تاریخ انتشار: 16-01-1397, 09:13 کد خبر: 2239 نسخه چاپی: چاپ

افزایش ۸۴ درصدی بازدید از مناطق گردشگری استان گلستان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: حدود ۱۲ میلیون نفر از مراکز دیدنی و گردشگری استان گلستان در ایام نوروز بازدید کردند که نشبت به سال گذشته افزایش ۸۴ درصدی را داشته است.

به گزارش طوبی گلستان؛ ابراهیم کریمی شامگاه چهارشنبه در مراسم اختتامیه جشن نوروزگاه در شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: در ایام نوروز حدود 12 میلیون گردشگر از مراکز دیدنی و تاریخی استان گلستان بازدید کردند که  84 درصد افزایش نسبت به پارسال داشته است.

وی تاکید کرد: در این مدت علاوه بر بازدید 12 میلیون گردشگر از مراکز دیدنی و تاریخی گلستان، یک میلیون و 600 هزار نفر در استان گلستان اقامت کردند که  رشد 60 درصدی را نسبت به پارسال داشته است.

مدیرکل  میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان با اشاره به برگزاری 14 جشن نوروزگاه در گلستان گفت: این نوروزگاه‌ها در همه شهرستان‌های استان برپا شد و فرصتی را ایجاد کرد تا گردشگران در این مکان‌ها حضور پیدا کرده و با سنت و آیین مردم استان آشنا شدند.

کریمی افزود: تفرجگاه‌های علی آبادکتول، بندرترکمن و گالیکش پذیرای بیشترین گردشگر بوده و استان گلستان جز استان‌های برتر کشور در پذیرش گردشگر در کشور بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی،  صنایع دستی و گردشگری استان گلستان خاطرنشان کرد: امسال علاوه بر نوروزگاه در روستاهای استان گلستان 33 جشنواره در روستاهای گلستان اجرا شد که این هم فرصتی مناسب برای جذب گردشگران و ماندگاری آنها در این ایام ایجاد کرد.

کریمی افزود: امسال شرایطی در استان گلستان فراهم شد تا ماندگاری مسافر در استان بیشترشود و این تا حدودی فراهم شد اما برای اجرای کامل آن باید زیرساخت‌های لازم را برای توسعه گردشگری استان فراهم کنیم./تسنیم

انتهای پیام/ 

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع پنج + پنج ؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*