تاریخ انتشار: 5-05-1398, 09:38 کد خبر: 2679 نسخه چاپی: چاپ
ائمه جمعه استان گلستان:

نماز جمعه منبع جوشش قدرت و نماد اجرای احکام الهی است/ جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز به طور مستمر پیگیری شود

امام جمعه گرگان با اشاره به سفر گروهی از قوه قضاییه و دولت به گلستان برای بررسی وضعیت منابع طبیعی و ساخت‌وسازهای غیرمجاز گفت: این تحقیقات باید مستمر باشد و باید دست به دست هم بدهیم تا این مشکل برطرف شود.

به گزارش طوبی گلستان، آیت الله سیدکاظم نور مفیدی در خطبه‌های نمازجمعه گرگان با اشاره به سفر گروهی از قوه قضاییه و دولت به گلستان برای بررسی وضعیت منابع طبیعی و ساخت‌وسازهای غیرمجاز اظهار کرد: این  تحقیقات باید مستمر باشد و باید دست به دست هم بدهیم تا این مشکل برطرف شود.

وی اشاره‌ای هم به پنجم مرداد سالگرد نخستین نماز جمعه در کشور کرد وذافزود: در سال 58 این برنامه در کشور اجرا شد و نمازجمعه که از واجبات دین اسلام است به برکت انقلاب در ایران اسلامی برپا شد، این فریضه الهی در قبل از انقلاب برگزار نمی‌شد اما زمانی که کشور اسلامی تشکیل شد ولی‌فقیه در راس قرار گرفت و نمازجمعه اقامه شد.

امام جمعه گرگان به برگزاری نخستین نمازجمعه در گرگان هم اشاره کرد و اظهار کرد: همان روزی که در سال 58 در تهران نمازجمعه برگزار شد در شهر گرگان هم در مصلی نمازجمعه با امکانات پایین با حضور مردم این نمازجمعه برپا شد.

آیت الله نورمفیدی با بیان این که نمازجمعه برکات زیادی داشته است، خاطرنشان کرد: روز قدس آثار بزرگی در دنیای اسلام داشته چرا که دنیا و رژیم صهیونیستی به دنبال بی‌تفاوت کردن مردم دنیا نسبت به مسئله فلسطین بود اما امام راحل با اعلام روز جهانی قدس دنیا را نسبت به فلسطین حساس کرد و امروز روز جهانی قدس روزی مهم و تاثیرگذار در جهان اسلام است و این فریادها که بلند می‌شود در جبهه شرک سستی به وجود می‌آید.

از نیروی انتظامی به علت برنامه برخورد با  بدحجابی تشکر می‌کنم

وی با اشاره‌ به برخورد نیروی انتظامی با بی‌حجابی در جامعه، تاکید کرد: از نیروی انتظامی به علت برنامه برخورد با  بدحجابی تشکر می‌کنم چرا که افرادی که کشف حجاب می‌کنند و این امر پرده‌دری و به تمسخر گرفتن حجاب است.

نماینده ولی فقیه در گلستان درباره رفتارها با بدحجاب‌ها هم گفت: با این افراد رفتار کریمان می‌شود و با این تذکرات این رفتارها در حال اصلاح شدن و در جامعه کم شدن است.

نماینده ولی فقیه در گلستان تاکید کرد:هفته گذشته هیئتی از سازمان‌های قضایی و دولتی به دستور رهبری برای بررسی ساخت و سازهای غیرمجاز در منابع طبیعی به استان آمده بودند، این نشان می‌دهد این مسئله مهم است، هر چند دستگاه‌های مهمی مانند دستگاه قضا، صداوسیما و منابع ملی و نهادهای مردم نهاد، تلاش فراوانی برای پوشش این مسئله می‌کنند تشکر می‌کنم.

وی تصریح کرد: من چند تذکر می‌دهم که این تنها مختص استان گلستان نباشد و همه جای کشور منابع طبیعی مورد توجه باشد  این مسئله مقطعی نباشه و منابع طبیعی باید مستمر دنبال شود و امروز این مسئله به هماهنگی نیاز دارد و همه مسئولان باید دست به دست هم بدهند چرا که منابع طبیعی ثروت ملی است و همه برای حفاظت و نگهداری از آن وارد میدان شوند و آن را پیگیری کنند.

نماینده ولی فقیه در گلستان اشاره‌ای هم به موضوع بوم‌گردی کرد و افزود: مکان‌های خوبی وجود دارد که جاذبه‌های گردشگری ایجاد می‌شود چرا که سبب رونق اقتصادی است اما این مسئله نباید به صورتی باشد که به منابع‌طبیعی خدشه وارد شود، اگر کارها انجام می‌شود نباید منابع طبیعی مورد تجاوز قرار گیرد.

وی با بیان اهمیت منطقه زیارت گرگان، افزود : 20 سال قبل همه تلاشم این بود که طرح کامل و جامع برای آن در نظر گرفته شود اما با همه تلاش‌ها این طرح دیده نشد و اکنون وضع نامناسبی دارد و منابع طبیعی مورد تجاوز قرار گرفت که تقاضای من از مسئولان این است که این مسائل را از قبل باید برای آن برنامه‌ریزی شود ما مخالف توسعه نیستیم اما توسعه نباید به منابع ملی آسیب بزند.

خطیب جمعه  گرگان اشاره‌ای هم به وجود 16هزار چاه غیرمجاز در استان کرد و گفت: این خطر خیلی سخت برای آینده استان است چرا که این سفره‌های زیرزمینی حد و اندازه دارد و بی‌رویه کشیده می‌شود، زمین‌ها دچار رانش می‌شود و آب‌های زیرزمینی شور می‌شود که باید راه حل مناسب برای آن در نظر گرفته شود.

آیت الله طالقانی تجسم آغازین نماز جمعه انقلابی و ولایی است

حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه های نماز جمعه امروز با عنوان این مطلب افزود: آیت الله طالقانی تجسم آغازین نماز جمعه انقلابی و ولایی است.

وی از امام جمعه های گذشته گنبدکاووس از جمله مرحوم حجت الاسلام سبحانی به نیکی یاد کرد و با اشاره با گذشت 3 سال از مسئولیت امامت جمعه در گنبدکاووس ابراز امیدواری کرد هر روز این نماز باشکوهتر برگزار شود.

حجت الاسلام ترابی همچنین گفت: اعتقاد ما این است که همه نمازگزاران عضو ستاد نمازجمعه هستند و اگر این احساس در همه باشد اجتماع منسجم تری شکل می گیرد و با این انسجام دشمن خلع سلاح و فرصت توطئه از آن گرفته می شود.

وی تصریح کرد: بالاترین فریادها نماز است و اگر انسجام در برپایی نماز به ویژه نماز جمعه مدنظرقرار گیرد و ناامنی ، بداخلاقی و خشونت از جامعه برداشته می شود.

ترابی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دیدار اعضای جنبش حماس با مقام معظم رهبری گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار اهداف انقلابی حکومت اسلامی را بیان کردند و مطرح شدن خواندن نماز در قدس از سوی شیخ حسن نصرالله را یک امید واقعی و قابل دسترس دانستند.

امام جمعه گنبدکاووس افزود: در سرزمین های اشغالی توسط اسرائیل، 5 میلیون آدم تحت سلطه ظلم و وابسته با استکبار جهانی زندگی می کنند و مطرود حق هستند و چون از جای جای جهان آمده اند در یکجا جمع نخواهند شد و اگر جمع شوند انسجامی نخواهند داشت.

وی همچنین به برخی تحرکات اخیر انگلیس از جمله توقیف نفتکش اشاره کرد و گفت: هر چند پاسخ این حرکت را نیز گرفت اما امروز پایان توهم انگلیس است.

خطیب جمعه گنبدکاووس بخشی از تاریخ خباثت و استعمارگری انگلیس از جمله جدایی هرات از ایران و همچنین بحرین را یادآور شد و افزود: تاریخ این خباثت به بیش از 200 سال می رسد.

قانون تنباکو ، کشتن امیرکبیر و روی کار آوردن رضا خان، و کشتار مردم ایران به دلیل قحطی تحمیلی ازدیگر خباثت های روباه پیر است که امام جمعه گنبدکاووس به آن اشاره کرد.

وی ادامه داد: امروز دیگر چیزی از این انگلیس نمانده و دوران آن تمام شده است. حتی ترامپ هم آن را در جریان کشتی توقیف شده اش تنها گذاشته و حمایتی نکرده است.

امام جمعه گنبدکاووس خاطرنشان کرد امروز ریلی که می خواستند ایران و نظام اسلامی را تغییر دهند به سمت عزت و سربلندی این نظام و اسلام و امت حرکت کرده است و روز آغاز ذلت استکبار و حکومت خودکامگان و ظالمان بر زمین است.

حجت الاسلام محمود ترابی در بخش دیگری از سخنانش دستگیری 17 جاسوس سیا از سوی سربازان گمنام امام زمان و پخش فیلم آن را نشانی از عزت و افتخار ایران اسلامی است و توفق و امنیت ما در دنیای امنیتی باشد.

وی به برخی مناسبت ها از جمله سالگرد عملیات مرصاد و ارتحال آیت الله مشکینی نیز اشاره کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع چهار + چهار؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*