تاریخ انتشار: 10-12-1396, 14:44 کد خبر: 2146 نسخه چاپی: چاپ
آیت الله حسینی بوشهری در گرگان:

عمل کردن به سیره اولیای الهی تضمین کننده دنیا و آخرت ما می شود

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: عمل کردن به سیره اولیای الهی و الگو قرار دادن آنان، تضمین کننده دنیا و آخرت ما می شود.

به گزارش طوبی گلستان؛ آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری ظهر امروز در مراسم کنگره بانوی افتاب اظهار کرد: امروز اگر در جامعه اسلامی بتوانیم به خوبی از سیره اولیای الهی بهره مند شویم سعادت و عاقبت به خیری را شاهد خواهیم بود.

وی قرآن را سند محکمی برای جهانیان اعلام کرد و افزود: این کتاب نورانی علاوه بر اینکه به احکام می پردازد چهره های الگو و درخشان جامعه هم اشاره دارد.

 آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه نقش تبلیغی کار ساز است و یک مبلغ می تواند نقش آفرین باشد، اظهارداشت: نقش یک مبلغ در عرصه تبلیغ بسیار مهم و تاثیرگذار است اما مهمتر از آن نقش الگوی مبلغ است که گاهی تاثیرگذار تر از نقش تبلیغی خواهد بود.

وی تصریح کرد: قرآن کریم یکی از چهره هایی را که به عنوان الگو معرفی کرده صدیقه طاهره حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) است، امام دوازدهم می فرماید دختر رسول الله برای من به عنوان یک الگوی مناسب و مفوق هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه فاطمه هم شخصیت انتصابی و هم اکتسابی دارند، گفت: حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) دارای ویژگی های بسیار هستند که می تواند از آن الگو گرفت.  

وی افزود: اگر امروز بانوان حضرت فاطمه(سلام الله علیها) را الگو قرار دهند، بهانه گرفتن و چشم و هم چشمی را می توانند به راحتی کنار بگذارند زندگی را به کام خود و همسرشان شرین کنند همه ما باید توجه داشته باشیم که ایشان یاور خوبی برای حضرت علی (علیه السلام) بود.

آیت الله حسینی با بیان اینکه امروز جامعه ما جامعه بیماری است، اظهارداشت: امروز با توجه به اینکه جامعه از اهل بیت (علیهم السلام) فاصله گرفته است باید ملاک رضایت ما خدا باشد نه رضای دیگری اگر این نکت را مورد توجه قرار دهیم به موفقیت خواهیم رسید.

وی تصریح کرد: حضرت فاطمه(سلام الله علیها) در همه بخش های زندگی سختی ها را تحمل می کند و هیچ هراسی از مشکلات ندارد این باید مورد توجه قرار گیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حظرت فاطمه(سلام الله علیها) با تمام توان برای فرزند خود وقت می گذاشت و آنان را به خوبی تربیت می کرد، گفت: امروز زنان ما باید این گونه باشند. آیا فرزندان را به مهدکوک سپردن تربیت دلسوزانه مادر را خواهند داشت.

پایان پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + سه؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*