تاریخ انتشار: 8-10-1395, 17:39 کد خبر: 234 نسخه چاپی: چاپ
امام جمعه بندرترکمن:

9دی به واسطه حرکت عظیم و فوق العاده مردم ماندگار شد/رفع حصر ظلمی است به مردم،شهدا،نظام و انقلاب

امام جمعه بندرترکمن گفت: امروز رهبری نیز طبق مسیر پیامبران گذشته حرکت کرد و سران فتنه را در حصر قرار داد. لذا رفع حصر به ادعای برخی از افراد که در صدد برداشتن حصر هستند ظلمی است که به مردم ، شهدا ، نظام و انقلاب که باید به آن دقت کرد.

به گزارش طوبی گلستان به نقل از آوای ترکمن ، در آستانه سالروز پیوند میثاق امت با ولایت ، حجت الاسلام محمدصالح منصوری امام جمعه بندرترکمن با اشاره به نقش سرانه فتنه در آشوبهای سال 88 در مصاحبه با خبرنگار ما اظهار داشت:سران فتنه همانگونه که از نامشان پیداست محور فتنه بوده و گوش به حرف ولایت ندادند و جامعه را به مسیری بردند که خلاف اعتقادات ، انقلاب ، اسلام ، امام و شهدا بود.

وی افزود: متاسفانه ناامنی های انجام شده پس از انتخابات 88 و هزینه های داخلی و خارجی ، سیاسی و اقتصادی به واسطه لجاجت و هوای نفسانی سران فتنه بود که منجر به شکل گیری حوادث آن سالها شد.

حجت الاسلام منصوری با اشاره به فتنه گری سران فتنه و ادعای برخی مبنی بر رفع حصر آنان تصریح کرد: قطعا حصری که مقام معظم رهبری برای آنان در نظر گرفته طبق آیات و روایات قران کریم است ، همچنانکه در جنگ تبوک پیامبر گرامی اسلام افرادی که سرپیچی و تخلف کردند را محاکمه نکرد و حکمی برایشان جاری نساخت بلکه آنان را در حصر اجتماعی قرار داد به نحوی که هیچکس حتی خانواده آنان نیز با آنان صحبت نکردند.

امام جمعه بندرترکمن ادامه داد: در مورد قوم سامری نیز همین روایت صدق کرد چرا که وقتی سامری مردم را به گوساله پرستی دعوت کرد و در مقابل موسی و هارون قرار گرفت حضرت موسی نیز او را محاکمه نکرد بلکه او را در حصر قرار داد.همچنانکه در اوایل انقلاب نیز شریعتمداری در مقابل انقلاب ایستاد و امام خمینی نیز او را دادگاهی نکرد و در حصر قرار داد.

وی اذعان داشت: در خصوص منتظری نیز اینگونه بود تا جاییکه امام خمینی (ره) وقتی حمایت منتظری را از هاشمی دید به او اعلام کرد شما فرد احمق و ساده لوحی هستید لذا وارد سیاست نشوید. لذا امام نیز منتظری را دادگاهی نکرد بلکه او را در حصر قرار داد.

حجت الاسلام منصوری ابراز داشت: مانند همین قضایا امروز رهبری نیزطبق مسیر پیامبران گذشته حرکت کرد و سران فتنه را در حصر قرار داد. لذا رفع حصر به ادعای برخی از افراد که در صدد برداشتن حصر هستند ظلمی است که به مردم ، شهدا ، نظام و انقلاب که باید به آن دقت کرد.

امام جمعه بندرترکمن با اشاره به چرایی ماندگاری حماسه 9دی عنوان کرد: 9دی از روزهایی بود که به واسطه حرکت عظیم و فوق العاده مردم ماندگار شد.لذا مردم با اخلاص برای دفاع از دین اسلام که علنا سران فتنه به عاشورا و امام حسین بی حرمتی کردند و برای دفاع از ولایت فقیه و ارزشهای انقلاب که توسط فتنه گران لگد کوب شد به نحوی که فتنه گران حتی در روز قدس علنا روزه خواری کردند غیرت دینی و انقلابی مردم به جوش آمد.

وی تاکید کرد: چون حرکت خودجوش و میلیونی مردم در 9دی از روی اخلاص و برای دین اسلام بود لذا ماندنی و به برگ زرینی در تاریخ کشور تبدیل شد. ما نیز طبق وظیفه این حماسه را باید همواره ارج نهیم و بصیرت افزایی لازم را در خصوص این  حماسه انجام دهیم.

امام جمعه بندرترکمن با اشاره به خطبه 50نهج البلاغه بیان کرد: عوامل فتنه دنبال دنیا پرستی هستند.لذا فتنه گران به خاطر هوای نفس این کار را انجام دادند.اما در انتخابات اخیر آمریکا علی رغم اینکه ترامپ قبل از انتخابات اعلام کرده بود تقلب صورت گرفته عده ای از طرفداران کلینتون در خیابانها آشوب کردند اما کلینتون از آنان حمایت نکرد .

وی یادآورشد: اختلاف رای کلینتون و ترامپ زیاد نبود لذا کلینتون تمکین کرد و کاش در انتخابات 88 نیز آقایانی که دم از قانون می زدند تمکین می کردند و جامعه را به آشوب و ناامنی نمی کشاندند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع نه + دو ؟ (به عدد)- برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*