تاریخ انتشار: 16-02-1401, 21:00 کد خبر: 2763 نسخه چاپی: چاپ
امام جمعه موقت گرگان:

تکفیری‌ها همواره به دنبال ایجاد اختلاف در جهان اسلام هستند

امام جمعه موقت گرگان با اشاره به سالروز تخریب قبور ائمه بقیع گفت: تکفیری‌های امروز ادامه دهنده راه تخریب کنندگان بقیع در ۱۰۰ ساله گذشته هستند و همواره به دنبال ایجاد اختلاف در جهان اسلام هستند.

به گزارش طوبی گلستان: حجت الاسلام قاسم لیوانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه گرگان اظهار داشت: پس از آن که خبر تخریب قبور ائمه بقیع در سوم شهریور 1304 هجری شمسی توسط تکفیری‌ها مخابره شد مسلمانان اعتراض‌های گسترده‌ای همچون ممنوعیت عزیمت به حج را ابراز داشتند.

امام جمعه موقت گرگان اظهار کرد: پادشاه سعودی با جمع کردن نمایندگانی از کشورهای مسلمان این مسئله را برطرف کرد و خبر تخریب قبور بقیع را تکذیب کرد.

وی عنوان کرد: در حالی که عبدالعزیز پادشاه سعودی در 31 فروردین 1305 هجری شمسی دستور تخریب آن قبور را صادر کرد و خشم مسلمانان را برانگیخت.

امام جمعه موقت گرگان تصریح کرد: وهابی با ساخت قبور بر سر مزار را حرام می‌دانند در صورتی که خداوند منعی برای این کار نمی‌داند که در این زمینه می‌توان به داستان اصحاب کهف در قرآن اشاره کرد.

لیوانی افزود: تکفیری‌ها امروز به بهانه‌های مختلف به پیروی از رفتار وهابیون تندرو دست به کشتار مسلمانان می‌زنند.

وی ادامه داد: اگر وهابیون و تکفیری‌های دیروز نبودند امروز این تکفیری‌ها وجود نداشتند که به خود اجازه دهند در کنار حرم ولی نعمت ما ایرانیان امام هشتم بمبی را منفجر و ضمن اهانت به ساحت و بارگاه آن امام همام عده‌ای از مسلمانان بیگناه را به شهادت برسانند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + سه؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*