تاریخ انتشار: 23-02-1397, 12:50 کد خبر: 2361 نسخه چاپی: چاپ
کارشناس مسائل خانواده:

آینده کودکان فردا در دستان امروز والدین / شبکه های اجتماعی رقیب جدی تربیت فرزندان

کارشناس مسائل خانواده گفت: آینده کودکانمان در دستان امروز والدین است هر چه در این راه کوتاهی کنیم دودش در آینده به چشم خودمان خواهد رفت.

به گزارش طوبی گلستان؛ حجة الاسلام والسملمین علیرضا ریاحی صبح امروز در جمع خانواده ها و والدین با اشاره به اهمیت تربیت فرزند اظهار کرد: والدین گاهی اوقات فقط دوست دارند فرزندشان فرزند مودبی باشد در حالی که هیچ آموزشی برای او در نظر نمی گیرند. صرف دوست داشتن فرزندان که این کار را بکند یا نکند نمی شود.

کارشناس مسائل خانواده تصریح کرد: باید در زندگی فرزندمان چه علاقه هایی وجود دارد نباید به زور سلیقه فرزندانمان را تغییر دهیم این تغییر سلیقه ها باعث از بین بردن استعدادهای کودکانمان می شود.

وی با اشاره به اینکه پدر و مادر نقش مهمی را در زندگی فرزندان دارند متذکر شد: اکثر اوقات آموزش هایی که برای فرزندان در نظر می گیریم مناسب کودکان نیست، برگذاری کلاس های متعدد زبان خارجه و امثال ورزش های یوگا ایروبیک و ... این رشته ها همانطوری که فکر می کنیم برای کودکان قبل از رفتن به مدرسه مفید است اما آسیب هایی را هم به همراه دارد.

ریاحی کودکان را ذاتاً مهربان دانست و خاطر نشان کرد: اینکه کودکان در آینده معتاد شوند یا اتفاقی برای او بیفتد مقصر خودمان هستیم که هیچ گاه نسبت به معرفی دوست خوب تلاش نکرده ایم. آینده کودکان ما هم اکنون در دستان ماست.

کارشناس مسائل خانواده تغذیه را یک امر مهم در تربیت فرزند یاد کرد و تاکید کرد: در تغذیه کودکان باید مراقبت بیشتری انجام دهیم، خوراندن چیپس و پفک، کودک را سرد مزاج می کند، محیط خانه باید مناسب تربیت کودک باشد. رفتار والدین با یکدیگر و رفتارشان با کودک نباید پرخاشگرانه باشد.

وی با ابراز تأسف از حضور بیش از حد والدین در شبکه های اجتماعی بیان کرد: والدین از بس در شبکه های اجتماعی حضور دارند وقت تربیت ندارند. ما در مجموعه مهد های کودک باید مهارت زندگی کردن را به کودکان آموزش دهیم.

ریاحی در پایان تاکید کرد: امروزه نحوه عدم ارتباط همسران یک معضل است. امروزه همسران نمی توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. نوع ارتباط در جامعه ها پرخاشگرانه شده است، کم دیدیم که در زندگی زناشویی امروزه از یکدیگر خواهش کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*