تاریخ انتشار: 22-02-1397, 14:37 کد خبر: 2358 نسخه چاپی: چاپ
کارشناس مسائل سیاسی:

خسارت برجام از امریکا به اروپا / شما با چه مجوز شرعی قائل به ادامه دادن برجام هستید؟!

کارشناس مسائل سیاسی گفت: شما با چه مجوز شرعی قائل به ادامه دادن برجام هستید؟ مگر رهبر ما اعلام نکرد که اگر برجام را پاره کنند ما آن را به آتش می کشیم، مگر شما نباید از دستورات مقام معظم رهبری پیروی کنید؟!

به گزارش طوبی گلستان؛ حجة الاسلام والمسلمین محمد علی فاروقی صبح امروز در جمع طلاب مدرسه علمیه سفیران هدایت گرگان اظهار کرد: ما اگر ابتداً بررسی داشته باشیم از برجام نافرجام ببینیم از موقعی که افرادی برای جمع کردن رأی اعلام کردند ما کاری می کنیم که هم چرخ های سانریفیوژ بچرخد هم چرخ اقتصاد ولی امروز شاهد این هستیم که نه چرخ اقتصاد می چرخد نه چرخ سانتریفیوژ.

مسئول مدرسه علمیه سفیران هدایت گرگان افزود: سر انجام، برجام برای ما خسارت محض بوده است. در طول مذاکرات دلسوزان همیشه می آمدند تذکر می دادند به مذاکره کنندگان و دولتمرمدان که مراقب باشید تا حقی از مردم کشور ما ضایع نشود.

وی تصریح کرد: در جواب این دلسوزان همین دولتمردان می آمدند می گفتند شما زبان صحبت کردن با دنیا را بلد نیستید، شما کم سواد هستید، شما حسود هستید و شما افراطی هستید. اینها الفاظی بود که دولتمران ما به منتقدین برجام می گفتند. همچنین اهانت هایی مانند بزدل، ترسو، عقب مانده، منتقدین فاسد و ... الفاظ زشت و زننده ای بود که جانب برخی از مسئولین صادر می شد.

فاروقی خاطر نشان کرد: آنهایی که می گفتند ما از این مذاکرات ترس داریم در آینده این مذاکرات کاشف به عمل آمده بود که تعدادی جاسوس وجود داشت، ترسشان از این بود که امریکا 160 کارشناس حقوقی داشت، ترسشان از این بود که فرمایشات مقام معظم رهبری نادیده گرفته شود.

مسئول مدرسه علمیه سفیران هدایت گرگان با بیان اینکه منتقدین برجام فقط دلشان به حال منافع نظام میسوخت ابراز کرد: ظرف 20 دقیقه هم برجام که توافق بسیار بزرگی در کشور بود در مجلس تصویب شد، این در صورتی است که برنامه هایی خیلی کوچکتر از این برجام در مجلس تصویبش چندین روز به طول می انجامید.

حجة الاسلام فاروقی با اشاره به دخالت رهبر انقلاب در برجام متذکر شد: وقتی رئیس جمهور کشور ما در خصوص برجام از مقام معظم رهبری طبق نامه ای کسب تکلیف می کند رهبر معظم انقلاب می فرماید در این قرار داد برجام موارد متعددی ایهام و ابهام وجود دارد و در ادامه 9 شرط را برای برقراری قرارداد اعلام می کند و فرموده است که باید برخی از خطوط قرمز را باید رعایت کنید.

وی با بیان اینکه برخی از مسئولین ما اقرار کرده اند که ما نتوانستیم این خط قرمز ها را رعایت کنیم افزود: رهبر انقلاب بارها در جمع های خصوصی و عمومی اعلام کرده است که من به این مذاکرات خوش بین نیستم و امریکا همیشه نشان داده است که بد عهد است.

مسئول مدرسه علمیه سفیران هدایت گرگان ادامه داد: شرط اول رهبری در خصوص برجام این بود که تحریما باید به طور کلی برداشته شوند، رئیس جمهور هم بعد از اجرای توافق اعلام کرد که تمام تحریم ها بالمرة رفع می شود. ما بعد از اجرای توافق شاهد بودیم که نه تنها هیچ تحریمی رفع نشد بلکه هیچ آثاری در زندگی مردم ایجاد نشده بود.

فاروقی در ادامه با اشاره به سرگذشت دانشمندان هسته ای کشور بیان کرد: امروزه تمام داشنمندان هسته ای کشور ما را تارندند برخی ها به خارج از کشور رفتند برخی ها در نهاد ها و اداره های مانند آب و فاضلاب و ... مشغول به فعالیت شده اند. تمام مراکز هسته ای ما یا به صورت تعلیق در آمده اند یا برخی ها را با بُتن پر کرده اند.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب بارها به این نکته تاکیدات فراوانی داشه اند و فرمودند دلتان را به این مذاکرات و برجام خوش نکنید و بروید به دنبال اقتصاد مقاومتی، کلید حل مشکلات کشور اقتصاد مقاومتی است نه برجام.

کارشناس مسائل مذهبی عنوان کرد: مسئولین در قبال توافق تقریباً هیچ برجام به جای عذر خواهی و معذرت، منکر گفته هایشان شده اند، فقط کافیست مردم ما نگاهی به گفته های مسئولین برجامی کنند تا ببیندد در آن موقع چه وعده هایی به مردم داده شد.

مسئول مدرسه علمیه سفیران هدایت گرگان با خطاب به رئیس جمهور اعلام کرد: آقای رئیس جمهور مگر شما نگفتید که با برجام سایه جنگ از سر کشور ما رفع شده است؟! سایه جنگ را شما رفع کرده اید یا شهدای مدافع حرم؟  اعلام کرده اند به وسیله برجام مشکل آب خوردن مردم حل شده است؟! پس امروز چرا زیر حرفتان می زنید؟

حجة الاسلام فاروقی تاکید کرد: بارها اعلام شده بود که جزئیات مذاکره در خصوص برجام با رهبری همانگ شده بود، در این خصوص هم رهبر معظم انقلاب بارها اعلام کرده که بنده در جزئیات برجام دخالت نکرده بودم و فقط در مورد مسائل کلان و خطوط قرمز را گوشزد کرده بودم.

وی افزود: در گذشته برخی از مسئولین کشور امریکا را یک کد خدا می دانسته اند امروزه با برکناری امریکا از برجام اعلام کرده اند که فقط یک مزاحم کنار کشید، چطور تا دیروز کد خدای شما امریکا بود امروز شد مزاحم؟!

این مقام مسئول ادامه داد: رئیس جمهور کشور ما می گوید از کشور های 5+1 فقط 1 کشور خارج شده است در صورتی که پنج کشور آن باقی مانده است، این در صورتی است که 5 + 1 یعنی کشوهایی که در سازمان ملل حق وتو را دارند که شامل کشورهای امریکا، انگلیس، روسیه، فرانسه و چین + آلمان. بنابراین 1 آن اصلا امریکا نبود آلمان بوده است. بعد برخی ها را بی سواد می خوانند.

وی با بیان اینکه با تمام وجود بعد از خروج آمریکا از برجام روحانی اعلام می کند ما هنوز به برجام پایبندیم خاطر نشان کرد: شما با چه مجوز شرعی قائل به ادامه دادن برجام هستید؟ مگر رهبر ما اعلام نکرد که اگر برجام را پاره کنند ما آن را به آتش می کشیم. مگر شما نباید از دستورات مقام معظم را پیروی کنید؟!

مسئول مدرسه علمیه سفیران هدایت گرگان اروپا را هم به مانند امریکا متعهد به قرار داد برجام ندانست و اذعان داشت: رهبر معظم انقلاب بارها هم به مسئولین گوشزد کرد که به اروپا هم نمی شود اعتماد کرد، ولی امروز شاهد هستیم باز هم یک سری از مسئولین پا را فراتر گذاشته هم همچنان بر این برجام نافرجام پایبند هستند. مخالفین نظام و انقلاب بارها اعلام کرده اند که هر چیزی که رهبر ایران پیش بینی می کند به واقعیت تبدیل می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + یک؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*