تاریخ انتشار: 5-04-1401, 07:53 کد خبر: 2775 نسخه چاپی: چاپ
سرپرست اداره کل صمت گلستان خبر داد :

صادرات ۵۶.۵ میلیون دلاری استان گلستان طی سه ماهه اول سالجاری

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت گلستان در چهارمین روز از دهه تولید و تجارت و در دومین جلسه کارگروه توسعه صادرات استان گلستان گفت : از ابتدای سالجاری تا پایان خرداد ماه ارزش کل کالاهای صادراتی گلستان ۵۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار بوده است.

به گزارش طوبی گلستان: درویش علی حسن‌زاده در چهارمین روز از دهه تولید و تجارت و در دومین جلسه کارگروه توسعه صادرات استان گلستان اظهارداشت : در سه ماهه اول سالجاری وزن کل کالاهای صادراتی استان گلستان ۱۳۵ هزار تُن به ارزش ۵۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار بوده است. 

وی بیان کرد: سال گذشته در سه ماهه نخست کل صادرات استان، ۱۳۰ هزار و ۷۱۱ تُن به ارزش ۳۵ میلیون و ۲۶۲ هزار دلار بوده است ، که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی سه درصد و از نظر ارزشی ۶۰ درصد افزایش داشته است.

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت : در سه ماهه نخست امسال ۸۳ هزار و ۷۹۲ تُن کالا به ارزش ۳۷ میلیون و ۴۳۲ هزار دلار به ۱۵ کشور همجوار صادرات از طریق استان انجام شده و این صادرات به کشورهای چین و هند ۳۰۰ تُن به ارزش ۲۳۹ هزار دلار و سایر کشورها ۱۱ هزار و ۴۹۸ تُن به ارزش ۱۷ میلیون و ۹۴۹ هزار دلار بوده است .

وی گفت: آمار مقایسه‌ای صادرات از طریق استان در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۵ کشور همجوار به لحاظ ارزشی ۴۷ درصد افزایش، به هند و چین ۲۰۶ درصد افزایش و سایر کشورها نیز ۸۴ درصد رشد داشته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع نه + دو ؟ (به عدد)- برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*

redvid esle