تاریخ انتشار: 17-12-1396, 16:00 کد خبر: 2169 نسخه چاپی: چاپ
امام جمعه شهرستان مینودشت:

جهاد فرهنگی یک امر بسیار مهم و قابل توجه در جامعه است

امام جمعه شهرستان مینودشت کار فرهنگی را یک کار جهادی دانست و گفت: جهاد فرهنگی یک امر بسیار مهم و قابل توجه در جامعه است.

به گزارش طوبی گلستان؛ حجت الاسلام و المسلمین حسینی، امام جمعه شهرستان مینودشت، شب گذشته (16 اسفند) در مراسم تجلیل از ائمه جماعات، مدیران، رابطین و فعالین کانون های فرهنگی هنری مساجد استان گلستان در مسجد جامع مینودشت با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و سالروز تاسیس کانون های مساجد، گفت: کار فرهنگی یک کار جهادی است و در قرآن کریم نیز بر سه نوع جهاد اکبر، اصغر و کبیر اشاره شده است.

وی افزود: جهاد اصغر همان جنگی است که ما در هشت سال دوران دفاع مقدس در آن قرار داشتیم و برای دفاع از میهن اسلامی در برابر دشمنان تلاش کردیم.

حجت الاسلام حسینی، جهاد اکبر را جهاد با نفس و هوای نفسانی دانست و تصریح کرد: جهاد کبیر از مهمترین جهادها محسوب می شود که یک جهاد فرهنگی است.

وی تاکید کرد: جهاد فرهنگی یک امر بسیار مهم و قابل توجه در جامعه است و مقام معظم رهبری بارها بر این مسئله تاکید داشته اند.

امام جمعه مینودشت اظهارداشت: مقام معظم رهبری فرمودند اصلاح فرهنگ عمومی از همه کارها مهمتر است چون این کار محور همه کارهای دیگر است.

وی خاطرنشان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری کتابی که منتشر می شود، فیلمی که ساخته می شود و هنری که ایجاد می شود باید برای اصلاح و هدایت فرهنگ عمومی کشور باشد.

پایان پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع دو + سه = (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*