تاریخ انتشار: 3-10-1398, 11:16 کد خبر: 2720 نسخه چاپی: چاپ
میقانی در نشست خبری عنوان کرد :

خسارت 245 میلیارد تومانی سیل به شبکه راههای استان / پروژه چهارراه سیدمیران گرگان سرعت می گیرد

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گلستان گفت : کل خسارتی که در طول سیل گلستان به شبکه راهها وارد شد ۲۴۵ میلیارد تومان بود که یک مبلغ ۵۰ میلیارد تومان استانی و یک ۶۰ میلیارد تومان ملی ابلاغ شد.

به گزارش طوبی گلستان، مهدی میقانی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گلستان ظهر امروز یکشنبه 1 دیماه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته حمل و نقل اظهار کرد :پرسنل و کارکنان این اداره کل بر اساس وجدان انسانی خود و با جان و دل برای خدمت به مردم کار می کنند .

میقانی افزود با اشاره به سوالی در خصوص وضعیت نابسامان جاده قدیم گرگان و کردکوی و ساماندهی نقطه پرخطر چهارراه سید میران گفت : اتمام چهاربانده کردن محور خطرساز سیدمیران در غرب گرگان سرعت می گیرد.

وی در خصوص دپوی نخاله ها در جاده تخشی محله و انتقاد دهیار این روستا تصریح کرد : در مورد نخاله ها باید نهادهای فرهنگ ساز از جمله ائمه جمعه فرهنگ سازی کنند، امروز ما تسطیح کنیم باز ممکن است فردا بریزند ، لذا مردم حساس باشند ، مواردی بود که ما افراد متخلف را به مرجع قضایی معرفی کردیم ولی دنبال پرونده سازی نیستیم ولی توصیه داریم مردم مسوولیت اجتماعی خود را انجام دهند .

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گلستان خاطرنشان کرد : مردم روستای پشه لر گنبد ۴۰ سال راه ندارند ، ما الان داریم آنجا راه ایجاد می کنیم با همان رویکرد جهادی سال ۶۰ با دستهای خالی و ماشین های فرسوده کار می کنیم .

میقانی با بیان اینکه از پیمانکاران تشکر می کنم افزود : واقعا برخی از آنها با توجه به اینکه ۹ میلیارد طلب دارند ولی دارند وجدانی و در میدان کار می کنند.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص دوربرگردان های خطرناک استان اضافه کرد : دوربرگردان ها دغدغه مردم ، مردم استان و‌ مترددین از استان هستند ، فقط در مسیر علی آباد کتول که جزو پرتردد ترین مسیرهای استان هست ، با ۳۰ هزار تردد در مسیر رفت شلوغی ترافیک داریم.

میقانی یادآور شد : در سفر ریاست جمهوری ۳۰ تا دوربرگردان تصویب شد که در حال حاضر ۱۰ دوربرگردان زیر نظر ما و ۱۰ تا هم شرکت زیرساخت وظیفه ایجاد آن را بر عهده دارد .

این مقام مسئول بیان داشت : اداره کل راهداری دوربرگردان ورسن را ساخته و دوربرگردان حکیم آباد هم ۲۵ درصد پیشرفت دارد ، زینب آباد ، کمربندی علی آباد ، پشمک پناده ، کارخانه آرد زاهدی ، سعد آباد خان ببین ، ده حسن جان ، اسلام آباد نیز به زودی پیمانکار معرفی می شوند.

میقانی اذعان کرد : کل خسارتی که در طول سیل گلستان به شبکه راهها وارد شد ۲۴۵ میلیارد تومان بود که یک مبلغ ۵۰ میلیارد تومان استانی و یک ۶۰ میلیارد تومان ملی ابلاغ شد که شد ۱۱۰ میلیارد تومان که از این مبلغ ۹۰ میلیارد تخصیص اسناد خزانه دو ساله دارد.

انتهای پیام /

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع دو + سه = (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*