تاریخ انتشار: 25-02-1397, 13:11 کد خبر: 2373 نسخه چاپی: چاپ
مدیر کل اداره تبلیغات اسلامی گلستان:

روحانیت متعلق به همه جامعه است / هر جایی که روحانیت حضور داشت ما به سمت خرافات نرفتیم

مدیر کل اداره تبلیغات اسلامی گلستان با بیان اینکه روحانیت مربوط به یک جناح خاصی نیست گفت: روحانیت متعلق به همه جامعه است.

به گزارش طوبی گلستان؛ حجة الاسلام والمسلمین نورالله ولی نژاد پیش از ظهر امروز در جمع مبلغین استان گلستان اظهار کرد: روحانیت صنفی و قشری نیست تا هر کسی که بخواهد از روحانیت برداشت خاصی کند.

مدیر کل اداره تبلیغات اسلامی گلستان با بیان اینکه روحانیت متعلق به همه جامعه است تصریح کرد: روحانیت برای همه اقشار و طبقات و نقش روشنگری مردم را بر عهده دارد.

وی با اشاره به اینکه اخلاق جامعه و تهذیب جامعه را علما در دست دارند خاطر نشان کرد: عمل به دین و مبارزه با ظلم و ستم چیزهایی است که از رفتار یک طلبه و روحانی برخواسته می شود.

وی گفت: اسلام ناب و اسلام دستکاری نشده را علما پرچمداری می کنند و نظام و اختلاف جامعه قبل از رسیدن به جایگاه قضایی روحانیت به عهده دارد و امروزه شاهد هستیم بسیاری از این نزاع ها را روحانیت حل و فصل می کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه امروز رشد فضائل جامعه را روحانیت رهبری می کند ادامه داد: ما مبنای مان در استان گلستان این است که هر هزار نفر یک سنگر دینی داشته باشیم.

ولی نژاد ابراز کرد: در سالهای پیش زیر ۳۰۰ نماز جماعت مغرب در مساجد برگزار می شد، امروزه این عدد به ۶۰۰ نماز جماعت مغرب رسیده است این یعنی رشد دو برابری نماز جماعت مغرب در استان.

مدیر کل اداره تبلیغات اسلامی گلستان در ادامه بیان کرد: ما در نماز جماعت ظهر حدود ۱۵۰ تا نماز جماعت برگزار می شد که امروزه این رقم را به  ۳۰۰ نماز جماعت رسانده ایم.

وی تصریح کرد: ما در استان بیش از دو هراز پایگاه و مراکز متمرکز فرهنگی داریم. در حال حاضر وضعیت استان به نحو مطلوبی است ولی ایده آل نیست با ایده آل فاصله داریم و در صدد جبران این کمبود ها هستیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه روحاینت باید در تمام مراسمات مساجد، هیئات و ... حضور داشته باشد متذکر شد: ما هر جایی که روحانیت حضور داشت به سمت خرافات نرفته ایم این را به کرات تجربه کردیم.

ولی نژاد با بیان اینکه یکی از پایگاه های دیدنی که هدایت مردم را به دوش می کشد این امامزادگان هستند تاکید کرد: پیش بینی ما این است که ۱۵۰۰ نقطه استان گلستان را تحت پوشش قرار بدهیم و به صورت کامل از نقاط را تجهیز کنیم .

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع نه + دو ؟ (به عدد)- برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*