تاریخ انتشار: 6-05-1401, 08:22 کد خبر: 2777 نسخه چاپی: چاپ
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان گلستان:

فقدان دانشکده کشاورزی در فنی و حرفه ای گلستان/ رسالت ما تربیت تکنسین ماهر است

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان گلستان به ضرورت ایجاد دانشکده کشاورزی فنی و حرفه ای در گلستان تاکید کرد.

به گزارش طوبی گلستان: منصور غفاری، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان گلستان  به مناسبت هفته مهارت در پایگاه خبری تحلیلی گلستان ما حضور یافت.

منصوری در دیدار و گفتگو با خبرنگاران گلستان ما گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای بزرگترین دانشگاه کشور است و با ۱۸۰ مرکز در سطح کشور  دارد و  رتبه نخست تجاری سازی علم در سال ۱۴۰۰ داشته‌است.

وی خاطرنشان کرد: تربیت نسل نخبه و کارآفرین و ماهر از رسالت دانشگاه فنی و حرفه‌ای به شمار می‌رود.

این مقام مسئول افزود: در سطح استان نزدیک به پنج مرکز و چهار هزار و ۵۰۰ دانشجو داریم که در ۴۰ رشته و ۷۰ کارگاه دانشجویان ما تحصیل می کنند.

منصوری افزود: در دانشگاه فنی و حرفه ای استان رشته‌های فنی و مهارتی، هنری مهارتی و متفرقه مثل امور اداری و کشاورزی تدریس می شود و یکی از مشکلات ما این است که دانشکده کشاورزی نداریم.

وی تربیت تکنسین ماهر وظیفه فنی و حرفه‌ای برشمرد و گفت: قالب دانشجو آموزش در کارگاه حضور می یابند و نزدیک به ۶۰ درصد دانشجویان ما بومی استان هستند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان گلستان  تاکید کرد: نزدیک به ۴۰ درصد دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی جذب بازار کار می‌شوند و این نکته مهمی است که نباید از آن غافل شویم، دو مرکز دخترانه با نزدیک به دو هزار و ۵۰۰ دانشجو و سه مرکز پسرانه با بیش از  یک هزار و ۵۰۰ دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند.

منصوری افزود: رسالت دانشگاه فنی و حرفه ای تربیت تکنسین است و یک طرحی نیز دانشگاه فنی و حرفه ای و وزارت آموزش و پرورش در نظر گرفته تا مدرک مهندسی حرفه ای برای دانش آموختگان سه سال هنرستان و دو سال کاردانی صادر شود.

وی افزود: برخی از دانشکده‌ها ما وظیفه تربیت دبیر دارد و بنا داریم که در طرحی دانشجویان ترم آخر ما بورسیه شوند و به عنوان دبیر هنرستان‌ها به کارگیری شوند و عملا مثل دانشجویان فرهنگیان نیز این دانشجویان به کارگیری شود.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان گلستان متذکر شد: در هفته مهارت توافق نامه و انعقاد تفاهم نامه را با اداره کل فنی و حرفه ای داشتیم و مسابقات ملی مهارت در سطح دانشکده‌ها، نمایشگاه مهارتی برگزار می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع چهار + چهار؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*