تاریخ انتشار: 13-12-1397, 11:24 کد خبر: 2610 نسخه چاپی: چاپ
امام جمعه اهل سنت قازانقایه:

تنها راه نجات بشر قرآن کریم است

امام جمعه اهل سنت قازانقایه گفت: قرآن کتابی است که تمام انسانها باید آن را فرا بگیرند این کتاب لازمه هر انسانی است و تنها راه نجات بشر قرآن کریم است.

به گزارش طوبی گلستان، ناصر آخوند قزل در آیین افتتاحیه ششمین دوره مسابقات سراسری حفظ، قرائت و مفاهیم قرآن کریم ویژه طلاب اهل سنت کشور در گرگان اظهار کرد: ما دو تمدن بزرگ را در کنار هم وقتی مقایسه می کنیم و زمانی که جهان را جهالت را در بر گرفته بود و به اسم غیرت، فرزندان خودشان می کشتند به این نتیجه می رسیم که یک تحول بزرگ در میان مردم اتفاق افتاده است.

امام جمعه اهل سنت قازانقایه ادامه داد: همچنان که باران وقتی قطره قطره زمین مرده را زنده می کرد قرآن به مرور که بر پیامبر(ص) نازل می شد بر قلبها بارید و قلبها را روشن کرده بود. این روشنگری قرآن روز به روز فرا گیر تر میشد و تا زمانی که دلهای کل مسلمانان جهان را منوّر میکردند.

وی با بیان این مطلب که نزول قرآن به حدی رسیده بود که کلیساها تمام قد در مقابل اسلام ایستاده بودند تصریح کرد: وجود کلیسا های مختلف با عقاید های گوناگون در حال فریب مردم  بودند و با فعالیتشان عقاید مردم را هدف قرار داده بودند. ترجمه این کتب به غرب رسید غرب به وسیله همین انسانهای مسلمان تغییر پیدا کرده اند. خیلی از انسانهای بزرگ و عالم کشورهای غربی به وسیله قرآن مسلمان شده بودند.

قزل در ادامه با اشاره به بیانات دانشمندان غربی تاکید کرد: دانشمندی مثل "گوته" گفت در مرتبه اول هیچ اعتقادی به خدای متعال نداشتیم ولی هر چه آیات خداوند مطالعه می کنیم نا خودآگاه به سمت خدا جذب می شویم.

امام جمعه اهل سنت قازانقایه خاطر نشان کرد: "بولتر" کسی که در ادبیات حرف اول جهان را می زد هم در خصوص عظمت قرآن گفت هیچ حرف کودکانه و بی ربطی در قرآن پیدا نکرده ام. "الکساندر" هم بعد از ترجمه قرآن کریم گفت من احساس کردم قرآن کتابی است که تمام انسانها باید آن را فرا بگیرند این کتاب لازمه هر انسانی است و تنها راه نجات بشر قرآن کریم است.

این روحانی اهل سنت گفت: ما مسلمانان اگر بتوانیم از قرآن به خوبی استنباط کنیم و راه حقیقی را در قرآن پیدا کنیم قطعاً راه درست و رو به سعادتی را به ما نشان خواهد داد و از مشکلات ما را دور خواهد کرد.

قزل با بیان اینکه صوت قرآن بسیار حائز اهمیت است بیان کرد: عبدالباسط وقتی قرآن قرائت میکرد چندین نفر مسلمان می شدند صوت قرآن بر دلهای آماده بسیار تاثیر گذار است.

 وی در پایان افزود: قرآن هنوز مجهولات فراوانی دارد که باید با کنکاش و تدبر در قرآن بتوانیم به آن مجهولات دست پیدا کنیم و راه حقیقی را از قرآن به دست بیاوریم.

 انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + یک؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*