تاریخ انتشار: 6-05-1398, 09:04 کد خبر: 2680 نسخه چاپی: چاپ
گزارش سفری تبلیغی به برزیل:

از نظارت بر کشتار دام تا سخنرانی در کلیسا

حجت الاسلام احمد قادری از روحانیون مبلغ حوزه علمیه قم که فاصله زمانی بهمن ماه ۹۷ تا خرداد ۹۸ را به تبلیغ در شهرهای گویانیا و گوارانتا در کشور برزیل سپری کرده گزارشی از فعالیت های تبلیغی خود ارائه کرد.

به گزارش طوبی گلستان، حجت الاسلام احمد قادری از روحانیون مبلغ حوزه علمیه قم است که در فاصله زمانی بهمن ماه 97 تا خرداد 98 را به تبلیغ در شهرهای گویانیا و گوارانتا در کشور برزیل سپری کرد ،  گزارش فعالیت های تبلیغی خود در این دوره را در پنج بخش به شرح زیر ارائه کرد:

فعالیت های عمومی

حجت الاسلام قادری گفت: اولین بخش از فعالیت تبلیغی من در این دوره فعالیت های عمومی بود که شامل برگزاری نماز جماعت در ایام ماه مبارک رمضان و دیگر ایام در محل اقامت و با حضور مسلمانان شیعه و اهل سنت می شد.

وی افزود در این برنامه مسلمانان از کشورهای: ایران، لبنان، عراق، سوریه و سنگال حضور داشتند.

این مبلغ بین الملل ادامه داد: یکی از فعالیت های تبلیغی عمومی ما برپایی سفره افطار ماه مبارک رمضان بود با دعوت از برادران مسلمان در رستوران هتل محل اقامت و در شب های میلاد امام حسین مجتبی و وفات حضرت خدیجه و شب های قدر برگزار شد و پس از افطار نیز قرائت قرآن کریم با حضور مسلمانان ایرانی، عراقی، لبنانی و سنگالی، انجام شد.

حجت الاسلام احمد قادری

وی خاطرنشان کرد: از برنامه های ما در این دوره برگزاری جشن میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام و تبلیغات محیطی، جهت میلاد امام مجتبی علیه السلام بود.

حجت الاسلام قادری در ادامه فعالیت های عمومی خود در این دوره تبلیغی به مواردی همچون عیادت از سالمندان در بازدید از خانه سالمندان، ارسال نمونه هایی از دستاوردهای انقلاب اسلامی برای مخاطبین برزیلی ها از طریق وسائل ارتباط جمعی، توزیع بروشور معرفی اسلام و قرائت دعای سمات، در جنگل های آمازون، به همراه برادران مسلمان اشاره کرد.

 

ارتباط با کلیسا

این مبلغ بین الملل در ادامه تبیین فعالیت های تبلیغی خود در برزیل به برنامه ارتباط با کلیسا اشاره کرد و گفت: این برنامه شامل بخش های مختلفی همچون حضور در کلیسایهای شهر گویانیا، حضور در منزل کشیش های کلیسای کاتولیک و اونجلیک شهر گوارانتا، اجرای برنامه ویژه ی کودکان در کلیسای کاتولیک ها، حضور در کلیسای کاتولیک گوارانتا جهت هماهنگی، شرکت در مراسم کلیسای اونجلیک گوارانتا، حضور رسمی و مُلّبس در کلیسای بزرگ کاتولیک گوارانتا جهت سخنرانی بود که این برنامه ها با استقبال حاضران و مسئولان کلیساها همراه بود.

حجت الاسلام احمد قادری

وی با اشاره به حضور رسمی و مُلّبس در کلیسای بزرگ کاتولیک گوارانتا، جهت سخنرانی گفت: احترام رهبران کلیسا به سخنرانی یک روحانی مسلمان، از جلوه های ویژه این برنامه بود و سخنرانی انجام شده بر اساس آیه شریفه قُل یا اَهلَ الکتابِ تَعالوا الی کَلمه سَواء بَیننَا و بَینکُم اَلاّ نَعبدوا اِلاّ الله، پیرامون مشترکات ادیان توحیدی، معرفی اسلام، انبیاء الهی علیهم السلام، خاتمیّت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله، قرآن کریم بود و در پایان، کشیش مسیحی از حضور یک روحانی مسلمان در کلیسای کاتولیک، تشکر کرد.

فعالیت های دانش آموزی

حجت الاسلام قادر فعالیت های دانش آموزی را به عنوان سومین بخش از فعالت های تبلیغی خود در این دوره برشمرد و گفت: در این راستا ارتباطی صمیمی با کودکان داشتم که این ارتباط در محیط مختلفی چون: هتل ها، مدارس، مراکز، مغازه ها، انجام شد و بخشی از این ارتباط نیز با حضور در مجتمع آموزشی بچه های بی سرپرست و همچنین حضور در مدرسه غیر انتفاعی و حضور در مدرسه فنی و حرفه ای انجام شد.

فعالیت های رسانه ای

این روحانی و مبلغ حوزوی در ادامه گزارش فعالیت تبلیغی خود در این دوره با اشاره به فعالیت های رسانه ای خود گفت: یکی از این فعالیت های رسانه ای حضور در برنامه زنده تلویزیونی استان ماتوگروسو بود که این برنامه به صورت زنده در فیس بوک پخش شد و از این طریق به بیان نقاط مشترک بین اسلام و مسیحیت و نیز خاتمیت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و همچنین برخی مسائل اعتقادی همچون توحید و نبوت انبیای الهی علیهم السلام، معرفی اسلام به عنوان یکی از ادیان الهی، معرفی قرآن کریم به عنوان کتاب مقدس دین اسلام و قرائت آیاتی از سوره مبارکه «مریم» به همراه ترجمه پرتغالی پرداختم.

وی افزود: حضور در برنامه زنده رادیوی محلی استان ماتوگروسو دیگر فعالیت رسانه ای من در این دوره بود که شامل 30 دقیقه گفتگوی زنده و طرح مباحثی پیرامون اسلام، قرآن کریم، آداب و رسوم مسلمانان در ماه مبارک رمضان و ایران اسلامی بود.

فعّالیت های داخل کشتارگاه

بخش دیگر فعالیت حجت الاسلام قادری در برزیل شامل حضور در کشتارگاه و نظارت بر روند کشتار و ذبح شرعی دام است که وی در این رابطه گفت: این حضور نیز شامل فعالیت کاری و فعالیت فرهنگی بود.

وی در توضیح فعالیت فرهنگی خود در کشتارگاه گفت: این فعالیت ما شامل تهیه تابلوی شرایط ذبح اسلامی و اذکار حین ذبح به زبان پرتغالی و عربی و نصب آنها در سالن کشتارگاه، تبلیغات محیطی به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، آماده سازی بیش از 400 بسته شکلات، مزیّن به سخنان امیرالمومنین علی علیه السلام جهت توزیع در جشن 13 رجب، برگزاری مسابقه آشنایی با اسلام، در ایام مبعث پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله، طراحی بنر ویژه میلاد با سعادت امام زمان (ع) ، ارسال احادیث اجتماعی به صورت روزانه از طریق واتساپ، برای مخاطبین برزیلی می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع نه + دو ؟ (به عدد)- برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*