تاریخ انتشار: 18-12-1397, 08:45 کد خبر: 2612 نسخه چاپی: چاپ
ائمه جمعه استان گلستان عنوان کردند؛

رئیس قوه قضاییه مبارزه با فساد را در دستور کار خود قرار دهد/ برجام به دنیا ثبات کرد که نمی‎توان به آمریکایی‎ها اعتماد کرد

رئیس جدید قوه قضاییه با توجه به موارد ذکر شده در حکمش، با استفاده از ظرفیت نیروهای متدین و جوان، مبارزه با فساد را در دستور کار خود قرار دهد.

به گزارش طوبی گلستان، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه‌های عبادی‌سیاسی نماز جمعه گرگان اظهار کرد: راه سعادت و رستگاری امت اسلامی از مسیر قرآن می‌گذرد و همه ما باید سعی کنیم در همه زمینه‌ها به ویژه در سبک زندگی رویکرد قرآنی داشته باشیم.

تصویر مرتبط

وی با اشاره به اهمیت ماه رجب افزود: روزه‎داری در ماه رجب ثواب بسیاری دارد و کسانی که امکان روزه ندارند نسبت به تسبیحات مختص این ماه اهتمام داشته باشند.

امام جمعه گرگان ادامه داد: همه از فرصت ماه رجب، شعبان و رمضان استفاده کننند و با بررسی و وارسی خود ناخالصی‎ها و خاروخاشاک را بیرون بریزند.

نورمفیدی با بیان اینکه ماه رجب ماه روزه، عبادت، ذکر و استغفار است، گفت: مومنان در همه وقت به ویژه در ماه رجب قدر شب‎ها و سحرها را بدانند و نسبت به اقامه نماز صبح در اول وقت و با توجه اهتمام ورزند.

وی با بیان اینکه امامان معصوم (ع) باید در اخلاق و رفتار ما نقش داشته باشند، بیان کرد: نقش اساسی امام محمدباقر (ع) در زندگی ما ترویج علم و دانش بود ایشان درهای علم را به روی امت اسلامی گشود لذا به ایشان امام باقر می‎گوییم؛ امروز کشورمان بسیار به علم و دانش نیاز دارد کشوری که از علم و دانش کم‎بهره باشد عقب‎افتاده است.

امام جمعه گرگان با اشاره به اینکه جوانان ما به علم و دانش توجه کنند و بدانند پیشرفت کشور به علم و دانش است، تصریح کرد: کشور ما باید کشور اصلی و محوری دانش باشد به همین دلیلی است که مقام معظم رهبری به شرکت‎های دانش‎بنیان تأکید دارند.

نورمفیدی با بیان اینکه متأسفانه خیلی با زندگی امامان معصوم (ع) آشنا نیستیم، پیشاپیش با تسلیت شهادت امام هادی(ع) اذعان کرد: امام هادی(ع) در شرایط سخت دوران بنی‎عباس زندگی می‎کردند و با 6 خلیفه عباسی هم‎دوره بودند و مردم در آن زمان در شرایط سخت معیشتی و اقتصادی بودند اما ایشان در این شرایط دست و روی دست نگذاشتند و صرفاً تماشاچی نبودند.

وی با اشاره به شهادت شهیدان باکری و همت افزود: انقلاب اسلامی به سادگی به دست نیامده و باکری‎ها و همتی‎ها را تقدیم کرده است، بعد از شهادت شهید همت پیکر وی را در قایق گذاشتند اما در همان موقع آرپیچی به قایق برخورد کرد و پیکر مطهر این شهید در دجله ماند.

امام جمعه گرگان با اشاره به اینکه ملت ایران اجازه نخواهد سردمداران سلطه‎جوی دنیا بر آنها مسلط شوند، خاطرنشان کرد: آمریکایی‎ها درصدد مذاکره با کره شمالی افتادند و این دومین بار بود که این دو کشور در ویتنام با یکدیگر مذاکراتی داشتند.

نورمفیدی بیان کرد: ترامپ شدیداً به‎دنبال این است که کاری کند و تحلیل‎ها از این تلاش وی حاکی از مشکلات داخلی و کاهش اقبال مردم به سوی ترامپ است و همچنین پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روی میز قوه قضاییه این کشور قرار دارد و همه این موارد زمینه انتخابات دوره بعد ریاست جمهوری آمریکا را از ترامپ می‎گیرد.

وی اضافه کرد: ترامپ درصدد جبران شرایط موجود است است و رهبر کره شمالی نیز به این مهم پی برده که ترامپ به دنبال مذاکره نیست و با مذاکره با کره شمالی درصدد آن است که برگ برنده داشته باشد و با این روش برای خود رأی جمع کند.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه با وجود اینکه آمریکایی‎ها خود برجام را امضاء و تعهد کردند اما به وعده‎های خود عمل نکرده و تعهدات خود را فراموش کردند، بیان کرد: امروز مسأله برجام عبرتی برای رهبر کره شمالی شده و به مسأله‎ای علیه آمریکایی‎هایی تبدیل شده و آنها را در دنیا بی‎آبرو کرده است و مردم دنیا پی بردند که این کشور قابل اعتماد نیست.

نورمفیدی متذکر شد: گرچه برجام برای ایران چیزی نداشت اما به مردم دنیا اثبات کرد که نمی‎توان به آمریکایی‎ها اعتماد کرد.

وی با بیان اینکه آمریکا در مذاکره با کره شمالی می‎خواهد امتیاز بگیرد اما هیچ امتیازی ندهد و رهبر کره شمالی هم فرد سرسختی است و در برابر زیاده‎خواهی‎های آمریکا کوتاه نمی‎آید، تأکید کرد: امروز دوران افول قدرت آمریکا آغاز شده و امید است مردم دنیا از سلطه و اذیت آمریکایی‎ها و غربی‎ها راحت شوند.

 

ما مدیون خون شهیدان هستیم

حجت الاسلام رضا کشیری در خطبه های این هفته نماز جمعه کلاله با اشاره به ۲۲ اسفند سالروز تأسیس بنیاد شهید گفت: ما مدیون خون شهیدان هستیم.

وی افزود: هر کس کمترین خیانتی به این شهدا کند؛ در همین دنیا زمینگیر می شود.

امام جمعه کلاله خواستار رفع مشکلات خانواده شهدا و مردم شد و تاکید کرد: در قبال مقاومت مردم در مقابل مشکلاتی که حاصل توطئه های دشمنان است؛ مسئولین نیز برای کمک به مردم و مرتفع کردن مشکلات آنها، برنامه ریزی لازم را داشته باشند.

وی به حکم رئیس جدید قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: قوه قضائیه در مقابل بی بند و باری ها، فساد مالی و غیره با قاطعیت برخورد کند.

امام جمعه کلاله گفت: آقای رئیسی مواردی که مقام معظم رهبری در حکم ایشان ابلاغ کرده اند؛ از جمله استفاده از نیروهای جوان و انقلابی و متدین را مورد توجه قرار دهد.

وی تاکید کرد: رئیس جدید قوه قضاییه با توجه به موارد ذکر شده در حکمش، با استفاده از ظرفیت نیروهای متدین و جوان، مبارزه با فساد و مفسرین را در دستور کار خود قرار دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع پنج + پنج ؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*