تاریخ انتشار: 13-12-1397, 11:58 کد خبر: 2611 نسخه چاپی: چاپ
معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور:

164 قاری و حافظ در ششمین دوره از مسابقات سراسری قرآن کریم به رقابت پرداخته اند / رونمایی از فایل صوتی و فشرده "نباء" در اختتامیه این مراسم

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور از رقابت 164 قاری و حافظ اهل سنت کشور در مسابقات سراسری قرآن کریم در استان گلستان خبر داد.

به گزارش طوبی گلستان، حجة الاسلام والمسلمین نور علی دیلم در گفتگو با این پایگاه خبری تحلیلی اظهار کرد: ششمین دوره قرائت، حفظ و مفاهیم قرآن کریم در استان گلستان از روز یکشنبه 12 اسفند آغاز و تا روز چهارشنبه 15 اسفند ادامه خواهد داشت.

وی افزود: مجموعاً 164 نفر از هشت استان در این دوره از رقابت ها حضور خواهند داشت که در رشته های حفظ 5 جزء، 10 جزء ، 20 جزء و حفظ کل قرآن کریم  و همچنین در بحث قرائت تحقیق و ترتیل به رقابت می پردازند.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور تاکید کرد: یکی دیگر از رشته هایی که مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده بحث مفاهیم است که در کنار تلاوت قرآن به مفاهیم آن هم اهیمت قائل شویم و در این دوره توانستیم بخشی به عنوان مسابقات مفاهیم هم اضافه کنیم.

دیلم افزود: ما در این دوره یک آزمون عمومی قرآن کریم داریم برای همه شرکت کننده ها و یک سری آزمون های تحصصی داریم برای افرادی در رشته مفاهیم شرکت کرده اند. شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات از استانهای گلستان، خراسانات، کرمانشاه، کردستان، فارس، آذربایجان غربی، بوشهر و هرمزگان هستند که ششمین دوره از این مسابقات در استان گلستان در حال برگزاری است.

وی با بیان اهداف این دوره از مسابقات خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری این دوره از مسابقات اولاً با تمسک به قرآن که محور وحدت است باید چنگ بزنینم و شیعه و سنی در کنار هم دست در دست هم در مقابل دشمنانی که فضای غبار آلودی در کشور ما قصد ایجادش را دارد ایستادگی کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور آشنایی با سبک زندگی اسلامی یکی دیگر از اهداف برگزاری این دوره دانست و تاکید کرد: انشاء الله بتوانیم با مفاهیم و معانی قرآن و تدبر در آن زندگی اسلامی به وجود بیاوریم.

دیلم با بیان اینکه در روز اختتامیه تجلیل از برگزیده گان این دوره از مسابقات خواهیم داشت بیان کرد: یکی از مهمترین بخش اختتامیه رونمایی از فایل صوتی و فشرده "نباء" است . نباء ترتیل کل قرآن کریمی است که توسط روحانیون اهل سنت کشور تهیه شده که دو نفر از روحانیون از علمای اهل سنت استان گلستان بوده اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + سه؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*