تاریخ انتشار: 25-03-1398, 09:17 کد خبر: 2630 نسخه چاپی: چاپ
امام جمعه موقت گرگان:

ترامپ با رفتارش نشان داده که آمریکا غیرقابل اعتماد است

امام جمعه موقت گرگان گفت :آمریکا غیرقابل اعتماد است و این را ترامپ در رفتار خودش نشان داده است.

به گزارش طوبی گلستان از گرگان، حجت الاسلام قاسم لیوانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گرگان اظهار داشت: ترامپ با رفتارش نشان داد که غیرقابل اعتماد است و اینکه نخست وزیر ژاپن را به عنوان واسطه فرستاده و در آن سو چند شرکت پتروشیمی را تحریم می‌کند خود نشان از بی‌اعتماد بودن این کشور است.

وی با اشاره به مناسبت‌های این هفته تصریح کرد: روز دوشنبه سالروز تشکیل جهاد سازندگی است که این نهاد در سال 58 تشکیل و خدمات زیادی در زمان دفاع مقدس و بعد از آن انجام داد.

امام جمعه موقت گرگان تاکید کرد: 29 خرداد مصادف با سقوط منطقه مهران در سال1367 با دخالت منافقین است که خود را ضدامپریالیسم می‌دانستند و با حکومت بعثی عراق همکاری کردند و همه خانه‌ها را در شهر مهران خراب کرده و خسارت فراوانی به این شهر وارد کردند.

وی افزود: 29 خرداد سالروز مرگ مشکوک دکتر شریعتی است، جو دانشگاه‌ها در آن زمان بسیار بد بود و دین در آنجا جایگاهی نداشت و جو ضددینی وجود داشت و دکتر شریعتی در حسینیه ارشاد سخنرانی‌هایی به راه انداخت و نقش خوبی در آن مقطع برای روشنگری و هدایت دانشجویان داشت.

حجت‌الاسلام لیوانی درباره واقعه 30 خرداد  و انفجار در حرم رضوی هم خاطر نشان کرد: در سال 1373 انفجار بمب در حرم مطهر امام رضا(ع) توسط افرادی که به دین اعتقاد نداشتند رخ داد و بخشی از حرم رضوی تخریب شددو تعدادی از افراد شهید و مجروح شدند.

وی با اشاره به وقایع اخیر تاکید کرد: تعدادی از اروپا و آسیا وارد ایران شدند که ایران را راضی به مذاکره با امریکا کنند که یکی از این افراد آبه نخست وزیر ژاپن بود که به دیدار مقام معظم رهبری رفت و اعلام کرد که آمریکا می‌خواهد وارد مذاکره شود که جواب قاطع دریافت کرد.

امام جمعه موقت گرگان با اشاره به جواب قاطع و سخنان مقام معظم رهبری گفت: تضمینی وجودندارد که آمریکا به عهد خود وفا کند و ما این اطمینان را نداریم که با آقای ترامپ مذاکره کنیم چون عدم صداقتش را نشان داده است چرا که آمریکا از یک طرف واسطه می‌فرستد اما از طرف دیگر چند شرکت پتروشیمی را تحریم می‌کند و این نشان بی‌اعتمادی است./تسنیم 

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع پنج + پنج ؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*