تاریخ انتشار: 14-02-1398, 10:19 کد خبر: 2623 نسخه چاپی: چاپ
ائمه جمعه استان گلستان:

شهادت طلبه همدانی آرایش جنگی دشمن در فضای مجازی بود/ بعد از سخنان رهبری دیگر سخن از سند ۲۰۳۰ جایگاهی ندارد

فضای مجازی امروز فضای ترویج شهوت و خشونت وهیجانات نابهنجارجامعه شده است و افسارگسیخته ترین دورانی که حس می شود دولت هیچ مسئولیتی را نسبت به این فضای بزرگ و اثرگذار ندارد، الان است.

به گزارش طوبی گلستان، حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه های نماز جمعه این هفته افزود: جای تعجب دارد و اگر انسان حرفی بزند برچست مخالفت، انحصارگرایی و ارتجاع و اصولگرایی تندرو می خورد و هیچ کس هم کاری نمی کند!

وی ادامه داد: چطور می توان باور کرد که 50 میلیون گوشی اندروید و هوشمند در دست مردم و جوانان ما و اثرگذار باشد و اینقدر مرزهای مجازی کشور بی پشتوانه  رها شود؟ این همان است که مقام معظم رهبری فرمودند دشمن در اقتصاد و سیاست و در جهت دادن به ادراکات و تغییر نشانه های مردم آرایش جنگی گرفته است؛ شما هم آرایش جنگی بگیرید.

شهادت طلبه همدانی آرایش جنگی دشمن در فضای مجازی بود

امام جمعه گنبدکاووس با اشاره به  شهادت طلبۀ همدانی یادآور شد این هم آرایش جنگی دشمن در فضای مجازی است و تاثیر گذاری آن در بیرون دیده می شود.

ترابی گفت: ما در کشوری زندگی می کنیم که تعداد فراوانی شهید و خانواده شهید داریم ، 8 هزار خانواده دو شهید داریم. 641 شهید 3 شهید و 4 شهید داریم. این خون ها یقۀ آدم ها را می گیرد! این اولین بار است که می بینم حضرت آقا با این ادبیات صحبت می کند و آنها را واگذار به خون این شهدا می کند. همه ما باید هوشیار باشیم و ویژگی در صحنه بودن را داشته باشیم.

خطیب جمعه گنبدکاووس اضافه کرد:  آرایش جنگی  دشمن در کنار تحریم، فضا سازی  است و رها شدگی مطلق فضای مجازی به دشمن کمک می کند و انسان احساس می کند در طرف خودی فرمانده نداریم لذا همه کسانیکه دلشان می سوزد باید تحلیلی داشته باشند و کمک بکنند زبان و قلمشان پشتیبان باشد و همراهی کنند و آتش به اختیار باشند و آنجاییکه فرماندهی در دسترس نیست هم راهبرد دشمن و هم خاکریزها و جهت گیری های دشمن را ببینند و موضوع گیری های خود را داشته باشند.

نباید بگذاریم دانش آموزان از دایره حیا و حجاب خارج شوند

وی در بخش دیگری از سخنانش به دیدار مقام معظم رهبری با معلمان اشاره کرد و گفت: معلمان در مسیر رسالت تربیتی خود باید تربیت دانش آموزانشان منوط به این باشد که به طور اثباتی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را مدنظر قرار دهیم  و تغییر کتاب های درسی و نگرش به سمت انقلاب و توحید و ریشه داری در آن باشد.

حجت الاسلام ترابی با طرح این سوال که آیا در این مسیر کار شده است تصریح کرد: آنچه می بینیم نه افراط که بلکه تفریط شده است  و در رابطه با سند 2030 نیز باید گفت این سند جلوه ظاهری و تکنیک خوبی دارد چون برگرفته از آخرین تحقیقات استعمار و غرب است اما آیا انسان فرهیخته نباید ببیند که در لوای این سند بناست که ما آمریکایی و غربی بشویم؟

امام جمعه گنبدکاووس با تاسی از سخنان مقام معظم رهبیر تاکید کرد: شناخت و بررسی اهداف این سند بر عهده خود آموزش و پرورش است که در شهر ما فقط حدود 4 هزار حقوق بگیر دارد و باید این را بررسی کنند و نگذارند هدایا و مسائلی وارد مدارس شود که نوجوان و کودک ما را به آنچه که بیرون از دایره حیا و حجاب است سوق دهد.

چرا نمایندگان آنجا که باید از مردم دفاع کنند، سکوت می کنند؟

وی همچنین با اشاره به برخی شایعات در رابطه با گران شدن بنزین گفت: اگرقرار است این گرانی هم اتفاق بیفتد مگر مجلس جدیدا بودجه امسال را مشخص نکرده است؟ کجای این بودجه آمده که بخشی از هزینه ها از محل گران شدن بنزین تامین شود؟ اگر بناست این اتفاق بیفتد ضرورت و توضیحش چیست؟ مگر سلطان و شعبان است که دستور بدهند این طرف بروید و از آن طرف نروید؟

حجت الاسلام ترابی گفت: آستانۀ تحمل مردم را سنجیدن و امتحان سخت گرفتن آن هم در موقعیت حساس آرایش جنگی به مصلحت و کار درستی نیست و مجلس باید بیدار شود . من نمیدانم زمانی که وقت صحبت کردن است این عزیزان هیچ پیام و سخنی برای پشتیبانی از مردم بیان نمی کنند! اختیار قانون دست مجلس است و اگر ضرورتی هم هست اول باید طرفدارن انقلاب و نخبگان جامعه توجیه بشوند تا بشود کار را درست پیش برد.

وی همچنین به کودتای آمریکا در ونزئولا اشاره کرد و این اقدام را نیز از جمله تلاش های بی نتیجه آمریکا دانست که باعث شده همه دنیا بر علیه استکبار متحد شود و گفت: دنیا نشانه های احتضار آمریکا را با حاکمیت یک آدم کودن و رسوا مشاهده می کند.

امام جمعه گنبد افزود: سکوت آمریکا در مقابل جنایت سعودی ها در کشتار 37 شهروند سعودی نیز نشانۀ این است که آمریکا به عربستان و همدستانش مصونیت در جنایت داده است و با این حال ادعای حقوق بشر هم دارد.

وی در خطبه های نماز جمعه از نمایندگان شهید استان در هواپیمای یاک چهل نیز یاد کرد و با اشاره به سالگرد تشییع و تدفین 5 شهید گمنام در شهرستان گنبدکاووس ضمن انتقاد از برخی کم کاری ها در رونق دادن این اماکن معنوی از سوی متولیان بر ادارۀ بهتر و گرفتن تدابیری از سوی فرمانداری با کمک بنیاد شهید برای مکان دفن این شهدا تاکید کرد تا مبادا به پاتوق مسائلی که نباید دچار شود.

 پویایی کشور در دست معلمین است

حجت الاسلام عین ا... شهابی، امام جمعه آزادشهر در خطبه‌های این هفته ضمن دعوت خود و مومنین به تقوای الهی ، اظهار کرد: بی صبرانه در انتظار ماه مبارک رمضان، ماه ضیافت الهی هستیم. ماهی که خداوند در قران کریم برای مومنان دعوتنامه فرستاده و از طریق پیامبر اکرم آن را ابلاغ کرده است.

وی افزود: آنهایی که مشمول کرم الهی هستند و به مهمانی الهی دعوت شده‌اند به بالاترین توفیق و عنایت دست یافته اند. آن پیر‌مرد و پیر‌زن و انسان مریضی که دل در گرو این ماه دارند، اما به دلیل ضعف و بیماری نمی توانند روزه بگیرند، آنها نیز در مهمانی این ماه سهیم می باشند. 

 حجت الاسلام شهابی بیان کرد: پاداش تلاوت قرآن و خواندن دعا و ذکر الهی در این ماه حد و حسابی ندارد و قابل محاسبه نیست، پس بیایید از لحظه لحظه این ماه استفاده کنیم.

خطیب جمعه آزادشهر سپس به سخنان امام خامنه‌ای در دیدار با معلمین و فرهنگیان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: حضرت آقا فرمودند، معلمان پرورش دهندگان مهمترین سرمایه یک کشور، یعنی نیروی انسانی، پایه ریز تمدن نوین، جهادگرانمیدان کاروزار با جهل و نادانی و بی سوادی و سازندگان هوین فرهنگی یک ملت می باشند.

امام جمعه آزادشهر تصریح کرد: آموزش و پرورش باید انسانی دانا، توانا، خردمند، پرهیزگار،پاکدامن، شجاع، هوشیار و اهل اقدام تربیت کند. اگر چنین شود، کشوری پویا درست می شود.پویایی کشور در دست معلمین است و اگر معلمین موفق عمل کنند، کشوری موفق و سربلند خواهیم داشت.

وی در ادامه گفت: مقام معظم رهبری با انتقاد از آنهایی که با هر روشی سعی در تضعیف روحیه انقلابی مردم دارند فرمودند، خداوند از اینها نمی گذرد. با روحیه انقلابی است که می شود جهاد و رشد انقلابی را در پیش گرفت. بنابراین معلمین باید دست به کار شوند و تحولی انقلابی در سطح جامعه دانش آموزی و دانشجویی ایجاد کنند.

 حجت الاسلام شهابی اعلام کرد: حضرت آقا در آن دیدار در خصوص سند ۲۰۳۰ فرمودند؛ سند ۲۰۳۰ خاکریز اول دشمنان در جنگ نرم است. این سند مقابل مبانی فرهنگی ما قرار دارد و در این تردیدی نیست. 

خطیب جمعه آزادشهر افزود: حضرت آقا آب پاکی را روی سند ۲۰۳۰ ریخت. بعد از سخنان رهبری دیگر سخن از سند ۲۰۳۰ جایگاهی ندارد. سند ۲۰۳۰ افکار لیبرالی غربی‌هاست که با جان و روح آموزش ما مغایرت دارد. آداب و فرهنگ غرب با آداب و فرهنگ اسلام کاملا مغایر است و به همین دلیل سند ۲۰۳۰ مردود است.

امام جمعه آزادشهر اظهار کرد: غربی ها در بحث فرهنگ هیچ سرمایه ای ندارند و اگر سرمایه‌ی علمی هم دارند، برگرفته از علم دانشمندان کشور ما و اسلام است.

وی درپایان به سرقتها، درگیری ها و قتل‌های اخیر که بخاطر دعوا بر سر مسائل جزئی اتفاق افتاده اشاره کرد و گفت: در شان جامعه اسلامی نیست که این چینین اتفاقاتی در آن بیفتد. بیایید در تربیت فرزندانمان دقت بیشتری کنیم و سعی کنیم جامعه‌ای امن برای خودمان و در شان اسلام ایجاد کنیم. 

سند ۲۰۳۰ به دنبال ترویج سبک زندگی و فرهنگ غربی است

 آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه گرگان با اشاره دیدار معلمان به مناسبت هفته معلم با رهبرمعظم انقلاب اظهارداشت: در این دیدار مقام معظم رهبری به چند نکته از جمله سند 2030 تاکید کردند که این سند ریشه در آژانس‌های بین‌الملل دارد و در سلطه کشورهای دیگر است و در این سند چند موضوع وجود دارد که یکی برابری جنسیتی و تربیت جهانی بشر است که این جمله‌ای دربسته است و منظور مطرح کننده‌ها مشخص نیست.

تصویر مرتبط

وی افزود: این سازمان‌های بین‌المللی به دنبال  این هستند که انسان‌هایی به سبک زندگی غربی با فرهنگ غربی تربیت کنند و این نقطه مقابل آن چیزی است که ما به آن اعتقاد داریم چرا که ما مسلمان هستیم و زندگی ما راه خاصی دارد.

امام جمعه گرگان تاکید کرد: سبک زندگی ما بر پایه فضایل اخلاقی است و ما چطور اجازه دهیم در کشوری اسلامی بچه‌های ما به سبک غربی تربیت شوند و این قابل قبول نیست.

آیت الله نورمفیدی اظهار داشت: افرادی که روح انقلابی‌گری را دچار اشکال کنند خدا از آنها راضی نیست، ما باید بدانیم کشور ما کجاست، دنیا با ما چه دشمنی‌هایی می‌کند و باید جایگاه خودمان را بشناسیم و این روحیه انقلابی‌گری است.

آیت‌الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: ما باید در علم به جای برسیم که دنیا به دنبال ما باشد و باید توان این را داشته باشیم که دنیا برای اینکه رشد کند بیاید فارسی یاد بگیرد.

امام جمعه گرگان با اشاره به جنایت‌های آل‌سعود در سر بریدن جوانان این کشور و مرگ یک کودک 6 ساله به دست یک تکفیری، گفت: این آل سعودی است که مورد حمایت امریکا و خیلی از قلدرهای دنیاست.

وی افزود: هر 11 دقیقه یک کودک در این جنگ و حواشی آن از بین می‌رود و 667 میلیون دلار به کشور یمن خسارت وارد شده و این جنایت‌ها به دست آن کشوری است که کشورهای مدعی دروغین حقوق بشر از آن حمایت می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در گلستان خاطر نشان کرد: اگر یک قاتل یا خلافکار در ایران کشته شود این مدعیان کلی سروصدا راه می‌اندازند اما اینجا همه سکوت کرده‌اند، چون ترامپ اعلام کرده اینها گاو شیرده هستند تا زمانی شیر دارند شیر می‌گیریم و بعد دور می‌اندازیم و این نهایت تحقیر است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع دو + سه = (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*