تاریخ انتشار: 29-03-1397, 11:16 کد خبر: 2459 نسخه چاپی: چاپ
رئیس هیئت کوهنوردی استان گلستان اعلام کرد:

تیرماه سالجاری قلل شاخص استان گلستان تابلوگذاری می شوند

رئیس هیئت کوهنوردی استان گلستان از تابلوگذاری قلل شاخص استان گلستان در تیرماه سالجاری خبر داد.

به گزارش طوبی گلستان؛ پس از اعلان یکسان سازی و نصب تابلو های قلل شاخص استان گلستان از سوی رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان گلستان و با آماده شدن و ساخت این تابلو ها اولین نشست تخصصی بمنظور درج دقیق مشخصات قلل با حضور رئیس هیئت کوهنوردی استان و کارگروه های هیمالیانوردی، حفاظت محیط کوهستان، راهنمایان کوهستان، ایمنی جستجو و نجات، باشگاهها و برخی نمایندگان باشگاهها در دفتر هیئت کوهنوردی استان گلستان برگزار شد .

محمد فلاحی اظهار کرد: برای گام نخست این طرح فاخر 11 قله از جمله لنده، تل انبار، چکل زبله، پیرگرد کوه، گاوکشان، کهکشان ، برفکی، خوش آمد، چلچلی، زرجو، چل پق  با درج مشخصه های نام قله ، ارتفاع ، طول و عرض جغرافیایی ، استان و شهرستان مربوطه بهمراه متن لاتین دارای تابلوی جدید خواهند شد که برای هر تابلو  از سوی هیئت کوهنوردی استان شناسنامه مستند صادر می شود . 

رئیس هئیت کوهنوردی استان خاطر نشان کرد: متن تابلو دیگر قلل و ارتفاعات استان با همکاری هیئت های کوهنوردی و باشگاههای شهرستانی باتوجه به مشخصه های یاد شده بررسی ، اصلاح و شناسنامه دار خواهند شد.

وی گفت: ضمنا برای خط الرأس گاوکشان در ورودی روستای شاهکوه و بر روی خط الرأس تابلوی جهت نمای قلل نصب خواهد شد و به دلیل قرار گرفتن این قله در بین 31 قله مرتقع کشور نصب تابلو بر روی گاوکشان در اولویت است .

رییس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان گلستان افزود: با توجه به گذشت زمان بسیار طولانی از مشخصات قلل در سالیان گذشته ، امروزه لازم است تا بررسی دقیق تری از مختصات ، ارتفاع و موقعیت قلل صورت گیرد و هیئت کوهنوردی استان بعنوان مرجع می بایست کارشناسی‌ لازم را توسط افراد با تجربه و ابزارهای با حساسیت بالا‌ را بصورت میدانی بر فراز قله انجام دهد که ان شالله در نیمه اول تیرماه تمامی قلل مذکور تابلو گذاری خواهند شد .

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + یک؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*