تاریخ انتشار: 3-11-1397, 11:50 کد خبر: 2590 نسخه چاپی: چاپ
توصیه آیت‌الله علوی گرگانی به اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس:

رضایت مقام معظم رهبری، مراجع تقلید و مردم را اصل قرار دهید / کاری کنید مردم احساس کنند نان‌ سر سفره‌شان است

حضرت آیت‌الله علوی گرگانی گفتند: در مجلس شورای اسلامی طوری فعالیت کنید که با بکارگیری نیرو و تخصص خود، رضایت مقام معظم رهبری، مراجع عظام و مردم را جلب کنید.

به گزارش طوبی گلستان، حضرت آیت‌الله علوی گرگانی عصر روز گذشته در دیدار رئیس و اعضای هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی که در دفتر این استاد حوزه علمیه برگزار شد، عنوان کردند: یکی از مشکلاتی که از قدیم الایام و از زمان انبیاء الهی وجود داشته این بوده که حرف بیشتر و پررنگ تر از عمل بود.

ایشان افزودند: مسئولان در سخنان خود از پیشرفت ها سخن می‌گویند اما در عمل اتفاق دیگری در حال رخ دادن است.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم گفتند: ما در دیدارهایی که با مسئولان داریم مدام به ما وعده حل مشکلات داده می‌شود اما خبری از این اتفاق نیست و مردم به دلیل همین عدم اهتمام مسئولان ناراضی تر می‌شوند.

حضرت آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به فعالیت های غیرشرعی بانک‌ها بیان کردند: انتظار ما از مجلس شورای اسلامی این بوده که بر مشکلات مردم بیشتر توجه کنند تا انتظارات رهبر انقلاب نیز برآورده شود.

ایشان تاکید کردند: ما اگر در شرایط تحریم ها در کنار هم و به طور فعال کار انجام دهیم بار بزرگی از مشکلات اقتصادی مردم برداشته می‌شود، مردم زمانی که برای بیان مشکلات خود به ما مراجعه می‌کنند، ما با شنیدن مشکلات آن‌ها خجالت زده می‌شویم.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم با انتقاد از رسیدن کالاها به دست مردم در گران ترین حد خود خاطرنشان کردند: مغازه ها و فروشگاه های شهر یک کالای مشترک را با قیمت های متفاوت به مردم عرضه می‌کنند و نتیج آن نارضایتی مردم بوده که متوجه ناحیه مرکزی و رهبر معظم انقلاب می‌شود.

حضرت آیت‌الله علوی گرگانی مطرح کردند: در مجلس شورای اسلامی طوری فعالیت کنید که با بکارگیری نیرو و تخصص خود، رضایت مقام معظم رهبری، مراجع عظام و مردم را جلب کنید.

آیت الله علوی گرگانی ضمن انتقاد شدید از زیادی حرف‌ و کمبود عمل در مدیران، عنوان کرد: عده‌ای به دیدار ما می‌آیند و بسیار خوش برخوردند و قول‌هایی می‌دهند اما دریغ از عمل.

وی افزود: نتیجه‌ حرف زدن و ‌عمل‌ نکردن این است که سر و صدای مردم بلند شده و کمتر بخش اقتصادی در کشور وجود دارد که مردم از آن رضایت داشته‌ باشند؛ کاری کنید مردم احساس کنند نان‌ سر سفره‌شان است.

این مرجع تقلید با بین اینکه وضعیت بانک‌ها نیز هنوز اصلاح نشده‌ است، اظهار کرد: تذکرات علما و مراجع را جدی بگیرید و عملی سازید؛ زیرا از روی آگاهی و دلسوزی است؛ ما از مجلسی‌ها انتظار همکاری و عمل بیشتر داریم.

وی تاکید کرد: اگرچه ما تحت فشار تحریم‌ها هستیم، اما در عین حال اگر خودمان کنار هم بنشینیم و به فکر چاره‌ای اساسی باشیم می‌توانیم مردم را راضی کنیم و شاهد پیش آمدن حالات خوبی در مملکت باشیم.

علوی گرگانی خاطرنشان کرد: مردم به ما مراجعه می‌کنند و می‌گویند سال‌هاست قسط می‌دهیم و زیر بار آن کمرمان شکسته‌ است و هنوز هم اقساط‌مان تمام نشده‌ است؛ برای بدهکارها و نیازمندان فکری کنید تا بتوانند نفسی بکشند، کاری کنید که مردم بگویند دولت به فکر مردم است.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:

خواهشاً مراجع عظام را در بازی های سیاسی خود قرار ندهید!

 

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع شش + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*