تاریخ انتشار: 21-08-1397, 14:23 کد خبر: 2575 نسخه چاپی: چاپ
رئیس اداره اوقاف و امورخیریه گرگان:

۴۲ امامزاده و بقعه در شهرستان گرگان وجود دارد/ بسیاری از موقوفات گرگان قابل سرمایه گذاری است

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه گرگان با بیان اینکه ۴۲ امامزاده و بقعه در شهرستان گرگان وجود دارد، گفت: ۵۴ هزار رقبه تصرفی و غیر متصرفی در شهرستان گرگان وجود دارد.

حجت‌الاسلام عباسعلی مهدوی راد صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان اظهار کرد: در حوزه فرهنگسازی اصحاب‌رسانه می‌توانند به فرهنگ غنی وقف به ما کمک کنند تا بتوانیم نیاز روز جامعه را برطرف کنیم.

وی تصریح کرد: ۹۵ درصد موقوفات ما برای تعزیه‌داری امام حسین (علیه‌السلام) است و بسیاری از موقوفات در گرگان وجود دارد و این نشان می‌دهد مردم ما مردم متدینی و عاشق اباعبدالله الحسین (علیه الاسلام) داریم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گرگان ادامه داد: امسال شهید ترحمی یک باب منزل مسکونی به ارزش ۲۰۰ میلیون تومان برای فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی وقف کرده است و خانمی ۳۵۰ میلیون تومان منزل و مغاز خود را برای تحصیل دانش‌آموزان بی‌بضاعت وقف کرده است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به وقف تاکید کردند، گفت: در روز گذشته پنج نفر از بازاریان گرگان در یکی از پاساژها به شکل مشارکتی ملک خود را وقف کردند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گرگان تاکید کرد: ما در حوزه وقف سلامت مشکل داریم و اصحاب رسانه می‌توانند در این حوزه کمک کنند.

حجت الاسلام مهدوی به برنامه‌های اوقاف اشاره کرد و افزود: در سه حوزه اداره اوقاف فعالیت می‌کند و نخستین حوزه فعالیت ما با توجه به فعالیت‌های دینی مباحث قرآنی است.

وی تاکید کرد:  یکی از فعالیت‌های ما در وقف مباحث قرآنی است و در این راستا آموزش ۲ هزار و ۲۰۰ حافظ قرآن را در دستور کار قرار دادیم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گرگان با بیان اینکه ۴۲ امامزاده و بقعه در شهرستان گرگان داریم، تاکید کرد: تکمیل فاز دوم زائرسرا را امسال در دستور کار قرار دادیم و در روستای ولیک‌آباد گرگان ساخت شبستان به نام حضرت زهرا (سلام الله علیها) را در دستور کار قرار دادیم که در دهه وقف به نتیجه می‌رسد.

حجت الاسلام مهدی گفت: برنامه‌های فرهنگی از دیگر اقدامات ما در اداره اوقاف و امور خیریه است و در این راستا در فصول مختلف برنامه‌های متنوعی را برگزار می‌کنیم.

وی افزود: اجرای امینانه موقوفات و رسیدگی به آنها و ساخت و ساز و مرمت موقوفات از دیگر ماموریت‌های اوقاف است و در این راستا بی‌وقفه در تلاش هستیم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گرگان ادامه داد: در دهه وقف در پنج مدارس شهرستان گرگان زنگ وقف نواخته شده و مبلغینی به این مدارس فرستادیم تا دانش‌آموزان را با فرهنگ وقف آشنا کنند.

حجت الاسلام مهدوی به برگزاری سه محفل قرآنی در دهه وقف خبر داد و افزود: در رو گذشته جمعی از دانش‌آموران غبار روبی گلزار شهدا و افتتاح نمایشگاه وقف را برگزار کردیم.

وی با بیان اینکه با پنج خانواده شهید واقف در گرگان به مناسبت دهه وقف دیدار خواهیم کرد، گفت: کلنگ‌زنی پروژه‌های موقوفات را در شهرستان گرگان در روز پایانی دهه وقف خواهیم داشت.

حجت الاسلام مهدوی با بیان اینکه بسیاری از موقوفات ما قابل سرمایه گذاری است افزود: ۵۴ هزار رقبه از تصرفی و غیر متصرفی در شهرستان گرگان وجود دارد و همچنین بیش از ۳ هزار موقوفه در این شهرستان وجود دارد. برخی از این موقوفه ها برای سرمایه گذاری فرصت مناسبی است تا شغل های پایدار و نیمه پایداری را در استان ایجاد کند.

وی گفت: بعد از ۲۵ سال سر درب امامزاده عبدالله (علیه‌السلام) بلاتکلیف باقی مانده است و امیدواریم تا شش ماه آینده این سردرب تکمیل شود.

پایان پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*