تاریخ انتشار: 3-02-1399, 12:29 کد خبر: 2729 نسخه چاپی: چاپ

به گزارش طوبی گلستان - هادی احمدی - اواسط دهه هشتاد روزهای اوج فوتبال گرگان در دو دهه اخیر بود، جایی که جوانان گرگانی با اشتیاق منتظر بودند تا تیم های مختلف فوتبال راهی گرگان شوند تا برای 90 دقیقه ، استرس زندگی را به استرس فوتبال تبدیل کنند.

هر کس با هر سن و سالی داشت روی سکوهای سیمانی ورزشگاه آزادی گرگان می نشست و هر چه در توان داشت برای تشویق تنها تیم استان گلستان در لیگ آزادگان می گذاشت، هر روز امیدوار تر می شدیم تا انتظارها به پایان برسد و "اتکا" راهی لیگ برتر شود.

اشتیاق بود، هوادار بود، فوتبال دوستی بود، با ساخت ورزشگاه کریم آباد امکانات ورزشی آمد اما تنها چیزی که در فوتبال گلستان و گرگان نبود ، مدیریت درست یک تیم فوتبالی بود، اتکا از گلستان رفت و همراه آن استعدادها، شور و اشتیاق هم رفتند.

هر سال دریغ از پارسال در فوتبال گرگان، تیم های پایه نتیجه های دلخواه نمی گیرند استعدادهای دیگری که امروز در تیم های مطرح لیگ برتری توپ می زنند به جای شکوفایی از استان به تیم های دیگر می روند در صورتی که با داشتن یک تیم سطح متوسط می توانستیم نام فوتبال شهرستان را بر سر زبان ها بیندازیم.

پس از کش و قوس های فراوان و با وجود موافقان و مخالفان سر انجام ذبیحی به پیشنهاد رییس اداره ورزش و جوانان و با حکم رئیس هیئت فوتبال استان روزهای پایانی سال 98 ذبیحی که سابقه مدیرعاملی دارایی گز را دارد به ریاست هیئت فوتبال گرگان انتصاب شد.

 رئیس هیات فوتبال گرگان باید گرگانی باشد

مهدی اورسجی در گفت و گو با گلستان ما گفت :  در هر شهری که هیئت فوتبال است بچه های همان شهر هیئت را مدیریت می کنند ، در گرگان باید یک گرگانی که می تواند مدیریت هیئت فوتبال را بر عهده بگیرد حالا که نخواستند یک فوتبالیست گرگانی ریاست هیئت شهرستان را بر عهده بگیرد یک اهانتی به گرگانی ها صورت گرفته است.

پیشکسوت فوتبال گرگان خاطرنشان کرد: سوال من این است زمانی که هیئت فوتبال دست سید صادق موسوی بود آیا هیات راهبردی کمک شده است؟ اگر در هیئت شهرستان مشکل بود نباید با وی جلسه بگذارد و کمک کنند؟

وی افزود: در بحران کرونا وقتی همه کشور تعطیل است رییس هیئت انتخاب شده، این بحثی است که مدیران شهری باید به آن ورود پیدا کنند، چه لزومی داشت زمانی که فوتبال، ادارات و اجتماعات تعطیل است رییس اداره، عضو شورای شهر و 20 نفر دیگر بدون ماسک در حال گرفتن عکس برای یک انتصاب باشند.

اورسجی با بیان اینکه آیا در فوتبال گرگان کسی نبود که ذبیحی رییس شود، عنوان کرد: رییس جدید هیئت با من تماس گرفت که آماده تعامل است اما حرفم این است رییس هیئت شهرستان باید گرگانی و کسی که دغدغه شهر را دارد باشد، کسی که با رابطه به این جایگاه رسید نباید رییس فوتبال گرگان شود.

وی ادامه داد: چرا در مجمع فوتبال استان گرگان نباید نماینده داشته باشد؟ آیا ذبیحی دغدغه فوتبال گرگان را دارد؟ چه تحولی می خواهد ایجاد کند وقتی رییس هیئت دغدغه شهر ندارد.

مدیر ضعیف هیچ وقت آدم قوی انتصاب نمی کند

اورسجی با اشاره به NGOبودن هیئت های ورزشی، اظهار کرد: هیئت ورزشی شهرستان با اداره فرق دارد،  مدیر ضعیف هیچ وقت آدم قوی را منتصب نمی کند، این موضوع باعث می شود بی رغبتی در شهرستان اتفاق بیفتد و نمایانگر این موضوع هم مشخص شدن قهرمان لیگ از هفته ها قبل و عدم تمرکز بر رده امید است که تعداد تیم ها بسیار کم است.

پیشکسوت فوتبال گرگان، خاطرنشان کرد: رییس تربیت بدنی چند بار در زمان صادق موسوی به هیئت فوتبال سر زد؟ این انتصاب رانتی است من به جرجانی انتقاد کردم در جواب من گفت من خبر از انتصاب نداشتم حتی اعتراض کردم که گرگانی باید رییس هیئت شود.

وی، افزود: مجمع هیئت فوتبال امسال دست ساز مدیر ضعیفی مثل طیبی است که اعلام کرد به صادق موسوی رای می دهد همه اعلام کردند به صادق موسوی رای می دهند شب قبل از انتخابات جلسه ای را ترتیب دادند و رای ها را به نفع کوهستانی تغییر دادند.

اورسجی، عنوان کرد: منوچهر عقیلی بزرگ فوتبال کشور است زمانی که خبر این انتصاب را شنید تاسف خورد بزرگان فوتبال شهرستان مخالف این انتصاب هستند، رییس جدید باید استعفا کند، کار می خواهد انجام دهد برود بندرگز کار کند.

انتصاب در هیئت فوتبال گرگان بر اساس شایسته سالاری بود

در همین رابطه رئیس اداره ورزش و جوانان گرگان در گفت و گو با خبرنگار گلستان ما تصریح کرد: بیشتر مردم گرگان به دلیل شرایطی که این شهر دارد از قومیت های مختلف هستند، یکی از علت های عقب افتادگی نیز این است به جای توجه به شایسته سالاری ، قومیت ها را مورد توجه قرار می دهیم.

رمضانعلی تربتی نژاد با بیان اینکه مگر سرمربی تیم ملی را از کشور دیگر می آورند به این مسئله ها توجه می کنند، اذعان کرد: ذبیحی رییس هلال احمر شهرستان گرگان است، مدیر عامل تیم فوتبالی بوده و سالها در این زمینه کار کرده است ، ضمن اینکه زمین روزشی هلال احمر و امکاناتی که دارد می تواند به کمک فوتبال شهرستان بیاید.

وی با اشاره به اینکه هیئت ها نهادهای غیردولتی اند، افزود: کفاشیان قهرمان دوومیدانی بود اما رییس فدراسیون فوتبال شد، مدیرجدید فوتبال شهرستان گرگان فردی مقبول و مورد حمایت هیئت فوتبال استان و جامعه ورزشی است.

تربتی نژاد یادآورشد: با توجه به اینکه درآمدزایی هیئت ها برعهده خودشان است به همین خاطر در این انتصاب ها بیشتر باید شایستگی های افراد در جذب درآمدهایی برای هیئت فوتبال شهری مثل گرگان را مدنظر قرار داد.

رییس ورزش و جوانان گرگان با اشاره به معرفی برخی گزینه ها توسط پیشکسوتان، گفت: پیشکسوتان افرادی را به ما معرفی کردند اما توانایی آورده مالی برای هیئت گرگان را نداشتند ضمن اینکه عوامل جدید هیئت ، اهل گرگان هستند.

وی ادامه داد: در انتصابات ما دنبال افراد شایسته هستیم، تصمیم گیرنده نهایی رییس اداره نیست، ما 3 گزینه را معرفی کردیم که دو نفر از آن ها محل تولدشان گرگان بود اما هیئت فوتبال استان ذبیحی را مورد تایید نهایی قرار داد.

تربتی نژاد، یادآورشد: اگر رییس جدید در کارش موفق نباشد به طور قطع تغییراتی را ایجاد می کنیم ، این ابلاغ ها بلند مدت نیست و نباید نسبت به آن حساسیت  ایجاد کرد.

رییس هیئت گرگان با بررسی شرایط و گزینه ها انتخاب شد

قاسم کوهستانی نیز در گفت و گو با گلستان ما در خصوص انتصاب رییس هیئت فوتبال گرگان با اشاره به ماده 11 اساسنامه، گفت: پذیرش استعفا و عزل ریاست های شهرستان ها بر عهده رئیس هیئت استان است.

رییس هیئت فوتبال گلستان با بیان اینکه در خصوص نصب رییس هیئت نیز با رییس اداره شهرستان مشورت می شود، عنوان کرد: رییس اداره گزینه ها را معرفی می کند، رییس هیئت فوتبال استان تایید می کند که این موضوع باید تا یک ماه پس از عزل نفر قبل صورت پذیرد.

وی، ادامه داد: یکی از دلایل عزل سید صادق موسوی مشغله زیاد و ضعف در کار مدیریتی بود، کار فوتبالی صادق موسوی خوب است تیم هایش به خوبی فعالیت می کنند اما نقص های مدیریتی داشت به همین خاطر تصمیم به برکناری موسوی گرفته شد.

کوهستانی، ابراز کرد: دو سه روز بعد از انتخابات هیئت استان ما صادق موسوی را برکنار کردیم و بلافاصله به دنبال تعیین جانشین بودیم چند روز مانده به پایان مهلت یک ماهه سه نفر معرفی شدند که با این گزینه ها صحبت هایی داشتیم اما در خصوص معرفی شدن این گزینه ها رییس اداره ورزش پاسخگو باشد.

رییس هیئت فوتبال گلستان، تصریح کرد: تیم ذبیحی نیز کارکشته و فوتبالی اهل گرگان هستند، امیدوارم بعد از شروع به فعالیت نتایج خوبی را شاهد باشیم.

به نظر می رسد انتقادهای وارد شده در انتخاب رییس هیات فوتبال شهرستان گرگان چندان پشتوانه محکمی ندارد چرا که گرگانی نبودن و قومیت سالاری در دنیای امروز امری غیر منظقی و مذموم است و از دلایل عقب ماندگی به شمار می رود .

انتهای پیام/ گلستان ما

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع پنج + پنج ؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*