تاریخ انتشار: 6-09-1398, 08:47 کد خبر: 2708 نسخه چاپی: چاپ
استاندار گلستان:

استفاده از ظرفیت بسیج برای تقویت تولید و حل مشکلات جامعه

استاندار گلستان گفت: برای تقویت تولید، حل مشکلات مردم و معضلات جامعه باید از ظرفیت بسیج استفاده کرد.

به گزارش طوبی گلستان، هادی حق‌شناس صبح امروز در اجتماع بزرگ بسیجیان در حسینیه عاشقان ثارالله گرگان، با گرامیداشت هفته بسیج اظهار کرد: بسیج نهاد مقدسی است که با فرمان امام راحل شکل گرفت.

وی با گرامیداشت واقعه 5 آذر گرگان تصریح کرد: مردم گرگان در امامزاده(ع) عبدالله گرگان تجمع ۳۰ هزار نفری را تشکیل دادند که با حمله نیروهای نظامی 14 نفر به شهادت رسیدند و صدها نفر زخمی شدند و به این شکل پنجم آذر گرگان، تاریخ‌ساز شد.

استاندار گلستان گفت: پنجم آذر فاصله زیادی با 22 بهمن ماه نداشت و این روز در گرگان طلیعه پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن سال 1357 شد.

حق‌شناس با اشاره به اهمیت بسیج بیان کرد: امام راحل با تیزبینی در ابتدای انقلاب نهادهای زیادی مانند جهاد  سازندگی، جهاد دانشگاهی، کمیته امداد و ... را ایجاد کردند و کاربرد هر کدام از این سازمان‌ها در بخش خاصی بود و یا با سایر دستگاه‌ها همپوشانی داشت اما بسیج معجزه امام راحل در نهادسازی انقلاب اسلامی بود.

وی با بیان اینکه بسیج در استمرار و استحکام انقلاب اسلامی اثرگذار بود و تنها نهاد فراگیر در انقلاب اسلامی است، اذعان کرد: بسیج تنها نهادی است که کمترین هزینه را به انقلاب تحمیل کرد و بسیار پرفایده و پربرکت بوده است.

استاندار گلستان با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس تجهیزات مدرن و نیروهای ماهر نداشتیم اما نیروهای ایثارگر، فداکار، مخلص و مومن فراوان بسیجی فراوان بودند، افزود: بیش از 90 هزار نفر از شهدای دوران دفاع مقدس بسیجی هستند و این نشان می‌دهد هزینه جنگ برعهده بسیجیان بوده است.

حق‌شناس اضافه کرد: بسیج بعد از انقلاب اسلامی نیز مانند دوران دفاع مقدس در صحنه حضور داشت اما این حضور کم‌هزینه و فراگیر بود، حفظ بسیج در همه عرصه‌ها لازمه تداوم انقلاب اسلامی است.

*راه پیشرفت ایران با استفاده از ویژگی‌های بسیج میسر می‌شود/ مدیران در جمع مردم حضور یابند

وی با بیان اینکه راه دستیابی به پیشرفت و ترقی و حل مسائل و مشکلات جز با استفاده از ویژگی‌های نهاد مقدس بسیج ممکن نیست، ابراز کرد: برای تقویت تولید، حل مشکلات مردم و  معضلات جامعه باید از ظرفیت بسیج استفاده کرد.

استاندار گلستان با بیان اینکه یکی از مشکلات ما این است که به مسائل و معضلات مردم کمتر نگاه عمیق داریم، گفت: به طور قطع حضور مسوولان در دل مردم از صدور بیانیه و برگزاری همایش و سمینار کارایی بیشتری دارد.

حق‌شناس از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست در جمع مردم حضور فعالانه داشته باشند و تاکید کرد: به مدیران توصیه می‌کنم در جمع مردم بروند و مشکلات و دغدغه‌های آنها را بشنوند، شاید نتوان به همه مشکلات و خواسته‌های مردم جامه عمل پوشاند اما حضور در جمع مردم و شنیدن درد و دل‌های مردم، انتظار زیادی از مسوولان نیست.

*راه توسعه ایران اسلامی توجه به غرب نیست

وی با بیان اینکه اصلی‌ترین نیاز در این برهه از انقلاب اسلامی توجه به نیازهای مردم بنیان‌ها و ظرفیت‌های داخل است، تاکید کرد: ایران اسلامی برای توسعه نیاز به غرب ندارد و تکیه بر اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی، توجه به ظرفیت‌های تک تک ایرانی‌ها توجه به منابع داخلی کشور و ظرفیت کشورهای همسایه راه برون رفت از مشکلات است.

 

استاندار گلستان متذکر شد: راه توسعه ایران توجه به غرب نیست اما این به معنای آن نیست که ما از دستاوردهای علمی، تکنولوژی و صنعتی کشورهای جهان استفاده نکنیم بلکه این مهم منوط به آن است که همه پیشرفت‌های کشور را منحصر به غرب ندانیم.
انتهای پیام/
ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + یک؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*

redvid esle