تاریخ انتشار: 9-01-1397, 17:00 کد خبر: 2225 نسخه چاپی: چاپ
امام جمعه گنبد کاووس:

مصرف کننده در تولید کالای داخلی باید محترم شمرده شود/در حمایت از کالای ایرانی باید در راه رضای خدا هزینه کرد

امام جمعه گنبد کاووس گفت: شعار امسال از بین همه‌ی پارامترهای اقتصاد مقاومتی، بر روی حمایت از کالای ایرانی زوم کرده است و این پارامتر اساسی همه‌ی بخش ها را فعال می کند.

به گزارش طوبی گلستان به نقل از قابوس نامه، حجت الاسلام محمود ترابی، امام جمعه گنبد کاووس راجع به شعار امسال اظهار کرد: شعار امسال یک تفاوت خیلی مهمی با شعار سالهای گذشته دارد که کمتر به آن توجه شده است. سالهای گذشته عناوین یک عناوین بزرگ بود و آدم نمی دانست چه کار اجرایی برای این عنوان باید انجام دهد. دامنه کارها بسیار وسیع می شد برای همین تکلیف ها خیلی واضح نبود، مانند اقتصاد مقاومتی.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی صدها شعبه دارد و باید به صدها پارامتر توجه شود، در این شرایط تکلیف اصلی گم می شود. اما شعار امسال از بین همه‌ی پارامترهای اقتصاد مقاومتی، بر روی حمایت از کالای ایرانی زوم کرده است و این پارامتر اساسی همه‌ی بخش ها را فعال می کند.

امام جمعه گنبد تصریح کرد: اگر ما کالای ایرانی راحمایت کنیم و آن را مهم بشماریم، درمصرفش دقت کنیم، درمورد این کالای ایرانی افکار عمومی راسامان دهی کنیم، حساسیت ایجاد کنیم و مصرف کالای خارجی در زمان وجود کالای مشابه داخلی منکر شود، اشتتغال، تولید ملی، تعصبات ملی و اولویتهای افکار عمومی را می توانیم به وسیله آن ساماندهی کنیم.

حجت الاسلام ترابی خاطرنشان کرد: انتخاب حمایت از کالای ایرانی به عنوان شعار سال، یک انتخاب هوشمندانه است و به نظر من یک کار بسیار بزرگی انجام شده است. در تحقق این شعار گروه باید مسئولیت را بر عهده بگیرند. گروه اول هیئت دولت است که نباید خود را محدود کند و کالای خارجی نخرد، بلکه باید سیاست گذاری کند که چگونه کالای ایرانی مهم شود و خرید آن رواج پیدا کند و حساسیت روی آن ایجاد شود.

وی ادامه داد: گروه دوم تولید کنند ها می باشند که باید با بازاریابی، مدیریت بازار مصرف، یک مدیریت بازرگانی خوب و کیفیت بخشی به محصولات خود، مردم را ترغیب به خرید کالای ایرانی کنند. 

امام جمعه گنبد کاووس در خصوص گروه سوم گفت: مردم نیز باید نسبت به حمایت از کالای ایرانی حساس باشند. چگونه است که یک شهروند ژاپنی یا چیتنی وقتی به ایران می آید برای تامین وسایل زندگی ، اجناس کشور خود را می خرد تا اقتصاد کشورشان رونق یابد، ما هم باید این حساسیت را داشته باشیم.

حجت الاسلام ترابی ادامه داد: ممکن است یکی بگوید که کیفیت، استحکام، زیبایی و بسته بندی و ... کالای ایرانی سطح بالایی ندارد. این مشکل وقتی حل می شود که ما این موضوع را مهم بشماریم و از برخی از ضعفها اغماز نشود و مصرف کننده محترم شمرده شود. با همه‌ی این مسائل، اگر هزینه ای می کنیم باید با نگاه جهاد اقتصادی و تلاش مالی در راه رضای خدا برخی از ضعف ها را ندید بگیریم تا اقتصاد ما شکوفا شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع هفت + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*