تاریخ انتشار: 27-12-1399, 09:06 کد خبر: 2750 نسخه چاپی: چاپ
سفر نرویم چه کنیم؟

بهترین جایگزین برای سفرهای کرونایی/ 4 راهکار ساده برای حفظ نشاط خانواده در نوروز بدون سفر

آذرخش گفت: کمپین هایی نظیر #سفر-نخواهم- رفت باعث کاهش اضطراب و نگرانی در افراد می شود اما برای حفظ سلامت روحی نیز باید جایگزین هایی مناسبی برای آن ها داشته باشیم.

محمود آذرخش در گفت و گو با خبرنگار طوبی گلستان، اظهار کرد: بیماری کرونا در طول یک سال گذشته چالش های زیادی را در زمینه جسمانی و روانی برای افراد ایجاد کرد.

این کارشناس مسائل روان شناختی با بیان اینکه کرونا باعث افزایش اضطراب، ترس و نگرانی در بین خانواده ها شد، خاطرنشان کرد: در روان شناسی یک اختلال پس از سانحه داریم که مطابق آن هر اتفاقی که می افتد انسان ها یک مشکلاتی را تجربه می کنند که باعث اختلالات روحی روانی می شود.

وی، افزود: کمپین هایی نظیر #سفر-نخواهم- رفت باعث کاهش اضطراب و نگرانی در افراد می شود اما برای حفظ سلامت روحی نیز باید جایگزین هایی مناسبی برای آن ها داشته باشیم.

آذرخش، اذعان کرد: احوال پرسی تلفنی و مجازی از اقوام درجه یک یا دید و بازدید با حفظ پروتکل های بهداشتی می تواند حس و حال مناسبی را به افراد منتقل کند تا به عنوان سرمایه روحی و روانی استفاده شود.

کارشناس مسائل روان شناختی با بیان اینکه تحرک داشتن و شاداب سازی محیط خانه و خانواده می تواند کمک شایانی به حفظ روحیه و امید در خانواده شود، ابراز کرد: اینکه افراد به صورت دائم در حال استفاده از فضای مجازی باشند و با هم ارتباطی نداشته باشند می تواند بر افزایش ابتلا به افسردگی یا بیماری های دیگر تاثیر گذار باشد.

وی، ادامه داد: بازی های بسیار ساده خانوادگی وجود دارد که افراد می توانند در این روزها از آن ها برای مشارکت بیشتر اعضای خانواده استفاده کنند.

آذرخش، عنوان کرد: رکود و فاصله گرفتن افراد خانواده از یک دیگر باعث افزایش افسرگی و نگرانی می شود اما زمانی که این روحیه مثبت در خانواده ایجاد شود افراد کمتر درگیر بیماری های روحی و روانی می شوند و برای ایجاد این موضوع نیز یک رویکرد جمعی نیاز است.

کارشناس مسائل روان شناختی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی مستمر برای آحاد جامعه نسبت به اجرای قوانین و حفظ پروتکل ها، تصریح کرد: زمانی که خانواده ها به عنوان دور یک دیگر جمع هستند می توانند این رفتارها را به یک دیگر توصیه کنند.

وی، ادامه داد: کتاب خواندن و برخی از بازی ها برای کودکان بسیار ارزشمند است که می تواند جای خالی تفریحات خارج از منزل را برای آن ها جبران کند و به تقویت مشارکت بین خانواده ها کمک کند.

آدرخش با اشاره به اینکه خانواده ها در روزهای تعطیل می توانند رفتارها و کارهای یک سال گذشته خود را مرور کنند، گفت: در تعطیلات عید می توانیم برنامه گذشته خود را بررسی کنیم و کارهای باقی مانده را در همین روزها در اولویت قرار دهیم تا هنرهای جدیدی را فرا بگیریم.

کارشناس مسائل روان شناختی، اظهار کرد: خانواده ها در این روزها باید قدرت تحمل خود را بالاتر ببرند و در این راستا میزان تنش های خانوادگی را کاهش دهند تا افراد بتوانند دور هم بودن را تحمل کنند.

انتهای پیام/ 

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع شش + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*