تاریخ انتشار: 31-02-1398, 10:22 کد خبر: 2626 نسخه چاپی: چاپ
آیت الله علوی گرگانی:

کرامت پیامبران را باید به کودکانمان بیاموزیم/به فکر قیامت بودن باعث صیانت انسان از گناه می شود

آیت الله علوی گرگانی گفت: والدین ضمن احترام به کودکان، باید کرامت پیامبران را باید به کودکان بیاموزند.

به گزارش طوبی گلستان، آیت الله العظمی سید محمد علی علوی گرگانی بعد از ظهر روز گذشته ۳۰ اردیبهشت مصادف با چهاردهم ماه مبارک رمضان در مسجد جامع شهرستان گرگان با توجه به تفسیر دعای این روز اظهار کرد: فرزند اول هر خانواده ای برای هر کسی عزیز و گرامی است مخصوصا فرزند اولشان پسر باشد. همین میلاد در خانواده امیرالمومنین(ع) اتفاق افتاد و فرزند اول این خاندان امام حسن مجتبی(ع)بوده که بسیار زیبا و نورانی بود.
معظم له تصریح کرد: امشب شما دست خالی به خانه نروید. حتما امشب با دست پر و با دست شیرینی به خانه بروید. چنین شب هایی باعث می شود محبت اهل بیت در دل اهل منزل بیفتد و آن حضرت هم خرسند می شود.
وی با بیان اینکه: پیامبر اکرم وقتی امام حسن(ع) روی دوش آن بزرگوار می نشست پیامبر اکرم(ص) سر از سجده بر نمیداشت تا آن حضرت پایین بیاید. پیامبر اکرم هم بعد از اتمام صلات میگفت به خاطر اینکه دل امام حسن(ع) را نشکنم سر از سجده بلند نمی کردم، این نشانگر احترام به کودکان است.
آیت الله علوی گرگانی خاطر نشان کرد: پیامبر اکرم(ص) در مواجه با اباجهل وقتی اباجهل از پیامبر اکرم درخواست معجزه دارد و میخواهد خدای متعال صاعقه ای بر وی نازل کند پیامبر اکرم فرمود این کار را نمیکنم چون در نسل تو کسی هست که دوست دار ماست. پاک کردن صودت مساله که هنر نیست هنر این است که بتوانیم چنین افرادی را تربیت کنیم.

وی در پایان گفت: همه ما باید به فکر خودمان باشیم، هیچ کسی ثانیه ای از آینده خودش را خبر ندارد. باید به فکر قیامت باشیم به فکر بودن قیامت انسان را از گناه دور میکند.
انتهای پیام/

#برادر دینی

نظر : 1 | تاریخ : 4 خرداد 1398 12:18

عزیزم اسم مبارک حضرت ایت الله علوی گرگانی محمد علی می باشد نه محمود . لطفا اصلاح بفرمایید . چنین اشتباهی از سایت شما بسیار بعید می نماید .عزیزم اسم مبارک حضرت ایت الله علوی گرگانی محمد علی می باشد نه محمود . لطفا اصلاح بفرمایید .

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع چهار + چهار؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*