تاریخ انتشار: 16-09-1397, 21:40 کد خبر: 2580 نسخه چاپی: چاپ
امام جمعه بندرترکمن:

حادثه تروریستی چابهار مذبوحانه بود/ پس گرفتن امضای استیضاح توسط نمایندگان مجلس تأسف‎آور است

امام جمعه بندر ترکمن حادثه تروریستی چابهار را مذبوحانه خواند و گفت: این اقدام نشانه پیروزی ما و ضعف دشمنان است.

به گزارش طوبی گلستان؛ حجت‎الاسلام محمدصالح منصوری ظهر امروز در خطبه‎های سیاسی و عبادی نماز جمعه این هفته شهرستان بندرترکمن با گرامیداشت 16 آذر، روز دانشجو اظهار کرد: در این روز تعدادی از دانشجویان در سال 1332 در دانشگاه تهران به شهادت رسیدند.

وی تصریح کرد:در این واقعه بنا به گزارش یکی از روزنامه‎ها با عنوان سه قطر خون ریخته شد، در این مقاله عنوان شده بود رسم ما ایرانی‎ها است وقتی مهمانی وارد می‎شود برایش قربانی می‎کنیم و در آن زمان حکومت ایران در برابر نیکسون سه دانشجو  عزیز ما را به شهادت رساند و آن روز را روز دانشجو معرفی کردند که این روز درس‎ها و پیام‎های زیادی به همراه دارد.

امام جمعه بندرترکمن با اشاره به پیام‎های روز دانشجو بیان کرد: دانشجویان ما باید شجاع باشند و نباید در زمان اختناق سکوت کنند و باید حرف‎های خود را بزنند و از حق دفاع کنند.

منصوری افزود: دانشجویان ما امروز در عرصه‎های مختلف پیشرفت خوبی کرده و یکی از این پیشرفت‎ها در عرصه سیاسی است که دانشجوی ما با شجاعت حرفشان در برابر مسؤولان بیان می‎کنند و با دقت، عملکرد مسوولان را زیر نظر دارد که این اقدام دانشجویان ارزشمند است.

وی گفت: روز نخست ربیع‎الثانی سالگرد قیام  «سلیمان بن صرد خزاعی» است، این فرد به همراه 16 هزار نفر به خون‎خواهی امام حسین (ع) در سال 1365 برخاست و این قیام یک درس است و برخی از مباحث ترغیبی که مطرح می‎شود نه اینکه مردم با این ترغیب آشنا شوند بلکه وقتی خداوند برخی از این درس‎ها را در قرآن کریم بیان می‎کنند برای آن است که  از آن عبرت بگیریم و خداوند به آن تاکید دارد.

امام جمعه بندرترکمن تاکید کرد:در آن زمانی که امام حسین(ع)  قیام کردند سیلمان بن صرد خزاعی که فردی پیری بود و گفته می‎شد بالای 90 سال سن داشت از قیام امام حسین(ع) حمایت نکرد و اگر در آن امام حسین(ع) را همراهی می‎کرد قطعاً نتیجه قیام حضرت سیدالشهداء(ع) چیز دیگری بود ولی در آن زمان سکوت کرد.

منصوری اضافه کرد: مقام معظم رهبری نیز به سکوت خواص اشاره کردند، اگر خواص در جای خودش سکوت نکنند و مدافع حق بوده و موقعیت‎شناس باشند به طور قطع نتایج بهتری در جامعه حاصل می‎شود.

وی یادآور شد:در تاریخ می‎خوانیم صرد خزاعی  با 16 هزار نفر تحت عنوان توابین قیام کردند و اکثریت آنها کشته شدند اما آن اثری را که شهادت 72 شهید کربلا به ارمغان آورد این قیام به همراه نداشته  و تقریباً می‎توان گفت بی‎اثر بوده است.

امام جمعه بندرترکمن با اشاره به حرکت تروریستی چابهار و شهادت چند تن از هم‎وطنان و زخمی شدن بیش از 40 نفر تصریح کرد: متأسفانه در این حادثه زن، مرد، کودک، نظامی و غیرنظامی زخمی شدند.

منصوری حادثه تروریستی چابهار را حرکت مذبوحانه خواند و افزود: مذبوحانه به زمانی گفته می‎شود که حیوانی در حال ذبح شدن است و در لحظه آخر لگد می‎زند و دست و پایش را حرکت می‎دهد که این حادثه تروریستی نیز همین گونه است، وقتی در جامعه ما اتحاد وجود دارد و دشمنان در عرصه اقتصادی با شکست مواجه شدند تعدادی از هموطنان ما را به شهادت رساندند که نشانه پیروزی ما و ضعف دشمنان است.

وی یادآور شد:همانگونه که شهید بهشتی عنوان کردند شهادت تزریق خون است و هر وقت اجتماع ما ضعیف می‎شود و مسائل حاشیه‎ای ایجاد می‎شود، تعدادی از عزیزان ما شهید می‎شوند که این امر موجب تقویت پیکر انقلاب اسلامی می‎شود و آن را قوی‎تر می‎کند.

امام جمعه بندرترکمن به پس گرفتن امضای نمایندگان مجلس برای استیضاح رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر امور خارجه  اشاره کرد و گفت: برخی نمایندگان امضای خود را پس گرفتند تا تعداد امضاکنندگان برای استیضاح را از حد نصاب خارج کنند که این اقدام جای تاسف دارد.

منصوری ادامه داد: این اقدام به این معنا است نمایندگانی که که امضای خود را پس گرفتند با مطالعه و آگاهی این نامه را امضا را نکردند و به عنوان کسانی که نماینده مجلس هستند و باید به همه مسائل توجه کنند و اگر هم امضا درست بوده و نماینده امضای خود را پس گرفته یا به خاطر ترس و یا مطامع است و یا اینکه به خاطر وعده در بودجه و ... بوده است در هر حال این اقدام جای تأسف دارد.

امام جمعه بندرترکمن افزود: متأسفانه در حالی که در ایام شهادت شهید مدرس مجلس شورای اسلامی به جای آنکه اخلاص خاص داشته باشد چنین شرایطی را شاهد هستیم و امیدواریم نمایندگان مجلس به کسانی که به آنها رای دادند پایبند باشد.

وی با اشاره به درگیری‎های اخیر فرانسه گفت: در درگیری‎های اخیر فرانسه نزدیک به 400 نفر زخمی شدند و 160 نفر را دولت فرانسه بازداشت کرده و پلیس این کشور نیز 400 نفر را بازجویی کرد.

منصوری به برخورد نامناسب پلیس فرانسه با معترضان زن اشاره کرد و توضیح داد: در این درگیری‎ها پلیس فرانسه به زنان نیز حمله می‎کرد و اگر این قضایا در ایران رخ می‎داد و پلیس به بانوان حمله می‎کرد بی‎بی‎سی حقوق زنان را در ایران زیرسوال می‎برد، آمریکا تحریم جدید را از سازمان ملل درخواست می‎کرد و مسیح علی‎نژاد این موضوع را در سراسر دنیا در بوق و کرنا می‎کرد و آمدنیوز اسلام را خشونت‎طلب می‎خواند و تاریک‎فکران و برخی هنرمندان بی‎درد و لیبرال آه و ناله سر می‎دادند اما در اقدام پلیس فرانسه با زنان معترض هیچ واکنشی نداشتند.

امام جمعه بندرترکمن اضافه کرد: مدت‎ها است مردم برای افزایش قیمت سوخت در فرانسه ناامنی ایجاد کردند گرچه ما موافق این ناامنی‎ها نیستیم اما به این موضوعات نیز توجه نشد، این در حالی است که در جامعه ما پلیس با اقتدار و مهربانی با مردم برخورد می‎کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع چهار + چهار؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*