تاریخ انتشار: 25-02-1397, 15:03 کد خبر: 2376 نسخه چاپی: چاپ
نماینده ولی فقیه در استان گلستان:

شالی کاری و آتش زدن مزارع گلستان به هیچ عنوان زیبنده نیست

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: شالی کاری و آتش زدن مزارع در صنعت کشاورزی استان به هیچ عنوان مناسب نیست مبلّیغن ما باید این موارد را به مردم گوشزد کنند.

به گزارش طوبی گلستان؛ آیت الله سید کاظم نور مفیدی ظهر امروز در همایش نقش روحانیون در تبیین سبک زندگی اسلامی با حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: از مهمترین وظایف روحانیت تبدیل به یک جامعه دینی وظایف طلاب و روحانیت دینی است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان تصریح کرد: ما تبلیغ دین که همیشه داریم ولی ماه مبارک رمضان یک ماه ویژه ای است وقتی دلها را خود خدا آماده می کند برای دین داری. بنا بر این این موقعیتی که خدای متعال پیش آورده تا می توانیم از دین بگوییم و از سبک زندگی اسلامی برای مردم بگوییم کوتاهی نکنیم.

وی گفت: در ابتدای سوره مزمل خداوند به پیامبر(ص) دستور داده که شب بلند شو مقداری یا کمتر از مقداری، موقع سحر باید نماز بخوانی قرآن تلاوت کنی. علت اینکه خداوند چنین دستوری داده است این است که خدا قول ثغیلی را به پیامبر(ص) داده است.

آیت الله نور مفیدی با بیان اینکه راه خدا و معارف اسلامی دشمن زیاد دارد خاطر نشان کرد: تبلیغ فقط تعلیم نیست، تبلیغ یعنی اینکه من مبلّغ دنبال سخنان خودم باشم. این وظائف روحانیت بسیار سنگین است.

امام جمعه گرگان بیان کرد: شیطان همیشه در حال گستراندن دام برای ماست، در راه بندگی گام های استوار وگفتاری بسیار متین و خالص می خواهد، اگر می خواهیم راهمان پر اثر باشد باید سحر خیز باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با اشاره به اینکه حتما شبها آیات قرآن را تلاوت کنیم تا اینکه آماده بشیم که قول ثغیل را بتوانیم تاویل کنیم اذعان داشت: خداوند استدلال می کند به کسی که شب زنده داری می کند که گامهایتان استوار خواهد شد. ماه رمضان زمان بسیار خوبی است که باید از این زمان استفاده کنیم.

نور مفیدی با بیان اینکه وظیفه دینی کردن جامعه به عهده طلاب و روحانیت است متذکر شد: ما باید به دنیای مردم توجه کنیم مسائلی که زندگی مردم را می تواند متحول کند، علما و روحانیت باید در این مسائل با مردم سخن کنند .

وی خاطر نشان کرد: مصرف آب در استان و شالی کاری در استان مناسب نیست وآبهای زیر زمینی ما به شدت افت کرده است و از آن طرف آبهای شور به آبهای زیر زمینی ما سرایت کرده است.

امام جمعه گرگان افزود: آتش زدن مزارع کار درستی نیست، خاک موجود زنده ای است وقتی مزارع را آتش می زنیم خاک  را می میرانیم، این زیبنده اصول کشاورزی نیست.اگر ما به این مسائل توجه نکنیم در آینده دچار اختلال می شویم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان متذکر شد: ایجاد امید در جامعه هم وظایف شما مبلغین است. اشکال در جامعه وجود دارد ولی نباید به سمتی که دشمن در فضای مجازی ما را سوق می دهد برویم.

نور مفیدی با بیان اینکه انقلاب ما ریشه اش محکم و قوی دارد بیان کرد: بله ما مشکلات را می دانیم و خبر داریم، اگر هم می خواهیم نقد کنیم نقد محکم و با دلیل بیان کنیم. نقد باعث رشد جامعه می شود ولی بدگویی در شأن جامعه ما نیست.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع چهار + چهار؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*