تاریخ انتشار: 27-12-1399, 09:26 کد خبر: 2751 نسخه چاپی: چاپ

جعبه فرمان چیست و چگونه کار می کند؟

دسته موتور نه تنها می تواند به بهترین شکل ممکن موتور را در محل خود ثابت نگه دارد، بلکه می تواند از ارتعاش آن نیز جلوگیری نموده و از رسیدن آسیب به موتور جلوگیری کند. دسته موتور از دو بخش فلزی و پلاستیک تشکیل شده است که بخش پلاستیکی آن، مانع از تماس موتور با بخش فلزی این قطعه می شود.

آیا شما نیز به دنبال راهنمای خرید اینترنتی بهترین و مقاوم ترین انواع دسته موتور برای خودروی خود هستید؟ آیا می دانید که اصلی ترین و مهمترین نشانه های مربوط به خرابی دسته موتور کدام ها هستند؟ شما می توانید جهت به دست آوردن ارزشمندترین و جالب ترین اطلاعات در خصوص این قطعه، مقاله ی ما را تا آخر مورد مطالعه قرار داده و با ما همراه باشید.  

هر اتومبیلی از قطعات بسیار متعددی تشکیل شده است که کوچکترین خرابی در یکی از این قطعات می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای سرنشینان به وجود آورد. یکی از مهمترین و اصلی ترین قطعات مربوط به هر اتومبیل را جعبه فرمان خودرو شکل داده است که از این قطعه برای هدایت خودرو و فرمان دهی به چرخ ها استفاده می شود.

 بسیاری از مردم بر این باورند که فرمان در هدایت اتومبیل همه کاره می باشد، غافل از اینکه بدون جعبه فرمان، فرمان نقش بسیار مهمی را نخواهد داشت. جالب است بدانید که وقتی راننده یک اتومبیل، فرمان را به سمت راست یا چپ می چرخاند، نیرویی از فرمان به کمک یک میله بلند به چرخ های دنده ها وارد می شود و حرکت چرخ صورت می گیرد.

جعبه فرمان با توجه به نوع فرمان تعبیه شده در هر اتومبیلی، دارای تنوع بالایی می باشد که از مهمترین انواع جعبه فرمان می توان به مواردی اعم از جعبه فرمان هیدرولیکی و جعبه فرمان مکانیکی اشاره کرد. جنس مربوط به این قطعه از آلیاژهای فولادی یا چدن می باشد که بتواند مقاومت بسیار بالایی را در برابر گرما و فشارهای سنگین داشته باشد. همچنین اشاره به این نکته ضروری است که از جعبه فرمان های چدنی برای اتومبیل های سواری و از جعبه فرمان های آلیاژ فولادی برای خودروهای سنگین استفاده می شود.

 شما نیز به محض خرابی این قطعه، فرصت را از دست نداده و اقدامات مربوط به خرید اینترنتی جعبه فرمان خودرو را انجام دهید. توصیه می شود که خرید مدنظرتان را از وب سایت های اینترنتی معتبری انجام داده و باکیفیت ترین انواع جعبه فرمان را تهیه و خریداری کنید. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد دسته موتور توضیحات مفصل تری را به حضورتان ارائه دهیم.

دسته موتور و نشانه های خرابی آن

 

یکی از دیگر پرکاربردترین و مهمترین قطعات موجود در قسمت موتور را دسته موتور شکل داده است که از این قطعه برای نگهداری موتور در جای خود استفاده می شود. این قطعه شبیه پایه ایی می باشد که اصلی ترین وظیفه ی آن ثابت نگه داشتن موتور در محل نصب شده می باشد. توجه داشته باشید که این قطعه توسط پیچ به بدنه اتومبیل و موتور وصل شده است و به عنوان یکی از منابع ارتعاش بالا شناخته می شود تا بتواند حرکات و ارتعاشات مزاحم را دفع کرده و از جا به جا شدن موتور اتومبیل جلوگیری نماید.

دسته موتور نه تنها می تواند به بهترین شکل ممکن موتور را در محل خود ثابت نگه دارد، بلکه می تواند از ارتعاش آن نیز جلوگیری نموده و از رسیدن آسیب به موتور جلوگیری کند. دسته موتور از دو بخش فلزی و پلاستیک تشکیل شده است که بخش پلاستیکی آن، مانع از تماس موتور با بخش فلزی این قطعه می شود.

تولید کنندگان اتومبیل در سراسر جهان از انواع بسیار مختلف دسته موتور برای اتومبیل های خود استفاده می کنند. در نظر بگیرید که این قطعه قابلیت تعمیر شدن را دارد و شما بایستی در صورت خراب بودن این قطعه، اقدامات لازم برای تعویض آن را انجام دهید. به طور میانگین هر دسته موتوری بعد از 60 هزار کیلومتر، خراب شده و نیاز به تعویض را پیدا می کند.

 از مهمترین و اصلی ترین نشانه های مربوط به خرابی این قطعه نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-ارتعاش موتور اتومبیل، به طوری که از داخل کابین نیز ارتعاش موتور قابل احساس است.

-موتور در هنگام روشن یا خاموش شدن، صدای عجیبی را از خود ایجاد می کند.

لنت ترمز چیست و خرابی های مربوط به آن

جعبه فرمان چیست و چگونه کار می کند؟

حال که در مورد نقش و وظایف مربوط به دسته موتور از نزدیک آشنا شدید، می خواهیم در خصوص لنت ترمز یک سری اطلاعات در اختیارتان قرار دهیم. لنت ترمز از دو قسمت لقمه لنت و کفشک لنت تشکیل شده است که شما به هنگام فشار بر روی پدال ترمز، لنت ترمز اصطکاک مورد نیاز را برای کاهش سرعت خودرو به وجود می آورد. این قطعه به مرور زمان دچار فرسودگی و خرابی می شود و همین امر نیاز به تعویض این قطعه را به وجود آورده و راننده ها نیز بایستی در اسرع وقت، اقدام به تعویض لنت ترمز اتومبیل خود داشته باشند. از مهمترین و اصلی ترین نشانه های خرابی این قطعه می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

-روشن شدن چراغ مربوط به هشدار ترمز

-ایجاد سر و صدای بسیار بالا در هنگام ترمزگیری

-لرزش پدال یا کل بدنه خودرو

-خودرو در هنگام ترمز گرفتن به یک سمت کشیده می شود.

-قدرت ترمز کاهش پیدا می کند 

راهنمای خرید جعبه فرمان، دسته موتور و لنت ترمز 

جعبه فرمان چیست و چگونه کار می کند؟

شما می توانید از همین وب سایت اینترنتی پیش روی خود، به راحتی اقدام به بررسی انواع دسته موتور ها، لنت ترمز و سایر قطعات یدکی سمند و سایر خودرو ها دیگر داشته و از این طریق بهترین و باکیفیت ترین این محصولات را تهیه و آن را با خیال راحت مورد استفاده قرار دهید. فروشگاه اینترنتی ما سعی بر آن دارد تا اصل و مرغوب ترین انواع دسته موتور، جعبه فرمان و لنت ترمز را برای شما عزیزان به ارمغان آورده و خدمت بزرگی را در حق شما انجام دهد. پیشنهاد می کنیم که قبل از خرید و استفاده از قطعه مورد نظر خود، با دقت بیشتری اقدام به بررسی ویژگی ها و مشخصات مربوط به آن قطعه داشته باشید تا بتوانید با آگاهی لازم، ثبت سفارش مورد نظر خود را انجام دهید. همچنین شما می توانید محصول و قطعه مورد نیاز اتومبیل خود را با کمترین هزینه های ممکن تهیه کرده و آن را نصب کنید. در صورت داشتن هرگونه سوالی نیز می توانید با همکاران ما از بخش فروش در تماس باشید.

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع نه + دو ؟ (به عدد)- برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*