تاریخ انتشار: 17-02-1401, 14:51 کد خبر: 2768 نسخه چاپی: چاپ
سرپرست جمعیت هلال احمر استان گلستان:

اجرای ۴۰۰ برنامه شاخص در هفته هلال احمر / تجلیل «قالیباف» از خانواده شهدای امدادگر استان گلستان

سرپرست جمعیت هلال احمر استان گلستان از سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به گلستان به منظور شرکت در مراسم گرامیداشت و قدردانی از خانواده شهدای امدادگر خبر داد.

به گزارش طوبی گلستان: قاسم غریب‌آبادی سرپرست جمعیت هلال احمر استان گلستان ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران استان در خصوص برنامه‌های هفته هلال احمر اظهار کرد: سال گذشته عوامل هلال احمر به هزار و ۵۶۸ حادثه امدادرسانی کرده که از این تعداد هزار و ۱۴۴ مورد آن جاده ای، ۵۵ مورد برف و کولاک، ۳۲ مورد سیل و آبگرفتگی و ۹۵ فقره کوهستان بوده است.

وی گفت: ارائه خدمات توانبخشی و ویزیت با تخفیف ویژه در درمانگاه هلال احمر از مهمترین برنامه این روز است. و همچنین در این هفته ۵۰ برنامه استانی و ۳۵۰ برنامه به طور شهرستانی در استان گلستان برنامه‌ریزی شده است.

سرپرست جمعیت هلال احمر گلستان تصریح کرد: دوشنبه رژه خودروهای امدادی برای نخستین بار در استان اجرا خواهد شد و تمام دستگاه‌ها و تجهیزات امدادی برای مردم به نمایش گذاشته خواهد شد.

وی اضافه کرد: نمایشگاه دستاوردهای هلال احمر در روز دوشنبه جنب تالار فخرالدین اسعد گرگانی افتتاح خواهد شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر گلستان تصریح کرد: اهداء خون، برنامه مانور آموزشی و مانور درمان اضطراری از دیگر برنامه‌ها خواهد بود.

غریب‌آبادی بیان کرد: چهارشنبه مراسم تجلیل متمرکز از داوطلبان، نجاتگران، امدادگران و افراد فعال در هلال احمر استان با حضور استاندار گلستان برگزار خواهد شد.

وی افزود: یادمان شهدای امدادگر برای نخستین بار طراحی و به مناسبت هفته هلال احمر در دیوار درمانگاه هلال احمر نصب شده و به زودی با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر گرگان قصد داریم یادمان شهدای امدادگر را در سطح شهر نصب کنیم.

سرپرست جمعیت هلال احمر گلستان گفت: در روز پنجشنبه مراسم متمرکز کشوری شهدای امدادگر در گرگان با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

غریب‌آبادی تاکید کرد: این برنامه به طور ویدئو کنفرانسی خواهد بود و از خانواده شهدای امدادگر استان گلستان نیز تقدیر خواهد شد.

وی عنوان کرد: افتتاح خانه‌های هلال، همایش جنگل‌نوردی، کاروان سلامت، کاشت ۱۰۰ اصله نهال به مناسبت یکصدمین سالروز تشکیل هلال احمر از دیگر برنامه‌های ما در این هفته خواهد بود.

غریب آبادی از توزیع ۳۸ هزار بسته معیشتی توسط خیرین در سال گذشته میان اقشار آسیب پذیر خبر داد و گفت: خیرین در سال جاری نیز تا کنون ۱۸ هزار بسته معیشتی میان نیازمندان توزیع کرده اند.

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر از منابع داخلی خود نیز در سال گذشته بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال کمک حمایتی به نیازمندان داشته است، تصریح کرد: از شما خبرنگاران نیز تقاضا داریم در معرفی خیرین و البته معرفی افراد نیازمند در دو حوزه معیشتی و دارویی به ما کمک کنید.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان گلستان از تشکیل کمیته نخبگان دانش بنیان در جمعیت هلال احمر در هفته گذشته خبر داد و اضافه کرد: در این کمیته تلاش ما بهره مندی از ایده های نو و دانش بنیان جوانان برای توسعه فعالیت ها و نیل به اهداف هلال احمر است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع پنج + پنج ؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*
دانلود اینستاگرام story saver