تاریخ انتشار: 4-12-1397, 10:10 کد خبر: 2606 نسخه چاپی: چاپ
ائمه جمعه استان گلستان:

بیانیه رهبر معظم انقلاب یک دستورالعمل لازم الاجراست/ دشمنان به فکر تخریب مادر و بنیان خانواده هستند

بیانیه مقام معظم رهبری را توصیه ندانید و یک داستان نپندارید. این بیانیه نقشه راه و یک دستورالعمل لازم الاجرا است.

به گزارش طوبی گلستان به نقل از گلستان ما، حجت الاسلام محمدرضا ابراهیمی در خطبه های نماز جمعه امروز 3 اسفندماه در گنبدکاووس با عنوان این مطلب تصریح کرد: این بیانیه را باید جلوی چشم گذاشت و مطالعه کرد و زوایای کار را دید و شما انقلابیون نگذارید این دستورالعمل در کشوی میز برخی از مسئولین بایکوت شود .

وی با اشاره به اینکه نباید تلقی و برداشت ما از بیانیه به عنوان یک شعار و توصیه باشد ادامه داد: 30 سال رهبری با عزت این بیان کننده عظمت و بزرگی رهبر معظم انقلاب و صادر کننده این بیانیه است.

حجت الاسلام ابراهیمی با تاکید بر اهمیت و جامع بودن این بیانیه افزود: ویژگی هایی چون سیاسیت، کیاست، بصیرت ،شجاعت و فقاهت که هرکدام را به طور جداگانه قابل پرداختن و تفسیر است و دوست و دشمن بر این ویژگی ها اذعان دارند از ویژگی های برجسته صادرکننده این بیانیه یعنی رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

نگذارید تبلیغات دشمن کارآمدی نظام را زیر سوال ببرد

ابراهیمی با عنوان اینکه 20 درصد از محتوای بیانیه به دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره دارد گفت: این مسئله حاوی این پیام است که نگذارید بمباران تبلغاتی غرب و نشخوار تبلیغاتی داخلی کارآمدی نظام و انقلاب را زیر سوال ببرد.

وی معطوف کردن مردم به توجه بیشتر در انتخاب های خود را یکی دیگر از پیام هایی دانست که از این بیانیه استخراج می شود و اضافه کرد: اشاره به موانع پیشرفت که بر سر این انقلاب بوده است و اشاره به دولت هایی که به خاطر نداشتن روحیه انقلابی موجب کند شدن مسیر پیشرفت انقلاب شدند حاوی این نکته است که این دست من و شماست و باید در مقام انتخاب دقت کنیم.

خطیب جمعه گنبدکاووس گفت: خوش بینی مبتنی بر واقعیات نکته دیگری است که در این بیانیه به آن تاکید شده است. نامیدی و خوش بینی واهی هر دو مخل پیشرفت است و تنها خوش بینی مبتنی بر واقعیات است که به درد ما می خورد.

امام جمعه موقت گنبدکاووس همچنین خاطر نشان کرد: در این بیانیه تاکید آخر تکیه برجوانان است. جوانان انقلابی نگذارند این امید حضرت آقا خدای نکرده به یاس مبدل شود که نمی شود.

وی در ادامه گفت: ایران اسلامی جوانان انقلابی ،متدین و پا به کار دارد که جانشان را در راه ولایت تقدیم خواهند کرد و نخواهند گذاشت این پیام حضرت آقا بر زمین بماند.

رکودو رسوب طولانی برخی مدیران در مناصب، عامل نابسامانی و فساد است

حجت الاسلام محمدرضا ابراهیمی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: امید داشتیم که پس از راهپیمایی با شکوه 22 بهمن و نقش بی بدلیلی که مردم با حضور خود ایفا کردند و مهر تائیدی بر نظام و انقلاب زدند مسئولین همت خود را مضاعف کنند و با اتخاذ تدبیر امید را در جامعه تزریق کننداما همچنان شاهد نابسامانی های اقتصادی هستیم!

وی افزود: این نابسامانی ها می تواند بخشی ملی و سراسری باشد و بخش مرتبط به استان و شهر خودمون باشد.رسوب و رکود برخی از مدیران در مناصب خودشان به طور سالیان متمادی یکی از دلایل ایجاد فساد و نابسامانی است.

امام جمعه موقت گنبدکاووس تصریح کرد: وقتی مدیری سالیان سال در یک منصب باقی بماند قطعا پویایی او کم می شودالبته اگر نگوئیم زمینه فساد ایجاد می شود.لذا هم از خود این مدیران تقاضا داریم و هم مسئولین ذیربط عرض می کنیم این مدیران که سالها در این منصب هستند اگر کارایی داشتند به منصه ظهور می گذاشتند مگر ما کم نیروی انسانی کارآمد موفق داریم؟

وظیفه مسئولین راضی نگه داشتن مردم است/ نباید مردم برای یک کیلو گوشت صف بایستند!

وی با طرح این سوال از مسئولین که چرا به چند مهره بسنده می کنیم و اینها را در منصب نگه می داریم، گفت:در رابطه با سیاست هایی که در سطح ملی ایجاد اشکال کرده و این وضعیت را برای مردم ایجاد کرده است مردمی که ایستادن های خود ایستاده اند و قرار نیست برای یک کیلو گوشت یا یک مرغ ساعت ها بایستند! وظیفه مسئولین است که مردم را راضی کنند و رفاه مردم را در حد متعادل نگه دارند.

شأنیت بخشی به قیمت های حاشیه بازار بدعت بدی است

حجت الاسلام محمدرضا ابراهیمی اذعان کرد: بد بدعتی است که برای قیمت حاشیه بازار شأنیت قائل می شوند و تخفیف ها را درصدی کمتر از قیمت حاشیه بازار می عنوان می کنند! اصلا حاشیه بازار نباید ملاک باشد مگر غیر از این است که این قسمت حاشیه بازار در دست خود تولید کننده و برخی انسان های سودجو است؟

وی ادامه داد: اگر این سنت پایه گذاری شود و ملاک قرار گیرد از فردا شاهد خواهیم بود که در زمینه های مختلف تعادل عرضه و تقاضارا به هم می زنند و بهانه ای برای افزایش قیمت می شود.

امام جمعه موقت گنبدکاووس با انتقاد از اینکه می گویند مابه التفاوت قیمت واقعی و اخذ شده را به خزانه دولت واریز می کنیم! گفت: مگر شما موظفید پول مردم را بگیرید و خزانه دولت واریز کنید؟ با همان فرمول خاصی که قیمت گذاری دارد ، قیمت را تعیین کنید!

وی اضافه کرد: در این نابسامانی اقتصادی ستاد تنظیم بازار کجاست؟شورای قیمت گذاری کجاست؟ شورای حمایت از مصرف کنندگان چرا ساکت است؟ اگر فعالیت دارید و کار جلو نمی رود استعفا دهید! امید داریم دولت محترم با یک تدبیر متفاوت این وضعیت را سامان دهد این مردم شایسته بهترین ها هستند.

ما موظف به برطرف کردن نگرانی مردم خود هستیم نه اروپا

امام جمعه موقت گنبدکاووس با اشاره به دو شرط اروپایی ها برای ادامه برجام در مورد تصویب fatf و توقف فعالیت موشکی ایران به دلیل نگرانی هایی که دارند ، اذعان کرد: از طرف مردم می گویم اگر نگرانید؛ نگران باشید و اینقدر این نگرانی در وجود شما بماند و شما را آزار دهد تا از نگرانی بمیرید.ما موظف به برطرف کردن نگرانی مردم خود هستیم نه نگرانی های شما!

مشکل برخی مسئولین نوع نگاهشان به ولایت فقیه است

وی با تشکر از موضع اخیر وزیر امور خارجه نیز اذعان کرد: باید رعایت انصاف را داشت اما متاسفانه مشکل ما با این عزیزان این است که نگاه اینها به ولایت فقیه نگاه درستی نیست. زمانی شخصی می تواند ادعای ولایتمداری داشته باشد که اگر نظرش با ولایت فقیه متفاوت باشد نظر ولی فقیه را بپذیرد و ترجیح دهد و ای کاش در هنگام مذاکرات این موضع گیری های مقتدرانه را شاهد بودیم.

تقویت حوزه های علمیه در کاهش مشکلات فرهنگی موثر است

حجت الاسلام محمدرضا ابراهیمی همچنین گفت: مشکلاتی که در جامعه احساس می شود علل و اسباب مختلفی وجود دارد ولی قطعا یکی از مسائلی که می تواند این مشکلات فرهنگی را کاهش دهد تقویت حوزه های علمیه است که بخشی بر عهده متولیان و مسئولین حوزه هاو بخشی توسط مردم انجام می شود.

وی تامین نیروی انسانی کارآمد و تامین نیازهای مالی حوزه ها را دو بخش عمده برای تقویت حوزه های علمیه عنوان کرد و گفت: حوزه علمیه اگر نیروهای کارآمد در آنها حضور پیدا نکند آن رسالت ذاتی خودش که تبلیغ اسلام ، ترویج معنویت و سامان دادن فرهنگ جامعه است را نمی تواند به نحو احسن انجام دهد.

خطیب جمعه گنبدکاووس خاطرنشان کرد: حوزه های علمیه از دیرباز با کمک های مردمی و وجوهات شرعیه اداره می شده اند و مردم نیز به این افتخار می کردند که نیاز است این نگاه در میان مردم همچنان باشد چرا که وظیفه حوزه که هدایت کسانی که استعداد و توانایی در حوزه علوم دینی دارند و تقویت حوزه از جهت نیروی انسانی تقویت دین، فرهنگ و معنویت است.

سالروز عملیات خیبر روز تجلیل از اسرا و مفقودین ، رحلت عالم بزرگ آیت الله مومن و همچنین سالگرد شهادت سرداران شهید حمیدباکری و حسین خرازی از دیگر مسائلی بود که خطیب جمعه این هفته گنبدکاووس به آن اشاره کرد.

رسیدن به اهداف بلند انقلاب اسلامی با عمل به بیانیه گام دوم انقلاب

حجت‌الاسلام سید محمد دلبری ضمن توصیه خود و نمازگزاران جمعه گالیکش به رعایت تقوا الهی و ترک گناهان و محرمات با اشاره به اینکه از گناه باید خودداری کرد گفت: اهل ایمان، مؤمنین و مؤمنات باید خیلی بترسند و مراقب خودشان باشند تا کارهای خیری که از ما سر میزند ماها را به درجات عالیه و مقام قرب و جوار پیامبر (ص) و اهل‌بیت علیهم‌السلام برساند.

وی افزود: مبادا شیطان ما را فریب بدهد گناهی از ما سر بزند و اعمالمان را باطل کنیم و خودمان را بدبخت کنیم؛ بزرگ‌ترین خسران و زیانکاری این است که انسان به دست خودش تمام سرمایه‌اش را از دست بدهد؛ با انجام گناهآن‌همه سرمایه خودمان را از بین خواهیم برد.

خطیب جمعه گالیکش با اشاره به اینکه حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها ایفای نقش مادری و تربیت کامل‌ترین انسان‌ها در خانواده را داشتند اظهار داشت: 7 اسفندماه و 20 جمادی‌الثانی مصادف است با ولادت با سر سعادت حضرت فاطمه که در سال پنجم بعثت متولد شدند که به نام روز زن و هفته بزرگداشت مقام مادر نام‌گذاری شده است. همچنین میلاد بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) نیز در این روز است.

امام‌جمعه گالیکش با اشاره به روایتی نبوی گفت: هرگاه زنی نمازهای پنج‌گانه را به‌جای آورد، ماه رمضان را روزه بگیرد و علاوه بر این‌ها دامنش را پاک نگه دارد و مطیع شوهرش باشد این خانم از هر دری که بخواهد وارد بهشت می‌شود.

وی افزود: در بیستم جمادی‌الثانی سال پنجم بعثت از ازدواج آسمانی پیامبر گرامی اسلام و حضرت خدیجه کبری سلام‌الله علیها بابرکت‌ترین مولود تاریخ بشریت پا به عرصه وجود گذاشت؛ حضرت زهرا مرضیه سلام‌الله علیها که از دامان ایشان شجره طیبه و پاک امامت و ولایت شکل گرفت و همه فضائل را در خودش به وجود آورد که برای الگویی برای همه انسان‌ها به‌خصوص زنان عالم انتخاب شد.

حجت‌الاسلام دلبری اضافه کرد: حضرت فاطمه سلام‌الله علیها فرزندی مهربان برای پدر، همسری دلسوز و فداکار برای شوهر و مادری کامل برای فرزندان خود بود؛ به خاطر همین است که با توصیه و ابتکار خوب حضرت امام (ره) روز تولد با سر سعادت آن حضرت را به نام روز زن و تجلیل از مادر نام‌گذاری کرده‌اند.

امام‌جمعه گالیکش تصریح کرد: مقام مادر آن‌قدر محترم و مقدس است که دشمنان به فکر تخریب آن و بنیان خانواده در جامعه ما افتاده‌اند؛ کارهایی انجام می‌دهند که در کشوری چیزی به نام مادر و خانواده دینی و اسلامی نباشد.

خطیب جمعه گالیکش اظهار داشت: مادران و همسران شهدا هم با الگو قرار دادن حضرت فاطمه سلام‌الله علیها آمدند با بصیرت؛ عطر ایمان، نگاه ولایت مدار، تفکر حسینی و شجاعت ایثارگری را قطره‌قطره در دهان فرزندانشان قراردادند و آن‌ها را برای دفاع از ناموس، قرآن، عطرت، اهل‌بیت علیهم‌السلام و ... به جبهه‌های حق علیه باطل فرستادند و این عزت و عظمت را برای ما خلق کردند.

وی با اشاره به اینکه تعلیم و تربیت اسلامی و انقلابی نسل جوان راهبردی برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان است گفت: هشتم اسفندماه سالروز تأسیس امور تربیتی و تربیت اسلامی است؛ نظامی که تازه در اول انقلاب به پیروزی رسیده است و نظام آموزشی آن‌هم رنگ و بوی طاغوت را داشته و دارد و باید یک نظام دینی و اسلامی جایگزین آن بشود که در مقابل فرهنگ منهد غرب ایستادگی کند؛ شهیدان بزرگی مانند رجایی و باهنر آمدند و امور تربیتی را با اهداف حرکت در مسیر انقلاب، ورود ارزش‌های دینی الهی و معنوی به آموزشگاه‌ها، مقابله بافرهنگ بیگانه، اجانب و غربی و شناخت و پرورش استعدادهای دانش آموزان در رشد دینی، اجتماعی، عاطفی، علمی، عقلی و... را تأسیس کردند.

به گفته وی این ارزش‌ها باید در آموزش‌وپرورش ادامه‌دار باشد که یک نوع زندگی بخشیدن و ولادت بخشیدن به انسان و مخاطب است.

حجت‌الاسلام دلبری تصریح کرد: تربیت فرزندان ما باید تربیت اسلامی و دینی باشد همکاری حوزه‌های علمیه با آموزش‌وپرورش کاری بسیار خوب و مثمر ثمر است و از آن‌ها تقدیر و تشکر می‌کنیم؛ ما باید فرزندانمان را دینی تربیت کنیم و از تربیت آن‌ها با نسخه‌های غربی همچون سند 2030 بپرهیزیم تا بتوانیم همه ما به سعادت دنیوی و اخروی نائل شویم.

وی با اشاره توصیه‌های هفت‌گانه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب گفت: این پیام ترسیم‌کننده نقشه راه آینده انقلاب است و در سرتاسر آن امیدبخشی و اعتمادآفرینی موج میزند، برای همه بخش‌های انقلاب دستور کار دارد، روان و قبل فهم برای همگان است، الهام‌بخش برای جهان اسلام و مستضعفان است، علاوه بر این‌ها به چالش‌های پیش رو هم اشاره دارد و از زحمات نسل‌های اولیه تشکر شده است و توصیه‌شده است امور را به جوانان بسپارید این بیانه بر حقانیت راه و درست حرکت کردن ما و در این چهل سال گویا است.

امام‌جمعه گالیکش به الزامات عزت ملی؛ روابط خارجی و مرزبندی با دشمن در بیانیه رهبری اشاره کرد و گفت: اطلاع از خدعه گری و غیرقابل‌اعتماد بودن تعداد زیادی از دولت‌های اروپایی، مرزبندی با دولت‌هایی که مکار و حیله‌گر نهراسیدن از تهدیدهای پوچ و عدم مذاکره با آمریکا ازجمله این موارد است.

خطیب جمعه گالیکش تصریح کرد: اگر تمامی ما به مفاد بیانیه اهتمام بورزیم همه می‌توانیم به اهداف بلند انقلاب نائل بشویم و هم می‌توانیم تمامی شیطنت‌های آمریکا و اسراییل جنایتکار و اذناب پلیدشان را خنثی کنیم و مشد محکم دیگر در جنگ اقتصادی بر دهانشان بکوبیم.

بی‌ایمانی منشاء انحراف‌ها و ظلم‌ها در جهان است

حجت الاسلام قربانعلی برقرار ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهر گرگان اظهار داشت: همه ظلم‌ها در جهان ریشه در بی‌ایمانی دارد و با عمل به قرآن و دستورات آن می‌توانیم از ظلم رهایی پیدا کنیم.

امام جمعه موقت گرگان: بی‌ایمانی منشاء انحراف‌ها و ظلم‌ها در جهان است

وی با اشاره به سالروز ولادت حضرت زهرا (س) در روز سه‌شنبه تاکید کرد: به همین مناسبت، این روز گرامیداشت روز مادر نامیده شده و روز بزرگی است و این بانوی بزرگوار الگویی برای بانوان جهان است.

امام جمعه موقت گرگان با بیان سخنان این بانوی بزرگوار گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) می‌فرماید در دنیای 3 چیز را دوست دارم، قرآن است که اعمال‌تان را با قرآن مقایسه کنید و اگر بر مبنای آن باشد کارهای‌تان درست است و نگاه کردن به چهره پیامبر(ص) و انفاق کردن در راه خدا که پاداش زیادی در قرآن برای آن در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه تنها گفتن این حرف که الگوی ما حضرت زهرا(س) است درست نیست، افزود: باید محاسبه کنیم که اگر به دستورات آن حضرت عمل می‌کنیم پیرو حضرت فاطمه(س) هستیم و اگر به دستورات آن عمل نکنیم این ادعایی بیش نیست.

حجت‌الاسلام برقرار تصریح کرد: باید به وظایف خود آشنا باشیم و به آن عمل کنیم چرا که بیشترین ظلم از بی‌ایمانی است و با ایمان ظلم و ستم از بین می‌رود.

وی با اشاره به شهادت تعدادی از محافظان مرزهای وطن در سیستان وبلوچستان گفت :این ظلم به علت بی‌ایمانی اتفاق افتاد و اگر آنها ذره‌ای ایمان داشتند این کار را انجام نمی‌دادند، پس باید اخلاق‌مان نیکو باشد زیرا خداوند با افرادی است که اهل نیکوکاری باشد.

امام جمعه موقت گرگان تاکید کرد: اگر می‌خواهیم جز حزب‌اللهی‌ها باشیم که همیشه پیروز باشیم، راه رسیدن به آن تقوای الهی است و برای رسیدن به آن باید همه کارها را به نحو احسن انجام دهید و خیانت نکنید، کارهای خلاف انجام ندهید و در کردار و اخلاق نیکو باشید تا جزو این گروه باشید که محبوب الهی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع پنج + پنج ؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*