تاریخ انتشار: 10-05-1398, 09:45 کد خبر: 2685 نسخه چاپی: چاپ

۴۰۰ پرونده قضایی برای متخلفان در منطقه گردشگری و تاریخی زیارت گرگان تشکیل شد

مدیر امور اراضی جهادکشاورزی گلستان گفت: از سال گذشته تا کنون بیش از ۴۰۰ پرونده برای متخلفان تغییر کاربری اراضی کشاورزی در روستای زیارت تشکیل شد.

 به گزارش طوبی گلستان، حسن خسروی امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: امور اراضی به محض اطلاع از تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی اقدام به تشکیل پرونده برای متخلفان می‌کند. تلاش ما این است تا در همان بدو امر جلوی تخلفات گرفته شود.

وی درباره تخلفات و تغییر کاربری‌های غیرمجاز در روستای « زیارت» گفت: امور اراضی جزو دستگاه‌هایی است که در این منطقه بیشترین تعداد پرونده را علیه متخلفان تشکیل داد.

خسروی افزود: در این روستا 320 پرونده قضایی برای متخلفان تشکیل شد و به 100 مورد نیز اخطارهای لازم داده شده است. از ابتدای امسال تا کنون حدود 40 حکم اجرا شده و البته 60 مورد هم تبرئه شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: اختلافات بین دستگاه‌ها در زمینه مدیریت و وظیفه برخورد با تخلفات یکی از دلایل مهم در شکل‌گیری وضعیت امروز منطقه زیارت است.

مدیر امور اراضی جهادکشاورزی استان یکی دیگر از این دلایل را پایین بودن هزینه تغییر کاربری اراضی دانست و گفت: بارها پیشنهاد دادیم تا هزینه تغییر کاربری تا حدی افزایش پیدا کند که دیگر در این کار منفعت اقتصادی وجود نداشته باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع دو + سه = (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*