تاریخ انتشار: 8-04-1400, 15:42 کد خبر: 2756 نسخه چاپی: چاپ
آخرین وضعیت کرونا در استان؛

هشدار کرونا در گلستان با قرمز شدن دو شهر/ 65342نفر واکسینه شدند

با قرمز شدن دو شهر مینودشت و علی آباد کتول مسئولان بهداشتی برای سرعت گرفتن افزایش کرونا در گلستان هشدار دادند.

به گزارش طوبی گلستان؛ براساس اعلام آخرین وضعیت رنگبندی کرونا در کشور استان گلستان در وضعیت هشدار کرونا قرار گرفت.

براین اساس، دو شهر علی آباد کتول و مینودشت در  وضعیت قرمزو مابقی در وضعیت زرد از نظر شیوع کرونا قراردارند.

هر چند مسئولان بهداشت و درمان استان گلستان همه روزه برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی و شیوع کرونا درگلستان هشدار می دهند اما به نظر می رسد عادی انگاری و کاهش سطح رعایت مسائل بهداشتی باعث افزایش کرونا در کشور و استان گلستان  شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان درباره آخرین وضعیت کرونا در گلستان اظهار کرد:  ۳۱۷ بیمار براثر کرونا در مراکز درمانی استان گلستان بستری هستند که روند افزایشی را شاهد هستیم.

عبدالرضا فاضل افزود: از این میزان متاسفانه ۵۸ بیمار کرونایی در بخش مراقبت های ویژه قرار دارند و که از میان آنان ۲۶ نفر به دستگاه تنفسی متصل هستند.

فاضل تصریح کرد: تاکید ما این است که مردم همچنان شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنند و در فضای عمومی از ماسک استفاده کنند و به فاصله گذاری اجتماعی اهتمام داشته باشند.

وی بیان کرد: طرح ملی واکسیناسیون کرونا نیز در استان پیگیری می شود و بیش از ۶۵ هزار نفر در استان گلستان نسبت به کرونا واکسینه شدند.

 ۶۵ هزار و ۳۴۲ نفر در گلستان واکسینه شدند

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماریهای مرکز بهداشت گلستان هم درباره آخرین وضعیت تزریق واکسن در استان هم بیان کرد: تاکنون ۶۵ هزار و ۳۴۲ نفر در گلستان واکسن نوبت اول کرونا را دریافت کرده اند.

علی باقری افزود: همچنین به ۲۷ هزار و ۸۳۶ نفر هم نوبت دوم واکسن کرونا تزریق شده است.

به گفته وی؛ واکسیناسیون افراد بالاتر از ۷۰ سال در استان ادامه دارد و افرادی که واجد شرایط دریافت واکسن هستند بعد از تشکیل پرونده الکترونیک سلامت می توانند به مراکز واکسیناسیون در سطح استان مراجعه کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*

redvid esle