تاریخ انتشار: 22-04-1398, 08:04 کد خبر: 2669 نسخه چاپی: چاپ
ائمه جمعه استان گلستان:

مهمترین مشکل در اجرای امر به معروف تواکل است/ مقاومت و ایستادگی سبب پیروزی برابر دشمنان می‌شود

امام جمعه گنبدکاووس در خطبه های نماز جمعه با اشاره به هفته عفاف و حجاب بر لزوم امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و مهمترین مشکل در اجرای آن را تواکل دانست.

به گزارش طوبی گلستان به نقل از گلستان ما، حجت الاسلام محمود ترابی با عنوان این مطلب همچنین ضمن تقدیر از برگزارکنندگان اجتماع بزرگ خانوادگی (حجاب، حافظ حریم خانواده) از عدم وجود سیاستگذاری واحد در پشتیبانی از حق انتقاد کرد و گفت: باید در مسیر حق به درستی پشتیبانی انجام شود و این مشکل امروز ماست.

وی افزود: باید به فضای مثبتی که ایجاد می شود تکیه کرد و برای ورود به اماکن عمومی انسجام داشته باشیم.

امام جمعه گنبدکاووس در بخش دیگری از سخنانش اقدام انگلستان در توقیف نفتکش ایرانی را حماقت و به نوعی زخمی کردن خودش عنوان کرد و افزود: در عین خباثت انگلیس نشانه های پیری این روباه نیز بیش از پیش مشهود است.

ترابی همچنین در رابطه با بردن پرونده ایران به شورای حکام توسط آمریکا گفت: آمریکا در حالی این کار را انجام داده است که خود از برجام خارج شده و چنین حقی ندارد و تصور آنها از ایران همان رفتار آرام گذشته و نه طوفانی است.

وی در ادامه به گسترش هرج و مرج در اسرائیل نیز اشاره و اذعان کرد: شورش های داخلی اسرائیل نوید از هم پاشیده شدن بنیاد خانه عنکبوتی اسرائیل را می دهد.

امام جمعه گنبدکاووس با توجه به اینکه در آستانۀ روز تاسیس شورای نگهبان قرار داریم از این شورا به عنوان پاسدار ارزش ها یاد کرد و افزود: رصد و حفاظت از نمایندگان مجلس و خبرگان بر عهده این شوراست و هدف کسانی که به تعبیر امروزی ها جیغ بنفش بر علیه این مجموعه می زنند، دیده نشدن انحرافات و ایرادات خودشان است.

مقاومت و ایستادگی سبب پیروزی برابر دشمنان می‌شود

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه در مصلی وحدت اظهارداشت: همیشه مقاومت و ایستادگی در برابر خواسته‌های دشمنان سبب پیروزی مردم‌ می‌شود. ملت ایران همواره در مقابل مشکلات و فشارهای دشمنان مقاومت و ایستادگی کردند که همین امر سبب پیروزی ملت ایران و ناکامی دشمنان در اجرای نقشه‌هایشان شده است.

وی با اشاره به مقاومت مردم یمن در این سال‌ها در برابر حملات عربستان افزود: ملت یمن ملتی فقیر و ضعیف هستند اما مقاومت آنها در این چند سال از حملات عربستان به این کشور و مقابله به مثل ارتش یمن و انصارالله سبب شده که متحد اصلی عربستان( کشور امارات) از صحنه خارج شود.امارات سالانه 16 میلیارد دلار برای از بین بردن این کشور هزینه کرده و امروز به این نتیجه رسیده که در مقابل مقاومت و ایستادگی پیروز نخواهد شد.خروج امارات از صحنه جنگ با یمن نشانه تاثیر مقاومت کشور یمن و پیروزی مردم این کشور است.

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به عدم تعهد آمریکا در برجام بیان داشت: ایران در‌موضوع برجام هیچ‌گونه ‌تخلفی نکرده و همواره به تعهدات خود در مواد برجام عمل کرده اما آمریکا نخستین کشوری بود که با عدم تعهد به قول و قرارداد خود، از برجام بیرون آمد. اروپا نیز با وجود وعده‌هایی‌که داده هنوز به وعده‌های خود عمل نکرده است.

وی ادامه داد: منطقی است که ‌کشور ایران پس از یک‌سال صبر و منتظر بودن مبنی بر عمل آمریکا به تعهداتش‌ بخواهد از برجام خارج شود. اگر آمریکا و اروپا وارد میدان شده و به درستی به تعهدات خود عمل کنند، ایران نیز بر سر تعهد خود باقی می‌ماند.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به سالگرد حادثه خونین مسجد گوهرشاد در سال 1314، گفت: حجاب از نظراسلام و قرآن امری بسیار ‌مهم و ضروری است. دشمنان‌ با کشف حجاب زنان شخصیت آنها را له و لگدکوب کرده و زنان را به جسم و‌ ظاهر آنها امتیازبندی کردند.بی‌حجابی ‌بدترین‌ جرم و جنایت به نظام و شخصیت زن است.

وی خاطرنشان کرد: امتیاز و شخصیت زن در اسلام به ایمان به خدا، جهاد در راه خدا و خدمتگزاری به مردم است.زن در این موضوعات با مرد برابر است و‌ شخصیت زن به ظاهر‌ و عرض اندام وی نیست.

امام جمعه گرگان با اشاره به 11 ذیعقده مصادف با ولادت امام رضا( ع) بیان داشت: اگر امام رضا( ع) را بخواهیم در یک‌جمله معرفی کنیم باید گفت، امام رضا(ع)، مبارز خستگی‌ناپذیر دوران امامت خویش بود. او تلاش کرد تا در دوران امامتش سبک زندگی اسلامی را در بین‌مردم ترویج کند.

آمریکایی ها و انگلیسی ها جز زبان زور نمی فهمند

حجت الاسلام رضا کشیری، امام جمعه شهرستان کلاله در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان گفت:  بعد از خروج یک طرفه آمریکا از برجام، این خروج بدون اعتراض واقعی غربیها انجام شد و در عمل، حتی غربیها با تحریمهای جدید آمریکا، همراهی هم کردند.

امام جمعه شهرستان کلاله افزود: اما به محض اینکه بعد از یک سال از خروج آمریکا، کشورمان آنهم طبق مفاد برجام، چند اقدام برای حرکت طرفهای برجام در راستای این عهدنامه انجام داد، صدای همین کشورها به همراه تهدیدهای آنها شروع شد.

حجت الاسلام رضا کشیری، امام جمعه شهرستان کلاله در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان گفت: اگرچه در توافق خود برجام هم جای سوال است ولی ما چون مسلمانیم بر عهد خود باقی ماندیم ولی آنها چی؟

امام جمعه کلاله ادامه داد: ما معتقدیم که برجام یک برنامه از پیش تعیین شده توسط غربیها بود و آنها همه طرفها با هم برای این کار ، برنامه داشته اند.

وی در ادامه گفت: آمریکاییها و انگلیسیها جز زبان زور نمی فهمند. آنها بدانند که ایرانی به شغال باج نمی دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع هفت + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*