احکام قطعی قلع و قمع در روستای زیارت گرگان به اجرا در آمد.

وی در خصوص تخریب الباقی ساخت وسازهای غیرمجاز در روستای زیارت اظهار کرد: در روزهای گذشته طبق موضوع تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها اصلاحی 1385 در منطقه روستای زیارت (خارج از طرح هادی) نماینده دادستانی با همراهی ماموران جهاد کشاورزی و اداره نظارت بر اماکن عمومی نسبت به تخریب 10 مورد ساخت و ساز غیرمجاز به مساحت تقریبی 6 هزار و 300 مترمربع اقدام شد.

حجت الاسلام حقی با اشاره به تخریب ساختار و بافت روستا‌ها توسط این دست از ساخت و سازهای غیر مجاز تصریح کرد: ما مکلف هستیم تا از هویت فرهنگی روستا‌ها بوِیژه روستاهایی که در معرض تخریب و تعرض مادی و تخریب فرهنگی توسط عده‌ای منفعت طلب هستند دفاع کنیم.

دادستان مرکز استان همچنین یادآور شد: افرادی که قصد تغییر کاربری در اراضی زراعی و باغ ها در خارج از محدوده قانونی شهرها و شهرک ها و روستاها را دارند با در دست داشتن مستندات مالکیت به اداره امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه کنند تا در خصوص نحوه اقدام مورد راهنمایی و ارایه طریق قانونی قرار گیرند.

ایشان افزود: در راستای حفظ و صیانت اراضی زراعی و باغ ها هرگونه تبدیل و تغییر کاربری غیرمجاز در اینگونه اراضی را به سامانه 131 گزارش کنند.

گفتنی است روستای زیارت یکی از روستاهای هدف گردشگری استان است که در سال های اخیر مورد هجوم زمین خواران و ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی ملی آن قرار گرفته ،در مجموع در یک ماه گذشته  15 مورد ساخت و ساز غیرمجاز  به مساحت 8800 مترمربع تخریب شده است. 

انتهای پیام /

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع هفت + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*